Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

19 jaanuar 2015 - võtab hoogu 19.01.2015 18:20 #228

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Tere jälle.

Aasta algus on natuke nagu puhkus puhkusest (jõulud ja aastavahetus). Eks igal rahval ole see periood isemoodi. Sakslased (hindan stummifoorumi järgi) on nädalavahetustel eriti aktiivsed ja uusi teemasid ja makette lisandub hoolega. Plaanin mõned lingid nendele lehekülgedele ka Teieni tuua - häid ideid ja töövõtteid, mida uurida, jagub. Eile nägin ka üht nende foorumlaste seas tehtud küsitlust, mille hetkeseis oli selline, et mõõtkavadega 1 ja G tegeles 3%, HO-ga 80%, TT-ga 3%, N-iga 8% ja Z-iga 5% registreeritud kasutajatest.

Britid olid oktoobris-novembris väga aktiivsed näituste tegijad, siis tuli pikem paus ja sel nädalavahetusel läks jälle lahti. Mõned näitused on isegi väga huvitavad (makettide õnnestunud valik).

Trammid tulevad maailmas linnades tänavatele tagasi - 13 detsembril avati järjekordne liin Pariisis. Neil on millegipärast populaarseks saanud üherööpaline translohr-tram ja nimetatud liin oli just selliste sõidukite jaoks.

2015 aasta uudistooteid ma uurima pole veel hakanud - kogemus ütleb, et paljud firmad toovad oma info välja veebruari keskpaigaks. Roco ja Noch on selles plaanis erandid ja annavad oma kavatsustest juba aasta varem teada. Eks see minupoolne lugu 2015 aasta uudistoodetest tuleb jällegi informatiivne ja Teie postitused tutvustuste rubriigis on juba täpsem tehniline info oluliste toodete kohta. Olulised tooted on muidugi need, mis mingit-pidi Eesti ja Eesti maketiehitajatega seotud. Hetkel käib jutt siis 2M62 tutvustavast loost, mis suurepärane ja vajalik. Vana kirjutatud lugu lõiketangidest on aga minu jaoks järjekordne silmapiiri avardamine - ise poleks ma seda firmat ja neid tooteid küll otsida osanud.

Olen mitu korda maininud, et ajale peab ka ruumi jätma. See tähendab ootamatult tekkinud ideid, mida on võimalik kohe ka ellu viia. Sari, mida hetkel kirjutan, kannab nime SOS (Suurus On Suhteline). See on kogum tähelepanekuid silma- ja meelepetetest, millega maketiehitaja tahes-tahtmata kokku puutub ja räägib maketi suurusega (pikkus ja laius) seotud ekslikest ettekujutustest, linnamajadest ja linna kujutamisest/mahutamisest, detailidest, mida tuleb õige väljanägemise nimel suuremaks võik väiksemaks muuta jne. Näen sellele loole praktilist vajadust, sest mõned olulised asjad võivad õhinas algajale tunduda tühisena ja seepärast hiljem korralikku peavalu valmistada. Lisaks on igatsugu hoiatavatel tähelepanekutel kombeks muu jutu sisse ära kaduda, seepärast siis võtangi kõik kokku ühe pealkirja alla - mittemärkamine on välistatud.

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.191 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum