Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

1 jaanuar 2023 - Head ja paremat uut aastat! 01.01.2023 16:58 #2493

  • admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 615
  • Sind on tänatud: 53
Head ja Paremat Uut Rongiaastat!

Mis see parem siis olema peaks? Ilmselt mingid märgid uue reaalsuse formeerumisest. Suuna allapoole võttis Euroopa mudelraudtee tootmine juba pea 10 aastat tagasi ja 2015 aastal juba ka kirjutati ees ootavatest nigelatest aegadest. Tookord tundus prognoos olevat sarnane Igor Mangi süngetele ennustustele ja tõde oleks pidanud olema palju roosilisem! Koroona ja muud hädad, mis meie maailma tabanud on, siiski ainult kiirendasid ja võimendasid Euroopa mudelraudtee tööstuse vääramatut allakäigu kurssi. Kas põhi on käes või lähedal? Midagi muutub kindlasti ja kunagi peaks tulema ka suunamuutus, äkki juba nüüd, äsja alanud 2023 aastal?

Seni proovime hakkama saada sellega, mis on ja nii, nagu oskame. Nokitsemis-kallakuga mudelimehed on eelistatud seisundis, sest mida ei ole, teevad ise valmis. Aega küll kulub rohkem aga tulemus on seda väärikam - tegija hing ja näpujäljed annavad asjadele alati oma väärtuse juurde. Teistele ütlen, et õnne peab ka olema ja kui ei otsi, siis ka ei leia. Minul endal oli 2022 aastal mudelraudtee õnne lausa mitu korda. Suvel ostsin ära oma HOe maketi jaoks ühe viimastest saadaolevatest odava hinnaklassi (295€) tendriga auruveduritest, sest ülejäänud saadav kraam (hinnaga 450-800€) tundus olevat minu rahakoti jaoks natuke paljuvõitu. Väike ringkäik saksa e-poodides, mille tegin detsembri alguses, ütles, et nüüd on ka kõik need kallid ära ostetud! Palju õnne (loe; napikaid) seondub Valga Muuseumi maketiga ja neid asju Te juba teate, sest olen sellest kirjutanud.

Ühe uue suuna, mille avastasin interneti vahendusel oktoobri lõpus, võin ennustusena Teieni tuua küll. Niisiis oli tol ajal Modellbahnshop-Lippes hetkel saada olevaid HO vedureid suht vähe, rohkem oli neid mille juures oli silt "Ettetellimine võimalik". Silma jäid 2 firmat, kelle valikud (ettetellimiseks siis) olid kõige mahukamad - need olid Roco ja Ree. Ree firma on mulle tuttav, kui Prantsuse mudelitootja ja täpsemalt kitsarööpmeliste (HOm ja HOe) mudelite järgi. HO mudelite jõuline tulek Euroopa turule, on midagi täiesti uut. Hinnavahe peaks olema ka tarbija poole kaldu, vähemalt HOe mudelite puhul on hinnad sageli odavamad, kui Saksa ja Austria tootjatel. Elame-näeme!

Niisiis soovin Teile kõigile õnne ostmisel ja otsimisel, teravat silma, nobedaid näppe ja rõõmsalt meelt selles natuke pilvise-võitu maailmas. Head Uut Rongiaastat!

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba, toomasherp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.048 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum