Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Stardikomplekt ja põrandaraudtee

Aitame algajad meistriteks
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Rööpmed. 05.12.2021 17:37 #2226

  • tiba
  • tiba avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
  • Postitusi: 21
  • Sind on tänatud: 1
Tere. 
Oleks küsimus rööpmete kohta. Oman ühte Roco stardikomplekti Roco geoline rööpmetega digiomplekt. Poeg on nüüd koolipoiss ja hoiab juba mudeleid, sellest ka soov rada suurendada. Leidsin  roco geoline rööpmed ja samas ka piko A-prisma omad.kas roco geoline ja piko A-prisma ühilduvad omavahel? Piko pöörangud palju odavamad. Millele peaks ostes tähelepanu pöörama? Sooviks saada pöörangud ka puldist[roco multimause] juhitavaks. Olen väga tänulik kui oskate kannatlikult algajale rumalale ära seletada. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Rööpmed. 05.12.2021 19:09 #2227

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 274
  • Sind on tänatud: 48
Roco GeoLine ja Piko A-Track päris üksühele ühendatavad ei ole, rööpakõrgus on erinev - Rocol 2,1mm (code83) ja Pikol 2,5mm (code100). Üleminekujätkud on vajalikud. www.piko-shop.de/en/artikel/code-83-rail...ers,-6-pcs-9135.html
Piko toodab ka üleminekurööbast ballastiga A-Trackilt Roco GeoLine-le (Piko artikkel 55433). www.piko-shop.de/en/artikel/piko-a-track...*-geoline-29998.html

Selleks et pöörangut puldist (antud juhul Z21 + MultiMaus) juhtida on lisaks pööranguajamile vaja veel pöörangudekoodrit. 
Näiteks www.piko-shop.de/en/artikel/piko-switch-decoder-606.html

Ma loodan et minust on mingit kasu.

 
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Rööpmed. 05.12.2021 20:09 #2228

  • tiba
  • tiba avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
  • Postitusi: 21
  • Sind on tänatud: 1
Tänan selgitamast. Hea, et veel ära ei tellinud. Tuleb siis roco pöörangutega leppida. Oskate ehk anda mingi lehe kustkohast saaks uurida pöörangute ühendamist ja sinna juurde vaja minevat?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Rööpmed. 05.12.2021 21:22 #2229

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 274
  • Sind on tänatud: 48

Tänan selgitamast. Hea, et veel ära ei tellinud. Tuleb siis roco pöörangutega leppida. Oskate ehk anda mingi lehe kustkohast saaks uurida pöörangute ühendamist ja sinna juurde vaja minevat?
www.rongimees.ee/digiraudtee

Kui vaadata asjade hindu, siis vist oleks mõttekam jätta Roco raudtee stardikomplekti karpi ja mängimise jaoks osta Piko rööpad.  Piko A-Track on (isiklik arvamus; ei kohusta kedagi millekski) minu meelest üsnagi hea rööpasüsteem. 
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Rööpmed. 05.12.2021 23:03 #2231

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 615
  • Sind on tänatud: 53
Olen korra koostanud ühe maketiplaani ka Roco rööbastest, kuigi see jäi ehitamata (tellija mõtles ümber), oskan öelda, et eelistada tuleb tõepoolest Piko pööranguid. Rocol on pöörangute sobitamise jaoks mingi ülitäpne lisarööbaste (3 kuni 30mm) süsteem ja see on parajalt keeruline. Ristpöörangud on aga lausa erinevad (vasakule või paremale) mitte universaalsed (mis ei sõltu suunast).

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Rööpmed. 07.12.2021 10:28 #2233

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 274
  • Sind on tänatud: 48

Olen korra koostanud ühe maketiplaani ka Roco rööbastest...
Siinkohal käib jutt vist ikkagi mitte maketiehituseks, vaid põrandal mängimiseks sobivatest rööbastest? Ma olen kodus põrandal mängimiseks kasutanud Piko rööpaid (ballastita A-rööbas), lugematu arv kordi on nad mul kokku-lahti käinud ja pole nendega midagi juhtunud. Mõned korrad olen proovinud ka ballastiga A-rööbast, aga seda on mõneti tülikam kokku panna.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.067 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum