Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: 13 mai 2016 - Olen olemas

13 mai 2016 - Olen olemas 13.05.2016 14:13 #575

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 32
Eelmine kirjake kannab kuupäeva 3 märts - seega tuli päris pikk vahe sisse. Praegu ongi selline aeg, kus töö, mis toob raha, võtab kogu aja ja tähelepanu enda peale. Mudelraudtee rida piirdub igapäevaste Youtube uuringutega. Lisaks tuleb vahel võidelda ka spämmirobotite jäetud mustusega. Just praegu lõpetasin kõigi aegade suurima registreeritud valekasutajate kustutamise. Tundub, et ka neil on mais omamoodi "Teeme ära" kampaania. Viimase nädala jooksul pandi rongimehe foorumisse kasutajana kirja pea 300 (!!!) olematu nime ja veebiaadressiga tüüpi. Puhaku nad rahus (prügikastis).

Saksa Stummifoorumis käin ikka ka. Teemade nimedest jäi silma üks sageli korduv sõna -Irgendwo. Võtsin siis lõpuks saksa sõnaraamatu kätte ja sain teada, et see tähendab "kusagil". Nüüd said maketinimed selgeks - kusagil Austrias, kusagil Saksamaal (mitu), kusagil Ameerikas jne. Tagatipuks nägin eelmisel nädalal videolt näituse maketti, mille nimeks oligi "Kusagil" (Irgendwo). On vist aeg hakata rääkima kusagil-tüüpi maketist; otsene prototüüp puudub, kuid maastik, veerem ja taristu on ehitaja elupaigale iseloomuliku välimusega. Praegune Mänguasjamuuseumi makett "Väike-Tartu" on siis kah kusagil-tüüpi. Arvan, et sama määratluse alla mahuvad ka paljud teised Eestimaal pesitsevad maketid (kusagil Ponylandis kaasa arvatud).

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.202 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum