Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

27 detsember 2021 - päkapikkude töökultuurist 27.12.2021 19:24 #2285

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 39
Päkapikud on oma suuremad tööd selleks aastaks juba lõpetanud ja aeg teha kokkuvõtteid. Sussi sisse nad Teile ilmselt juba ammu enam midagi ei sokuta ja kui mõni avastab hommikul, et ...pikud on suhu pissile käinud, siis on see tema enda õhtuse käitumise viga. Neid teemasid mina ei puuduta. Mina tahan rääkida nendest päkapikkudest, kes Jõuluvana kingikotte täita aitavad.

Reeglina on päkapikke mitu ja nende omavaheline kommunikatsioon on samasugune, nagu Kaja Kallase ja ministrite vahel, ehk siis olematu. Nii avastasin paar aastat tagasi, kui olin kõik pakid ilusasti lahti teinud, et kõige muu kõrval oli kokku ka 24 paari sokke!!!!!!

Rohkem nad kõik nii ühtemoodi õnneks mõelnud ei ole ja minu tähelepanu pälvib hoopis üks väga visa ja püüdlik päkapikk, kes üritab minu rongihuvi ka kingi sisse mahutada. Üleeelmisel aastal oli pakis üks umbes HO-mõõdus roheline hiina kirjetega reisivagun (äravahetamiseni sarnane, mis ikka ja alati vene raudteedel liikunud on). Rööbastele seda panna polnud mõtet, sest rattad olid koos pöördvankritega üks plastitükk. See-eest oli koht patarei jaoks ja nupp sisselülitamiseks. Peale nupule vajutamist läksid tuled salongis põlema ja tuba oli täis kõikvõimalikku rongisõidu müra. Selge, kui igatsus rongimüra järgi peale tuleb ja mitu päeva oled pidanud juba ilma läbi ajama, siis päästab üks nupule vajutuse kogunenud pingest.

Päkapikk sai aru, et rong, on midagi sellist mis liigub ja tõi järgmisel aastal plastist rööbastega ringi ja selle peal sõitva 2-vaguniga rongi. Patarei ja nupp olid veduri sees ja mõõtkava oli midagi TT ja N vahepealset. Tubli, sellega tõestas päkapikk, et on arenguvõimeline.

Sellel aastal oli pakis kaksikpakk, milles 2 HO mõõtkavas Roco 2-teljelist platvormvagunit. Mõlema vaguni peal oli ka seni tuvastamata marki vanemat sõiduautot. Okey, minu koduse maketi mõõtkava on siiski HOe, aga muuseumis on HO ja ühe HO ringi pean remonditud vedurite jooksutamiseks omale koju muretsema ka, nii et seisma need vagunid küll ei jää. Tegelikult on see päris huvitav komplekt, mille kohta me kataloogidest märke ei leiaks. Miks ma nii arvan? Artikli number lõppeb punktiga, mille järel on veel ka "A". Järeldan sellest, et tegu on mingil eritellimusel tehtud tootega ja seekord on tellijaks olnud üks Hiina e-kaubamajadest. Teine huvitav asi on kaasasolev tekstiga täidetud paber - see on kolmes Euroopa keeles ja need on tšehhi-, slovaki- ja ungari keel. Miks just selline valik, on muidugi hea küsimus aga mõni küsimus võib ka selline olla, millele ei hakkagi vastust otsima.

Usun, et ka teil võib olla seoses päkapikkude ja rongide huvitavaid lugusid, miks mitte siis jagada neid. Hääd jätkuvat pühadeaega.

Rongimees Einar 

Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.088 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum