8 august 2019

Käes on siis see aeg, kus ei pea enam piilumas käima, vaid tulete kohe uuendatud kodulehele. Kõigepealt ütlen tänusõnad Üllarile, kes on tõeline joomla spetsialist ja parandas ära ka kõige uskumatumad tarkvaravead ja segadused, mis uuendamisel ette tulid. Konflikt erinevatel aegadel tehtud tarkvarade vahel kasvas lõpuks nii suureks, et korraks tuli leht isegi sulgeda. Kui siis uuega kõik korda sai, selgus, et vana oli lootusetult lagunenud. Õnneks oli uus leht oma arengutega nii kaugel, et ilma pikemalt aru pidamata võis vahetuse ära teha. Vana leht on nüüd siis prügikastis ja foorumi sisu kõik sellele lehele üle toodud.

Panin täna üles ka ühe uue (uuendatud) artikli. See asub Maketiehitaja lehel ja on pealkirjaga "Tõusud maketil". Vana versioon oli 7-l lehel, uus saab hakkama vaid 4-ga, ehk siis on tunduvalt mahukam!!! Jooniste suurused ja tekstide valik andsid nii palju kokkuhoiu võimalusi, et sain lisada ka asju, mida vanal versioonil ei olnud.

Mis saab edasi? Üht-teist tuleb seadistada, juurde kirjutada või ka uus versioon teha (uuenduskuuri peaks läbi tegema pea kõik "Selgitavad lood"). Pildikogudega tuleb ka tööd teha. Sellist eraldi sisvat galeriid teha ei kavatse, pigem proovin kõikvõimalikud pildikogud paigutada seotud teemade juurde. Sobiva tarkvara otsingud on siis veel ees. Kuidas lahendan ära linkide ja Youtube klippide rea, täpselt veel ei teagi. Kõik sõltub heast tarkvarast, mida loodan leida. Kõigepealt muidugi vähendan korralikult seda klippide valikut ja hulka. See, mis tundus hea 6 aastat tagasi, seda täna enam ei ole. Ainult vajalikud ja otstarbekad valikud! Kõige tüütum praeguse süsteemi juures on "surnud hingede" välja otsimine. Kõik tuleb ju ühe kaupa üle vaadata, et kas on ikka alles - ajaga on ikka paljud kustutatud või privaatseks kuulutatud. Loodan leida sellist tarkvara, mis mind sellest jamast säästab ja annab kohe teada, kui klipiga on muutused toimunud. Lugude kirjutamine ja jooniste tegemine on ühekordne tegevus, klippidega mässamine aga pidev kohustus, mis teatud tingimustel võib närvidele käima hakata.

Eks aeg näitab, millal ja mida edsi arendan aga üks on kindel - kui uksele koputab sõber "EI Viitsi", võtan ta rõõmuga vastu - päevake heas seltskonnas kulub mullegi ära!