Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: 23 oktoober 2015 - TT1, 3D ja Noch

23 oktoober 2015 - TT1, 3D ja Noch 22.10.2015 21:46 #421

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 32
Pikapeale koguneb ikka mõni uudis kah. Alustan siis kõige värskemast. Täna leidsin internetist ühe Brittide toodetud toreda vidina - TT1 Track Tester, millega saab kontrollida rööpavoolu olemasolu rööbastes. LED-iga seade on multifunktsionaalne - näitab nii digi- kui analoograudtee rööpavoolu ja tunneb erinevad sealjuures veel iseseisvalt ära kah. Tootjaks on Train-Tech

www.train-tech.com

Olen hoolega lehitsenud kõiki Modell Railroader Hobbyist numbreid, lootuses leida midagi tõeliselt huvitavat. Üle pika aja see seekord ka õnnestus. Ilmuma hakkas 3D-printimist tutvustav sari. Artiklisse süvenemine on mul alles ees aga esimese hooga tutvusin artiklis vihjatud joonistamistarkvaraga Sketchup

sketchup.com

Artiklis mainiti, et tegu on tasuta tarkvaraga aga mina lugesin kodulehelt välja, et tasuta on vaid Sketchup Pro 30-päevane prooviversioon. Kui meeldib, siis ostad täisversiooni ja annad selle eest välja 700 Ameerika raha. Kodulehel on üleval 4 tutvustavat videot ja neid tasub küll vaadata - teevad silmaringi laiemaks ja huvitavad on veel kah.

Nagu ikka, tegin ka sel sügisel tellimuse Mänguasjamuuseumi maketi tarvis. Seekordne vajadus oli rööpapuhastuspadjad ning vedurikummid. Tellimuse tegime läbi Hobimaailma ja pakis oli lisaks tellitud kaubale ka kataloog "Noch 2016". Tänud selle eest ja nüüd ma kirjutangi uudistest Nochi-maailmas.

Laserlõikes sildade programm on täiuslik ja seekord uusi mudeleid juurde ei tule. See-eest on mitu uut laserlõikes hoonet ja vidinaid (kaablirullid, raudaiad ja väravad jm).

Pressvahust varasematest aegadest tuntud toodete ampluaa on laienenud ja nüüd on neid saadaval mõõtkavadele Z - N - TT - HO - O - G. Uudistoodetena on HO mõõtkavas kõrge teetamm koos truubiga (valida on kas toru või tunnel).

Elektriga vidinatest on uued "Kuuse langetamine" (servomootoriga langev puutüvi) ja tõkkepuuga raudteeülesõit. Viimane on küll täiesti uudse konstruktsiooniga. Elektrimootori (kasutatakse ainult ühte) võll on pikk ja vindiga. Mööda vinti tõuseb või laskub õlg, mis on otstest kinnitatud tõkkepuude külge ja liigutavad neid vastavalt mootori pöörlemissuunale. Need tõkkepuud pole siis äkilised, vaid sujuva liikumisega.

Murumättad on nüüd saadaval komplektidena (42 tk pakis), kus lisaks 6mm kõrgustele on ka suurus XL ehk 12mm.

Natur+ sarjas on uus dekolapp (nagu struktuuriga riie) "Acker" ehk värskelt küntud maa.

Puudest jääb silma kõigepealt HO onniga põlispuu (15cm, laserlõike tehnika). Palju on kata-ise tüüpi komplekte ja üksikpuid (põlispuud). Raudteeäärse võsa komplektis on 40-50 puude ja põõsaste võra, mitu pakki "lehestikku" ja õpetava sisuga DVD. Puude kohta panin veel tähele, et nimistusse on lisandunud mõõtkavadele O ja G sobivad puud.

Figuuridega on nii, et kõiki uusi istuvaid või seisvaid inimesi üle lugema ei hakka. Küll räägin uutest ja suurematest pakenditest. Vanasti oli suure paki mõõduks 30 figuuri, nüüd on "Mega-Spar-Set" 60-ne figuuriga. Võib osta ka lausa purgiga - "Figurendose" kaanega purgis on 198 figuuri (järelikult tuleb aeg, kus neid ka kilo-kaupa müüma hakatakse).
Uus on valik neile, kes ise pintsli ja luubi abil figuure üle värvida tahavad. Stardikomplektides (HO, N või TT) on 144 värvimata figuuri, 8 purki Revelli värvidega ja 3 pintslit. Lisakomplektides (samad mõõtkavad) on veel 72 värvimata figuuri.

Klassikalisi plastist vidinaid seekord enam juurde ei tule, nende asemel on nüüd uus sari - 3Dminis. Esialgu piirdub valik Saksa raudtee tehnikaga (fooride- ja pöörangutrosside juhid jm).

Noch on teatavasti mitmete Ameerika ja Jaapani firmade ametlik maaletooja Euroopas. Nüüd on siis lisandunud ka Kadee - täpsemalt NEM 362 vahetatava haakepeaga sidurite haakepead #17, #18, #19, ja #20.

Kas kiri jõuluvanale on juba kirjutatud? Kui ei, siis võite endale küsida Noch´i advendikalenri, mille 25 aknakese taga on erinevad figuurid. Igaks juhuks võite märkida juurde ka oma mõõtkava (HO, TT või N).

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

23 oktoober 2015 - TT1, 3D ja Noch 24.10.2015 16:29 #422

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 43
3D-s olen vaguneid üksjagu teinud, kasutanud programmi 3D canvas. Train Simulatori virtuaalmaailma siis. 3D printimisse veel väga ei usu - tulemused, mida seni katsund olen, on ikka üsna triibulised ja jämedakoelised, H0 mudelite juures jääks see lahjaks (Mine sa tea, küllap on ka korralikuma dpi-ga printerid olemas, aga küllap on siis ka hinnad teised.)

Aga värvitavaid inimesi peaks kunagi proovimagi ja millaski tuleb Sommerblumen seria lilli kõvasti tellida. Ponirahvas on vägagi lillelembene rahvas, nendele moodulitele võib neid lilli vaja minna suurusjärgu jagu rohkem kui Tartu kannimuuseumi maketile (oli vist jutt kolmest karbitäiest, nagu meelde jäi?)

23 oktoober 2015 - TT1, 3D ja Noch 24.10.2015 20:44 #425

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 32
Alusatan lilledest. Muuseumi maketile kulus tõesti 3 karbikest, aga Buchi plastist lilli. Noch teeb lilli laserlõiketehnikas aga ega nende kokkupanek seepärast kergem pole.

3D jooniste tegemine on minu jaoks uus teema ja TrainSim täitsa tundmatu maailm. Tekkis kohe hea küsimus - kas joonistamise tehnika ja loogika on samasugune nagu minu artiklis viidatud Sketchup-il? Videopildi järgi otsustades oli viimane mulle kohe vägagi meeltmööda, sest kasutada saab samasuguseid võtteid ja loogikat, millega ma oma 2D jooniseid teen.

Valkjas-kollakad 3D tooted mingeid erilisi emotsioone ei tekita, ülevärvitud kujul aga küll. Mis puutub kriimulisse ja konarlikku pealispinda, siis muderaudtee ilu-malli kõrgeid tase on "Kole ilus". Rooste, praod, lagunenud kohad jm tõstavad lõpptulemuse väärtust, sest tunduvad ehtsamana. Kuidas tunduvad lähivaates Noch´i toodetud HO-vidinad, ma niipea teada ei saa, sest praegune valik minu huvideringi ei kuulu.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.244 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum