Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Stardikomplekt ja põrandaraudtee

Aitame algajad meistriteks
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Piko stardikomplekt 14.10.2018 09:22 #1492

  • toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Postitusi: 77
  • Sind on tänatud: 16

Ma olen umbes aasta vaadanud üht Piko stardikomplekti. Ehkki mu põhihuvi on Briti rongimudelid, siis ma ei saa rahulikult mööda minna, kui ma seda stardikat jälle ühel vaateaknal näen. Komplekt sisaldab auruvedurit ning nelja vagunit ning muidugi rööpaid ja kontrollerit nagu stardikad ikka. Aga see vedur näeb muidugi hoopis teistsugune välja kui Briti auruvedurid ja ka vagunid on hoopis teistsugused. Võiks öelda, et väga lahedad näevad välja. Mõtlesin, et kaua ma ikka vaatan seda. Peaks ära ostma. Siis on süda rahul.

Ma ei ole veel pihta saanud, millisesse epohhi see vedur ja vagunid kuuluvad. Kas enne või peale Teist masilmasõda.

Aga kuivõrd kvaliteetsed on üldse Piko stardikomplektid? Karbile on märgitud soovitav kasutajaiga 14+ ja maksab 199 eurot.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.

Piko stardikomplekt 14.10.2018 10:15 #1496

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 162
  • Sind on tänatud: 18
"hobby" ytleb juba omajagu...pigem mine endiselt m88da - lastele p6randale see kokku panna veel aga midagi t6sisemat sellest kyll ei saa...vaata m6ni entry-level digikomplekt pigem - maksad ehk soti rohkem aga asja eest(rongid.ee's n2iteks roco diisel + 3 vagunit 199eur eest - multimaus ise on juba pea kolmandik sellest)...

edit: sori, ei n2inud selle komplekti hinda su tekstis - seega saaksid sama raha eest juba digi...pane veel sott juurde ja saad auru-digi hoopis...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas mty.

Piko stardikomplekt 14.10.2018 16:09 #1497

  • toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Postitusi: 77
  • Sind on tänatud: 16
Mulle tundub, et selle stardika vedur ei ole mingi varasema päris veduri koopia vaid pseudo Ma uurisin Piko kodulehelt seda stardikat ja seal ei mainita, millise veduri koopiaga on tegemist. Ei ole veduri nime ega numeratsiooni, nagu tavaliselt. Samuti ei ole mainitud ajastut, millal selline võis sõita.

Ma ei tunne Saksa auruvedureid. Kas on mingeid, mis sarnaneks eriti mõne Eestis sõitnuga, olgu siis enne või peale Teist maailmasõda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.

Piko stardikomplekt 14.10.2018 16:14 #1498

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 162
  • Sind on tänatud: 18
br55 tundub olevat...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Piko stardikomplekt 14.10.2018 16:21 #1499

  • toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Postitusi: 77
  • Sind on tänatud: 16
Selge värk. Ma vist tuvastasin midagi ka. Juurde on märgitud G7. Tundub, et see viitab kunagisele vedurile. Tegemist on muidugi analoogveduriga, aga huvitav, kas tal on DCC ready ka peal või mitte. Seda muidugi ei mainita.

Stardika üks miinus on muidugi see, et ta on suht suures karbis ja võtab kodus ruumi. :) Ma vaatasin, et nii Piko kui Fleischmann müüvad G7 vedureid ning sama tüüpi vaguneid eraldi. Vedur ise maksab juba rohkem kui see Piko stardikas. Digi värk. Ilmselt on midagi veel.

Hornby poolt toodetud Briti vedurid on enamuses analoogid, ent tootja poolt on paigaldatud digidekoodripesa. Mõni üksik vedur on kohe digi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.

Piko stardikomplekt 14.10.2018 16:34 #1500

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 162
  • Sind on tänatud: 18
karbi peal justkui nem652 kleeps oleks...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Piko stardikomplekt 14.10.2018 19:31 #1501

  • tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 365
  • Sind on tänatud: 50
hiina lihtne dcc dekooder 13EUR, ESU Loksound dekooder 100EUR.Digikontrolleriga on sellised lood et olemas lihtne pult kui ka juba keerulisem. Mäletan et aasta-paar tagasi olid müügis ebays roco starter raudteed mis sisaldasid z21 digizentrale, multimaus juhtpulti ja head diiselvedurit koos kolme vaguniga-hea hid sest hiljem müüdi massiliselt vedurit ja vaguneid koos rööbastega 100EUR eest, lihtsalt DCC juhtimisseadme saadi 79 EUR eest.Vedurid praegugi 24 EUR eest saadaval ilma DCC dekoodrita (välja võetud) See ei ole hea ost sest selle hind ilma DCC süsteemita kusagil 100 EUR saksamaal.Vaata ka kindlasti, mis rööpad kaasas on ja kas need sobivad sinu tuleviku rööbastega kui midagi suuremat teed. Hobimaailm tegi kuu alguses 25% tühjendusmüüki.
Vaatasin, www.ebay.de/itm/Piko-57121-Start-Set-Per...Sw~OVWv0P5:rk:1:pf:0 ja see on siis postkontotid 151EUR eest. Paraku analoog DC.
Miks Roco veeremit ja DCC seadmeid ei kasuta?Näiteks lihtsama puldiga DCC

Roco Startset-41230
GE ja EMD veeremi fänn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas tunturi.

Piko stardikomplekt 15.10.2018 10:27 #1503

  • toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Postitusi: 77
  • Sind on tänatud: 16
Tänan info eest!

Ma mõtlesin lihtsalt, et võiks olla midagi Saksa oma ja silm jäi pidama sellel Piko stardikal. Ma olen ostnud mõned Briti rongide stardikad, millest osa on DCC ja osa analoogid. Ja siis olen ostnud mõned vedurid eraldi. Mõni vedur on analoog, mõni juba tehase poolt digitaalne. Need mis on analoogid omavad tehase poolt dekoodripesa.

Mul on ostetud suur hulk Briti OO rööpaid, mis sama laiusega nagu HO. Seetõttu ma lisarööpaid tegelikult ei vaja.

Ma olen põhiliselt ostnud Šotimaaga seotud ronge ja vedureid. Stardikad olen ostnud seetõttu, kuna need on nimelised. Nagu Tallinna ja Viljandi vahel sõidab praegu rong nimega Mulgiekspress, siis näiteks Londoni ja Edinburgh vahel on sõitnud 1860ndatest mitmeid nimelisi ronge. Kusjuures üsna mitu neist rongidest on sõitnud päris pikalt. Mõnel on olnud seetõttu vastavalt ajastule mitu varianti nii nagu aeg edasi läks. Ikka aina kiiremaks ja moodsamaks. Kusjuures mitmed Briti mudelrongid on välja lastud limiteeritud koguses ja seetõttu müüakse neid lausa oksjonitel. Sain hiljuti ühe väga kuulsa London-Edinburgh vahel sõitnud rongi mudeli, mis on paarkümmend aastat tagasi toodetud. Maksin umb 450 eurot. Tuli Austraaliast, Suurbritannias liigub neid harvemini ja eriti harva esineb neid kasutamata kujul. Ma ei taha neid, mis on kasutatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.

Piko stardikomplekt 16.10.2018 15:31 #1507

  • Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 311
  • Sind on tänatud: 57
BR55 peaks olema 19/20 sajandivahetuse leiutis, sõitsid 60-ndateni välja. Piko kodukal on kirjas nagu "digital interface built in" www.piko-shop.de/index.php?vw_type=308&vw_name=detail&vw_id=393

Vagunid näikse olevat 20-30-ndate raudkerega reisikad, mida pärast 1.ilmasõda hulgi toodeti, algul avatud rõduga, hiljem kinnistega.

Sakslased olid kuidagi kitsid uute vagunite tootmisel: enne sõda sõitis palju ka tsaariaegseid puukerega vaguneid, aga neid ei saadetud utiili, vaid kered lõhuti maha ja ehitati raamidele uued vagunid. 50-ndatel ehitati hulgi vaguneid, mis meenutasid küll ajastukohaseid täismetallist laiade akendega vaguneid, nagu Moskva rongis, kuid olid lühikesed ja 2-3-teljelised. (Umbauwagen)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Piko stardikomplekt 19.10.2018 16:56 #1512

  • toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Postitusi: 77
  • Sind on tänatud: 16
Tänan hea ülevaate eest rongi ajaloo kohta. Mulle meeldis esimest pilgust selle veduri pikaks venitatud kuju. Näeb tõesti hea välja. Samuti vagunid näevad huvitavad välja.

Ma mõtlesin algul, et ostaks selle stardika ära, saaks ühtlasi tutvuda Piko värgiga, mis tundub Briti omade kõrval teistsugune. Aga ma hakkasin mõtlema, et kuhu pagan ma kõik need suured karbid panen. Ja siis tegin otsuse, et vist jääb ära see stardikas. Parem ostan veduri ja vagunid. Panin siis selle rongi nime guuglisse ja tuli erinevaid raudtee mudelismi e-poode Saksamaal, kus siis uurisin seda vedurit ja vaguneid eraldi ja ostsin ühest poest ära. Fleischmanni toodetud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.

Piko stardikomplekt 19.10.2018 21:29 #1513

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 615
  • Sind on tänatud: 53
Ärge laske end selle Piko veduri lihtsal välimusel alt vedada - tegelikult on see üks Piko parimaid. Mänguasjamuuseumi raudteel pidas just see tüüp kõige kauem ja paremini vastu. Nüüd ostsime uue ja järgmisel nädalal läheb ringile. Pakendiga kaasas olevad reklaamid tutvustavad 2006 aasta uusi mudeleid - järelikult on toodetud enne massilise praagitoomisajastu algust.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Piko stardikomplekt 19.10.2018 22:19 #1516

  • toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Postitusi: 77
  • Sind on tänatud: 16
Mulle just meeldib väga selle veduri välimus. Kas mänguasjade muuseumil on see vedur üksikuna ostetud või stardikomplektis?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.

Piko stardikomplekt 23.10.2018 21:28 #1524

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 615
  • Sind on tänatud: 53
Mina olen ostnud üksikuna, aga arvan, et stardika karbis on täpselt samasugune, sest Pikol pole kombeks panna kaasa spetsiaalselt ainult stardikaga müüdavaid vedureid.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Piko stardikomplekt 07.11.2018 16:46 #1535

  • toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Postitusi: 77
  • Sind on tänatud: 16
Pull värk on see, et ma plaanisin osta Fleischmanni BR 55, aga ostsin kogemata hoopis BR 53.3. :D

Piko BR 55-l on ka reisivagunid sellest ajastust, BR 53.3-l aga hoopis kaubavagunid.


Ees on Fleischmanni BR 53.3 ja taga Piko BR 55 Hornby rööbastel.


Vasemal Piko ja paremal Feischmann.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.
  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.099 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum