Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: 20 jaanuar 2019 - jää hakkas liikuma

20 jaanuar 2019 - jää hakkas liikuma 19.01.2019 22:57 #1578

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 32
Tere siis sellel aastal. Jää, või õigemini, igikeltsa nime all, tuleb siin nüüd mõelda veebilehe uuendamist ja sellega seotud protsesse. Veel eelmise aasta lõpul sai valmis paralleelne leht uue tarkvaraversiooniga ning üksjagu kraami sai sinna ka üle kopeeritud (kõigi sisu ei jõua esimese hooga uuenda). Näha seda aga veel ei saa, sest ise ka ei näe. Kujundus, ehk raamistik, on veel seadistamata. Pean ütlema, et eelmiste ülesehitamiste ajal oli see kujunduse värk palju lihtsam aga tänaseks on programmid ülearetatud, seadistamise võimalusi liiga palju ning lihtsustatud versioone imevähe (ka raha eest). Täna õhtul hakkame pärast väikest pausi, kujundusega edasi tegelema.

Ülemineku periood saab olema üsna pikk, sest vaba aja defitsiit on tuntav. Mingil ajal lisan lingi koduka avalehele ja siis saab juba uusi asju ja paigutusi oma silmaga näha. Kõike uuele lehele enam ka ei pane. Nii jäävad ära selle Ameerika veebilehe materjalide tutvustamised (leht ise on muutunud ja pole enam põhjust sinna otsima minna). Samuti võtan vähemaks kõikvõimalike klippide valikuid - praegusel ajal on õigem jätta alles ainult praktilise suunaga asjad ja muidugi ka Eesti teema.

Foorumi tarkvara läheb ka uuendamisele (tuleb teistsugune) ja sellega võib tekkida natuke probleeme, sest automaatne üleviimine uude keskkonda võib ka ebaõnnestuda. Käsitsi sisestamine on üksjagu aeganõudev protseduur ja oleneb ka postituste hulgast. Üks võimalus mõnede vanemate ja täna infot mitte kandvate postituste kustutamine - nii jääb seda üleviidavat massi vähemaks. Enda kirjutistest kustutan ära kõik need, mis leiavad koha uuenenud veebilehe artiklite hulgas (kitsarööpmelise maketi plaanid, Faller-Car-System´i teema jm).

Mina olen pikaks protseduuride reaks valmis.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.196 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum