Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 01.09.2021 22:24 #2119

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 39
Järjekordne tarkvarade kokkupõrge on siis oma lahenduse saanud ja nagu ise näete, siis hetkel on foorumi ülaosas valikute riba puudud. Kõik muu, mis vahepeal puudu oli, on õnneks tagasi ja töötab. Juhtus seekord siis see, mis teoreetiliselt oleks pidanud võimatu olema - kodulehe kujunduse uuendus lõi täiesti segi foorumi kujunduse (programmid on erinevad ja kokkupuutepunkte olla ei tohiks). Elame põrandasoojustusega külmkambrite ajastul ja kõikvõimalikud jaburad üllatused tunduvad olema lausa loomulikud asjad. 

Loomulike asjade hulka kuulub muidugi ka madal toodete kvaliteet. Nendest, mis seotud minu enda maketiga, kirjutan oma Õnnematsi lugudes, aga ka Mänguasjamuuseumis tuleb üllatusi ette. Nii hakkas imelikult käituma (sõitis-ei sõitnud) kõige uuem mootorvedur BR118 (Piko). Lihtne kontroll näitas, et mõlema pöördvankri (Bo-Bo) üks ratas ei andnud voolu edasi (õnnetuseks mõlemal ühel poolel ja otsmised). Samas on Piko teinud pöördvankrite lahtivõtmise imelihtsaks (klõpsuga värk) ja vea leidsin üles kergesti. Nende vooluta rataste kontaktorid ulatusid vaevu või üldse mitte, ratasteni. Vaseribade otsas olevad kontaktpindadena toimima pidanud punnid olid aga kõik lausa isesuurusega! Kõige lihtsam elektritöö on jätkuvalt vase painutamine!

Minimaailma teemal avaldan vaid arvamust, et vaktsiinipasside jm süsteem hõrendab külastajate ridu korralikult ja ilmselt mina seda sõitu ette ei võta. Pealegi on  on mu igapäevatööks kontakttundide andmine ja hoian seepärast oma muud kontaktid võimalikult väiksed (kontakteerume e-kanalites).

Rongimees Einar  
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 02.09.2021 07:57 #2120

• Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 28

Nii hakkas imelikult käituma (sõitis-ei sõitnud) kõige uuem mootorvedur BR118 (Piko). Lihtne kontroll näitas, et mõlema pöördvankri (Bo-Bo) üks ratas ei andnud voolu edasi (õnnetuseks mõlemal ühel poolel ja otsmised). Samas on Piko teinud pöördvankrite lahtivõtmise imelihtsaks (klõpsuga värk) ja vea leidsin üles kergesti. Nende vooluta rataste kontaktorid ulatusid vaevu või üldse mitte, ratasteni.

Tuleb mõneti tuttav ette, mul hakkas vahelduvvooluga (kord on, siis jälle ei ole :)) töötava vedurina käituma Piko T669 (Cme3). Põhjus oli aga hoopis naljakas. Ja kõigele lisaks veel oma viga kah. Tuleb välja, et teflonõli ei tohi sattuda rataste kontaktpindadele. Juhtus nii et vedur seisis suhteliselt pikalt ja õlikomponent auras lihtsalt ära, jättes tefloni (mis teadupärast on isolaator) järele. Oli päris kõvasti peamurdmist. Kui ma lõpuks pihta sain milles asi, siis lahendus oli väga lihtne - Poolast ostetud piiritusepudelil (jah, erinevalt Eestist kus piiritust ei saa vist isegi arsti retseptiga, on Poolas 95° etanool viinapoodides vabalt müügil; 0,5l pudel umbes 10€) kork maha ja vatitikuga rattad puhtaks. Määrimist vooluvõtturid ometi tahavad, niisiis tellisin Lippest elektrit juhtivat õli ( www.modellbahnshop-lippe.com/Accessories...b/modell_285091.html ), rohkem ei ole probleeme olnud.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 06.09.2021 21:22 #2125

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Üks Lippe-reis on silmapiiril ja siis lasen ka enda jaoks ühe sellise õli paki sisse panna. Aitäh hea info eest!

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 09.09.2021 15:57 #2132

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 49
Vähemalt leheküljele sisenedes satume kohe pealehele, mitte error leheküljele, millele veel lisaklõps vaja oli teha.
GE ja EMD veeremi fänn

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 09.09.2021 21:28 #2139

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Teistkordse mässu põhjus oli sama, mis varemgi - kodulehe kujunduse värskendus värskendas muuseas vigaseks ka foorumi. Mingi tarkvara paistab tungivat teise liivakasti, aga milline? Võimalik, et tõrkeid tuleb veelgi ja hetkel pole ka selle kastiga, kuhu sisse trükin, kõik korras - seega IT-mehel tuleb veel veidi kõpitseda. Vabandan võõraste (tarkavara arendajad) tehtud vigade eest.

Rongimees Einar

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 10.09.2021 08:27 #2142

• Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija

Üks Lippe-reis on silmapiiril ja siis lasen ka enda jaoks ühe sellise õli paki sisse panna. Aitäh hea info eest

Selle õliga peab muidugi olema suht ettevaatlik, ohtram lödistamine võib endaga kaasa tuua lühise.
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 10.09.2021 17:12 #2144

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Nõus, umbes samasuguse lühisega tulemuse võib anda ka jootevedeliku abil mitme erineva juhtme jootmine (suht lähestikku). Esimesel korral ei jõudnud trükiplaadi voolu juhtimise võimet ära imestada ja maa põhja kiruda. Nüüd on jootejääkide eemaldamise pudel igaks juhuks kodus alati olemas - heal juhul võib aidata ka liigse õli puhul.

Rongimees Einar

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 10.09.2021 19:36 #2146

• Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
Robotid on mässamise käigus osanud ära käkkida piltide ülespanemise.
Faili mille laiendiks on .jpg igatahes ei tunnistata enam.

Võid kasutada ainult lubatud faililaiendit (.txt, .rtf, .pdf, .zip, .tar.gz, .tgz, .tar.bz2).

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 11.09.2021 21:15 #2147

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Panin 10-nda õhtul üles tervelt 7 jpg-faili ja ei täheldanud ühtegi probleemi. Tundub, et tegid katsetusi veidi enne seda, kui IT-mees asja ära parandas (enne seda tõepoolest ei lasknud ühtegi faili üles laadida).

Rongimees Einar

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 12.09.2021 05:19 #2148

• Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija

Panin 10-nda õhtul üles tervelt 7 jpg-faili ja ei täheldanud ühtegi probleemi. Tundub, et tegid katsetusi veidi enne seda, kui IT-mees asja ära parandas (enne seda tõepoolest ei lasknud ühtegi faili üles laadida).

Vastupidi, proovisin pilti üles laadida pärast seda. Tegin praegu (pühapäeva, 12.09 hommikul) ka uue katse, läänerindel muutusteta.

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 13.09.2021 21:18 #2149

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Nüüd on siis see jpg-failide üleslaadimine. Kui kõik eelmised jamad olid tarkvaradest tingitud, siis see viimane kuulus lihtsalt näpukate hulka. Tegijal ikka juhtub, eriti peale keeruliste segadust tekinaud põhjuste väljaselgitamist ja parandamist. Et administraatori (minu) ja kasutajate (teie) seadistused tehakse eraldi, siis saigi võimalikuks, et mina viga ei märganud. Nüüd on see koht, kus ütlen  S U U R E D   T Ä N U D foorumlasele IvarS, kes alati on koheselt teada andnud probleemidest foorumis. Tänu temale tulid asjad ilmsiks võimalikult ruttu ja seega said ka korda hästi ruttu.

Rongimees Einar

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 14.09.2021 07:32 #2151

• Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija

Et administraatori (minu) ja kasutajate (teie) seadistused tehakse eraldi, siis saigi võimalikuks, et mina viga ei märganud.

Ma olen mõnda aega olnud ühes foorumis adminiõigustega mode, muudatuste ja uuenduste testimiseks tekitasime me koos teiste modedega nö. "katsejänese" ehk testkasutaja. Sellest oli päris palju kasu.

2 september 2021 - Jälle robotite mäss 14.09.2021 16:31 #2152

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Alternatiivne variant on iseendale lisaks administraatori kontole ka tavakasutaja konto tegemine. Foorumi vanal versioonil isegi kasutasin seda aga ..... see eeldab, et kõikvõimalikud mittetoimimised on ette teada ja exeli-tabelina kirjas, siis muudkui võtad ja kontrollid üle. Eks mingi häda ole igal valikul küljes. Hetkel tundub, et tõrgetest teatamine tagasiside teel toimib kõige paremini, sest viimased jamad on olnud kõik oma olemuselt üllatuslikud ja mitte ettearvatavad. Õnne peab muidugi ka olema ja Teie näol on see täiesti olemas (olles foorumlane, vaatate Te Rongimehe foorumit moderaatori pilgu ja vastutustundega).

Rongimees Einar 

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.101 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum