Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

20 märts 2015 - rongid ja päikesevarjutus 20.03.2015 16:58 #309

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Tere.

Kuu aega pole ma siia ridagi juurde lisanud, aga kirjutamine kirjutamise pärast jääb minu poolt küll ära. Põhjus peab olema.

Täna oli päikesevarjutus. Kummalisel kombel haakub see teemaga, millest kirjutada kavatsesin (visandi sirgeldasin valmis juba eile). See, et mulle meeldib kabiinivaate filme vaadata, pole mingi saladus. Vahel näeb lisaks põnevale loodusele ka asju, millest ettekujutus puudus. Seekord tegin juhikabiinis kaasa 2-tunnise rongisõidu liinil Mühldorf - Passau (kusagil loode-Baieris Saksamaal). Suured viljapõllud ja heina- ning põllumaad kahel pool raudteed on tavaline asi. Seekord nägin midagi uut. Suured maalapid (2000 - 3000 ruutmeetrit) on kaetud päikesepaneelidega ja sageli oli selliseid grupis 5-6 või isegi rohkem. Nii mahedat põllumajandust pole ma varem näinud (ei väetist aga umbrohutõrjet, sest nende jurakate varjus ei kasva isegi kõige visam).

Eestikeelsetes uudistesaadetes (raadios) räägiti sakslastest, kes ootasid tänast päikesevarjutust väikese ärevusega. Tuleb välja, et need päikesepatareid annavad kuni 40% Saksamaa elektrienergiast. Murekohaks oli energiaga varustamine päikesevarjutuse ajal, kui päikesepatareid end ise automaatselt välja lülitavad ja loetud minutiteks tuleb kõigi teiste allikate tootmisvõimsust tõsta.

Mõne sõna kabiinivaatefilmide kohta lisan veel. Eelmisel nädalal leidus 2 jobu, kes korraga suure hulga (80-100) võõrast videolugu Youtube üles laadis. Ühte isegi vaatasin osaliselt, sest see näitas Soome keskosa loodust ja taristut. Paraku jäi viimane 30 minutit (vaatan jupikaupa) nägemata, sest selleni jõudmise ajaks oli klipp administraatorite poolt kustutatud. Seepärast eelistan alati masspostitajate asemel fanaatikuid, kes oma käega teevad ja üles laevad.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.163 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum