Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

2 jaanuar 2021 - aasta alguse jutt 01.01.2021 22:25 #1923

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 39
Tere.

Aasta alguse jutt on tegelikult jätk detsembris "Rongimehe blogis" avaldatud jutule asjade kokkuostmisest minu tulevase HOe-maketi jaoks ja kui blogis ei nimetanud ma ära ühtegi müüjat, siis siin saavad olema ka veebiaadressid näha. Asjalood on siis ilusasti sinnamaani arenenud, et ... pilt on selgeks saanud.

Jiri Indra on see mees, kes valmistab Eestile omast veeremit (TU2 ja Pafavag vagunid). Üks vagun sattus olema praak ja aasta viimasel päeval jõudis kohale uus, spetsiaalselt Eestile disainitud vagun (pardakirjel on kirillitsas "EST" - esimesed vagunid just sellist teksti kandsidki). Müügiks tehtud HOe ja HO tooteid saab näha veebilehel "750mm.ru".

Ainult kitsarööpmeliste värki vahendava e-poe ja väga ausa kaupmehe leiate aadressilt
www.schmalspurbedarf.de

Laia valiku ja hää teeninduskultuuriga pood on
www.modellbahnshop-lippe.com

besserepreise.com - sellest poest hoidke heaga eemale, selle poe rahvas on kas petised või paanikasse sattunud äpud, igal juhul - kaupa ega sõnumeid pole sealt mulle tulnud. Reeglina on petturite testimine ostutehingute teel väga kallis lõbu ja maksab see tuhandeid või mõned korralikud sajad. Minu kaotatud 50 eurot on ju lausa sooduspakkumine!!!

Tavaari ostmine praegusel ajal on päris keeruline ettevõtmine. Võib minna õnneks, aga samas ka takerduda tarneprobleemide või üliaeglase postiteenuse taha. Mul on puudu veel 4 pöörangut. Poes on need ilusasti tellitud kaupade listis kirjas ja kõik seisab kaubaveo taga. Võibolla on need juba üle lahe mandrile jõudnud, võibolla alles praami peal või järjekorras. Selline lugu siis. Järgmine lugu minu maketi teemal tuleb juba teiste maketiteemade kõrvale ja hakkab näitama pilte ja kajastama ehitamise võlusid ja valusid.

Teile soovin muidugi head rongiaastat ja pikka meelt asjade ostmisel ning oskust viirus endast mööda juhtida, soovin Teile ka.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Veiko Depoo, Pernau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

2 jaanuar 2021 - aasta alguse jutt 02.01.2021 10:31 #1924

• Pernau
  • Pernau avatar
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
  • Sind on tänatud: 12
Tere ja head uut alanud aastat! Tänud Einarile ülevaate eest ja nõustun ostukohtade reitingutega täiesti. MInu enda lemmik ostukoht on samuti www.modellbahnshop-lippe.com , kus on head hinnad, meeldiv teenindus ja lai valik. Kui korraga tellid üle 100 EUR kaupa on saatmine ka vaid 3.90 EUR (tavahind 7.90, üks odavamaid Sakasamaalt). Saadavad UPSiga ja kohal Eestis kaup 4-6 päevaga. Teine pood mida julgen soovitada, on www.haertle.de, kus valik ka lai , aga veidi teistsugune, vähemalt minu kogemusest. Tellimine on kallim ja hinnad ka mõni EUR kõrgemad, kui LIppel. Besserepreise on tegelikult teiste vahendajad, kes erinevad netipoed enda lehele linkinud. Nende kaudu on pigem mõistlik otsida. Leidsin nende lehelt ühe soodsa veduri ja otsisin üles netist tegeliku müüja, kellelt siis otse tellisin. Neid väikseid müüjaid ju palju Saksas.
Lisan veel ühe müüja, keda julgen soovitada werst.de - väga hea teenindus, kaup tuli kiiresti kohale ja seal on sellist kaupa, mis mujal juba läbi müüdud. Ju siis seetõttu ka hinnad soodsamad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: admin

Viimane muutmine: lisas Pernau.

2 jaanuar 2021 - aasta alguse jutt 04.01.2021 22:37 #1926

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
See info Besserepreise kohta on päris oluline, sest seletab nii mõndagi. Ise ma sellise linkimis-tüüpi kaubanduse peale poleks tulnud.

Rongimees einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

2 jaanuar 2021 - aasta alguse jutt 13.02.2021 19:14 #1969

• admin
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Ostmised Vol 2.

Täna võin raporteerida, et maketile vajalike ostude esimene ja kõige olulisem ring (rongid, rööpad, lisavarustus, jm) on ära tehtud. Just täna hommikul jõudis kohale viimane pakk ja saatuse irooniana, oli tegemist kõige esimesena vormistatud ostuna. Besserepreise-punkt-com dresseerimine siiski õnnestus!

Sattusin selle poekese peale tänu Google´le, kus pood figureeris lausa esimesel lehel. Esimene mulje ongi siis, et tegu on eduka äriettevõttega. Tegelikult on esimesele lehele sattumise taga vaid oskuslikult suureks paisutatud klikkide arv ja Google osutus selles protsessis tõeliselt kasulikuks idioodiks.

Suhtlemine poega katkes minul vahetult enne jõule. Jaanuari keskel alustas besserepreise järjekordset ulatuslikku klikkide kogumise kampaaniat, pannes iga päev Youtube üles 15-20 minutilise kodukootud video Euroopa tootjate uudistoodetest. Minu jaoks oli see selge märk, et koroona taha see pood enam varjuda ei saa ja aeg on ka endast märku anda. Aga kuidas seda teha? Vaatasin kogu kirjavahetuse üle ja selgus, et kõik, peale esimese kirja, olid tulnud ühelt ja samalt aadressilt. Selge - kirjutada tulebki siis sinna, kust ainult üks kiri saadetud. Järgmine küsimus; mida ja kuidas kirjutada? Saksa keelt ma õppinud ei ole ja pikemad vastused tegin alati koos tõlgi abiga. Seekord otsustasin, et saan ka ise hakkama. Besserepreise saatis mulle väga palju kirju ja need kõik olid väga tekstirohked (võrdlusmärgi tõmbamine sõnade rohkuse ja info vahele on nende puhul kohatu). Otsustasin, et minu kiri saab olema täpselt vastupidine ehk siis ülimalt minimalistlik. Pealkirja kohale kirjutasin "Hoffnungslos?" (lootusetu). Kiri ise koosnes vaid kliendi numbrist, arve numbrist ja koostamise kuupäevast ning ülekande suurusest ja kuupäevast. Et kiri liiga pikk ei saaks, jätsin tere, head aega, nimed, viisakusavaldused jm lihtsalt välja.

Peale kirja saatmist oli 2 päeva vaikus ja siis, reedel, tuli 3 kirja korraga. Hoolika uurimise käigus võis välja lugeda, et tellimus on uuesti ette võetud. Järgmisel päeval tuli teade, et kaup on pakitud. Mõni tund hiljem, veidi enne südaööd vastu pühapäeva, tuli veel üks kiri, kus seekord lühidalt ja selgelt (uskumatu saavutus) anti teada, et pakk on teele pandud.

Minule selle poe kauplemisstiil ei meeldi, aga kui mõni just tahabki pikka sõnaderohket kirjavahetust, siis jätke meelde; besserepreise-punkt-com.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.071 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum