Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

7 aprill 2015 - üht ja teist 06.04.2015 21:34 #333

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Mõned päevad tagasi pani üks mu hea tuttav Facebooki üles hoiatava sõnumi. "Kodanik Talv. Palun koristage see jamps ära. Mõned üritavad siin lilli kasvatada"! Selleks ajaks, kui mina sõnumit lugema sain, oli seda laikinud juba 108 inimest. Mina laikisin ka. See on vist üks vähestest kordadest, kus hääle andmine selles riigis midagi muudab. igatahes täna oli väljas juba soe ja kuiv, nii et sain ka oksakäärid kätte võtta.

Üleüldiselt tundub olema käes internetiaktiivsuse langus (loodus kutsub?) ja seda ka mujal maailmas. Munade värvimine mõjus aga meestele ootamatult hästi. Sakslaste stummifoorumis tehti ühe päevaga rohkem postitusi, kui enne terve nädala jooksul kokku. Ka mudelraudtee näitusi oli üle ilma üksjagu rohkem (Youtube järgi otsustades). Pole need munadepühad mujal maailmas sugugi nii vaiksed, kui meile jutlustatakse.

Viimane MRH #62 (Model Railway Hobbyist), mille alla tõmbasin, oli üle pika aja päris huvitav lugeda. USA firma Rapidotrains on hakanud tootma Kadee sidurite elektrilisi lahtihaakijaid, mis erinevad Kadee enda kohmakatest elektrimagnetitest. Kel huvi, otsige üles. Teine asi, mis silma jäi, oli Ameerklaste viis oma foore tähistada. Kui eestispärane moodus on näiteks väljasõidufoorile tee number + sõidusuuna tähis (A või B ), siis mitme jaamaga maketil peame kasvõi skeemide jaoks lisama mingi jaamale viitava tähise. Ameeriklastel käib asi lihtsamini. Kõik foorid on järjekorranumbritega + suunatähis L või R ja seos jaama ja teega puudub. Kolmas asi, mida nägin, oli Ameeriklaste maketi ankeet (seda ei olnud nad senini ära trükkinud). Ega see suurt oma sisult sakslaste omast erinegi (va üksikasjalik kirjeldus vedurite-vagunite kohta). Olen püüdnud ka ise natuke sedapidi vaadet tutvustada. Tegelik vajadus Eesti oma ankeedivormi järele tekib aga siis, kui makette saab olema palju.

Hetkel on töölaual automaatika sari. Näen, et digiraudtee osas oleks vaja veel lisainfot hankida ja seepärast plaanin ka ühe raamatu tellimist. Eelmine tellimine 3 aastat tagasi läks untsu. Raamat jõudis kohale aga avamisel selgus, et selle olid koostanud Lääne-sakslased. Nende raudteed on põhiliselt Märklin ja vahelduvvooluga. Reklaamtekst seda valikut paraku ei näidanud. Seadus näeb ette raamatu tagastamise võimaluse kahe nädala jooksul. Ma olin kiire poiss ja viisin selle juba samal päeval poodi tagasi. Loodan, et seekord läheb paremini. Selle Märklini-mehe (autori) nime jätsin meelde ja väldin tulevikus kõiki raamatuid, kus ta autorina kirjas.

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.175 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum