Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

12 september 2015 - mõned filmisoovitused 11.09.2015 21:33 #412

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Tana lisasin 13 uut linki Youtube filmidele. See on siis saak, mis jäi võrku viimase kolme kuu jooksul. Tegelikult oli listis algselt üle 50-ne nimetuse aga korduval ülevaatamisel osutus, et kõik pole nii väärtuslikud. Mul ongi väljakujunenud tava, et klipp on väärt vaid siis, kui on huvitav ka teistkordsel vaatamisel (esimene emotsioon ei loe).

Kabiinivaatefilmid mujal maailmas sai 2 lisa ja mõlemad on Odense (Rootsi) klubi maketist. Mida siin vaadata? Klubi makett on mõõtkavas 0 ja sellises suurused tundub kõik (rööbastik, loodus, taristu) eriti loomulik. O-mõõtkava populaarsuse tõus viimastel aastatel on olnud silmnähtav ja äkki peabki selle põhjust otsima eriti loomutruust väljanägemisest?

Näitusemaketid Briti regioonis sai põneva lisa. Mingil arusaamatul kombel on Jaapanis väljamõeldud maailma väiksem formaat T (1:450) saanud populaarseks ka Inglismaal. Valmistatakse sobivat veeremit ja esimesi töötavaid makette. Sellel klipil olev on päris tõsiseltvõetav.

Youtube maketiehituse rubriigis leiate pealkirja "Igasugust" alt huvitava ülevaatefilmi pealkirjaga "90 silda". Need on siis ülesvõtted erinevatest sillatüüpidest ja reastatud ka filmi sorteerituna.

Eesti laiarööpmeline raudtee (Youtube prototüübid) sai 2 lugu. Üks on ülevaatefilm Eestis sõitvatest Stadleritest ja teine auruvedurist S-160. Viimase laiarööpmelised teisendid S-162 (meil Sch-A) sõistid Eestis 60-ndate keskpaigani ja saadeti USA nõudmisel seejärel lammutusse. Euroopa veduritel läks vähe paremini. Üks Poolast päästetud vedur sõidab Inglismaal siiani regulaarreise ja sellest klipp pajatabki,

Prototüüpide reas on nime "Igasugust" all ühe raudteefänni suvine rongireis Rumeenia - Bulgaaria - Serbia. Mulle meeldis.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.182 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum