Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
 • Lehekülg:
 • 1

TEEMA:

16 juuni 2015 - Aeg täis võitlusi 16.06.2015 16:10 #383

 • admin
 • admin avatar Teema autor
 • Pole saidil
 • Administraator
 • Administraator
 • Postitusi: 467
 • Sind on tänatud: 39
1) On selline aeg - kõik võitlevad vapralt. Näiteks kevad on nii kõva poiss, et kuigi kalender näitab juuni keskpaika, on väljas ilm nagu aprilli keskel.

2) Üks järjekindel idioot võttis eelmisel nädalal nõuks rünnata järjekindlalt (3) Rongimehe foorumit. Kokku lisas ta 99 uut registreeritud kasutajat (kõik väljamõeldud e-aadressi järgi kusagilt ....ru) ja 56 postitust. Valede kasutajate kustutamine käib lihtsalt ja neid enam ei eksisteeri. Postitustega on ju nii, et esimesed kaks ilma minu õnnistuseta avalikuks ei saa. Õnnistasin siis neid mõttes mõne kõva sõnaga ja kustutasin ära. Too järjekindel jobu arvas, et jääb anonüümseks. Tema jäi tõesti, aga tema arvuti mitte (IP-aadress), nii et nüüd on ligipääs nii Rongimehe foorumile, kui ka kõigile teistele saitidele selles serveris blokeeritud.

3) Eile tellisin siis lõpuks ära ammu plaanitud saksakeelsed digitehnika raamatud. Need kaks, mida lootsin ja pidid ilmuma oktoobris 2014, on siiani ilmumata. Võtsin hoopis 2 Modellbahn-Kurier sarja väljaannet: Digital 2014 ja Digital 2015. Ilma võitluseta ei saanud seegi kord läbi. Krisostomuse e-teenindus osutus vigaseks - 2014 aasta oma oli listis olemas aga 2015 aasta oma mitte. Sisestasin siis viimase andmed käsitsi ja sain vastuseks, et sellist väljaannet pole olemas! Seadsin siis oma sammud Raekoja platsile, kus Krisostomuse äri füüsiliselt olemas ning suhelda saab elusa ja ilusa müüjannaga. Kui tema 2015 aasta numbri andmed sisestas, oli tulemus hoopis teine. Miks e-pood märksõna "Modellbahn" korral praaki teeb, müüjanna seletada ei osanud.

4) Eneseületamine ehk võitlus iseendaga on ka vahel vajalik. Eile sain valmis kõigi aegade kõige keerulisema automaatika skeemi. Rööbaste järgi on tegu ühe lihtsaima lahendusega - jaama sisenev rong sõidab üle siirde vastassuunalisele rajale ja sealt edasi 3-ndale teele. Et 3-rada on kahesuunaline, siis toimub sealt vajadusel liiklus ka vastupidises suunas (nüüd muidugi vastassuuna poolt vaadates õigele rajale). Ümberlülitusi ja kontrollahelaid on kole palju ja kõik peab toimima 3-kordselt: lülitivool, rööpavool ja fooritulede toitevoolud. Kas ma enda maketile paigutaks sellist süsteemi? Ilmselt valiks lihtsama ehk käsijuhtimisega mooduse (lüliteid saab olema küll üksjagu palju aga kontrollahelad jäävad ära). Ikkagi tasus selle koostamine end ära. Kõigepealt on see näidismaterjal kontrolli- ja lülitusvõtete kohta. Teiseks toob ka mõne maketi ehitaja maapeale tagasi - efektsed ja lennukad plaanid võivad elektri vaatevinklist vaadates osutuda liiga keerulisteks ja töömahukateks.

5) Chris White on üks nendest, kes oma hobi nimel võitlevad juba aastaid ja alistavad uusi, kõrgemaid tasemeid. Esimest korda kohtasin seda nime mõned aastad tagasi ühel vene saidil, kus tutvustatakse tööstuslikke ja käsitööna valminud vene raudteetehnika mudeleid. Arvasin siis, et ju on samasugune Venemaa inglane, nagu on Venemaal tegutsev tootja-üksiküritaja Jiri Indra. Nüüd avastasin uue mudelite tootja firmanimega Red Star Railways. Tuleb välja, et firma kuulub Chris Whaitile, kes on alati olnud ameeriklane Ameerikas, aga Vene raudtee on tema hobi peamine huviobjekt. Firma toodab mudeleid kahele mõõtkavale. N-mõõtkava jaoks pakub ta poolvagunit, kinnist vagunit ja platvormi. HO jaoks on sari erinevatest reisirongi vagunitest (sh ka posti- ja restoranvagun) ning vedurite 2TE10U ja TEM2 töötavad mudelid. Hinnad on dollarites ja HO-mudelid on varustatud NEM pesaga (Kadee siduritest sobib #17). Lisaks on veel valik üksikdetaile, milledest võib kokku panna elumaja või ooteplatvormi.

Võitleme edasi.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

16 juuni 2015 - Aeg täis võitlusi 17.06.2015 07:49 #384

 • Soobel
 • Soobel avatar
 • Pole saidil
 • Vana tegija
 • Vana tegija
 • Postitusi: 254
 • Sind on tänatud: 46
See järjekindel idioot ei tarvitsenud elus inimene olla, võis olla isegi viirus, mis elas selles blokeeritud arvutis selle omaniku teadmata. Eesmärk üks: trügida foorumisse ja hakata Viagrat reklaamima või kutsuma Lumumba pankadesse investeerima, lubades ülikasumeid.
Selliste küberidikate pärast sai loobutud ka trainsimi foorumi kasutajate sõelumisest - ei suutnud enam üksikuid inimesi tuhandete botide hulgast eristada ja admin ei viitsinud ka kõvemat filtrit vahele kirjutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

16 juuni 2015 - Aeg täis võitlusi 17.06.2015 21:19 #385

 • admin
 • admin avatar Teema autor
 • Pole saidil
 • Administraator
 • Administraator
 • Postitusi: 467
 • Sind on tänatud: 39
See robotite jutt on õige ja lugu õnnetust arvutiomanikust, kel robotist aimugi pole, kah. Paar aastat tagasi oli ka rongimees.ee Google mustas nimekirjas ja just samamoodi kellegi poolt tarkvarasse istutatud roboti pärast. Majutajat, kelle serverit tookord kasutasin, turvalisus ei huvitanud. Märgid võõraste tuulamisest olid ammu olemas, teatasin ka sellest, aga nemad vastasid, et pole midagi tõsist. Lõpuks siis mustas nimekirjas ja järgmisel rünnakul kõik lehed puhtaks. See oligi peamine põhjus, miks 2014 aasta märtsis majutajat vahetasin. Nagu näete, on turvalisuse tase hoopis teine.

Usun, et kaitse võõraste eest puudutab kõiki - üle võetakse e-posti aadresse, koode jne. 29-ndal juulil tuleb siis lõpuks välja Windows10, mis pidi olema nii tark, et võimaldab ka eemal olles kodu juhtida. Aga kui tuleb tark häkker? Jõuad koju ja oled kindel, et tuba soe, kassil kõht täis ja lilled kastetud. Tegelikult on aga kõigepealt avatud mõned kraanid ja seejärel korralikult jahutatud - sind võtab vastu tõeline talvemuinasjutt. Arvutitehnika liigne usaldamine tundub tänu mõningatele vahel kõndimisena noateral. Mina oma häält ja füüsilist vara praegu küll arvuti hoole alla anda ei julge.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

 • Lehekülg:
 • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.080 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum