Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

25 mai 2015 - R-kiosk, tasuta tarkvara jt uudised. 24.05.2015 22:23 #382

  • admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 56
Tundub, et maaletoojate eksperiment ajakirjaga "Railway Modeller" on siis selleks korraks läbi. Mai kuu number oleks pidanud müügil olema juba 20-nda aprilli paiku. Oli hoopis topelt aja märtsis müügile pandud aprilli number ja tänaseks olid needki kadunud (ei usu, et ära osteti). Sirvisin neid omal ajal kõiki ja mõne ostsin äragi, aga .... liiga palju võõrast ... meile kasulikku harva ja siis ka vaid näpuotsaga.

Sakslased on töötanud välja tasuta tarkvara mudelraudtee koostamiseks. On ka võimalus 3D versiooni jaoks. Kel arvuti veel tühi, proovige ära - aadress on siin:

www.trackplanner.de

Vaatasin vahepeal ringi ka rongid-nimelises e-poes. Minu tähelepanu pälvis üks HO-mõõtkavas veetorn, mis on just selline, nagu Eesti olustikku sobib. Tootja nimi on mulle täiesti tundmatu "Bochmann & Kochendörfer" - ühel päeval uurin nende tegemiste kohta lähemalt.

Automaatika teema kirjutamine hakkas alles kuu keskpaigas edasi liikuma. Vahepeal tuli sellist tööd, mis raha annab ja need tuli loomulikult esimeses järjekorras ära teha. Situatsioonid, mida nüüd kirjeldada tahan, lähevad järjest keerulisemaks ja ajakulu loomulikult suuremaks. Mõne situatsiooni lahendamine harjumuspärase saksa loogika järgi osutus umbsõlmeks - korrektselt toimiva süsteemi jaoks kasvas (õnneks paberil) igasugu kontroll- ja lülitusahelate arv ülemõistuse suureks. Hea mõte tuli eile öösel (oli selline tunnike Eurovisiooni ja magamamineku vahel). Täna joonistasin üles ja tõsist peavalu tekitanud murekohad kadusid iseenesest. Kui valmis saan (juuni algus), veendute ka ise. Igatahes on lahenduskäik originaalne ja lihtne.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.055 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum