5 november 2019

Tere siis üle pika-pika aja. See veebilehe uuendamise aeg oli tõususde, mõõnade ja ootamatute pööretega ning lisaks ka väga pikk. Niisiis kulus väike hingetõmbeaeg igati ära. Pealegi algas uus kooliaasta ehk minu põhitöö, ja selle käivitamine vajas ka aega ja tähelepanu. Rongihuvilistele andsin endast põhiliselt märku läbi foorumi lehekülgede ja tegutsedes nö tagatoas. Üks kummitus, mis foorumi materjalide ületoomisega kaasa tuli, on siiani alles. Nimelt ei saa ma e-posti teateid uute postituste kohta. Aasta tagasi oli veebilieht spämmirobotite turmtule all ja siis keeras eelmine IT-mees midagi nii kinni, et .... on siiamaani ja targemad pead ei ole suutnud asja lahti mõtestada. Samas sain kinnitust, et praegune kasutajaks registreerimise kord, kus ma kõik uued pean ise aktiviseerima, on ainuõige. Üks väike rünnak ehk massiline libakontode loomise katse oli ka oktoobri algul. Robotid enam ligi ei pääse ja kaks venemaa-jobu üritasid käsitsi läbi murda, aga et ma neid ei kinnitanud ja nüüd on ka nende arvutitele ligipääs blokeeritud, siis on rahu tas maa peale tulnud.

Septembris algas tähtpäevade periood ja mõned on juba üpris ümmargused. 14 septembril sai täpselt 10 aastat päevast, mil Mänguasjamuuseumi uue maketi  raamistiku koduhoovist autole laadisin ja muuseumi viisin. Samal päeval sai vana makett maha võetud ja lammutatud ning uus raamistik kohale pandud. Algas maketi rööbastiku ja maastiku paigaldamine, mis jõulude paiku ka lõpuks valmis sai. Varsti, 17 novembril, saab 9 aastat päevast, mil rongimees-punkt-ee sai avalikuks ning päris kuu lõpus saab 5-aastaseks ka rongimehe foorum. Makett töötab, koduleht uueneb ja foorum kosub. Viimase paari kuu jooksul on lisandunud mitu uut foorumlast ja koos nendega kasvab ka Eestis olevate mudelraudteeformaatide ring. Viimase liituja kaudu saime teada Märklini-raudteega kodumaketist.

Oma HOe maketist esialgu veel unistan, täiustan viimast maketiplaani ja otsin internetist teemaga seotud asju. Nii sattusingi ühe Taiwani tootja (ANE Model) juurde, kelle põhiartikliks on HOe kapott-tüüpi mootorvedur, aga on ka HO dekoodreid jm. Huvipakkuv on ka nende toodetud digipult ja tsentraal, mida saab ühe ümberlülitusega panna juhtima ka analoograudteed. Hind on ka tähelepanuväärne (silmapaistvalt tagasihoidlik).

https://www.anemodel.com

Millal jätkub kodulehe hoogne uuendamine, hetkel lubada ei oska, aga ... küll ka see tuleb.

Rongimees Einar