Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

29 detsember 2018 - aastalõpujutt 29.12.2018 22:01 #1571

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Tere.

Tegelikult oli mul plaanis ridu toksima hakata juba kuu algul, sest alates 2 detsembrist on Tartu Raekoja platsil kasvuhoonetest jõuluküla ja ühes sõidab ringi ka Piko-G reisirong. Alguses polnud nagu seda vaba aega, et kirjutamisele korralikult mõelda ja siis äkki polnud enam põhjust - rongike pidas vastu vähem kui 10 päeva! Vaatamata valitsevatele miinus-kraadidele, oli veduri mootor, mootori pesa ja üks hammasratas, üles sulanud. Kui ühel asjal on mitu peremeest ja lisaks veel jobu-tüüpi elektrik, siis ei saagi tulemus teistsugune olla. Elektrik pidi ühendama seadme, mis vedurile vahel ka puhkust annab, toitetrafo ette, aga ühendas hoopis kogu väljapaneku voolude jaotuskoha ette! Kui ülemus, kes rongidega pole varem kokku puutunud, oleks andnud korralduse seade õigesse kohta paigaldada, oleks kõik olnud korras. Paraku andis ta hoopis käsu seade ahelast välja võtta ja rongike jäi pikale sõidule. Ilmselt poetas keegi katusealuse prao kaudu midagi rööbastele ka ette ja …. Nüüd on rong taas korras ja sõidab taimeri juhtimisel, mis regulaarselt ka 15 minutilisi pause annab (9 00 kuni 21 00).

Remonditöö tehti Hobimaailmas, kus teadmiste ja oskustega osav mees olemas. Seega, kui teil on mingeid tehnilisi probleeme, mida ise lahendada ei oska, siis proovige poe kaudu saada meistrimehega ühendust.

Üks pikalt vindunud asi hakkas jälle elumärke andma - jutt käib muidugi veebilehe uuendamisest. Tehniline tugi on mõned vajalikud programmid juba installinud ja mina korrastasin ära vajalikud kaustad ning alustasin artiklite uuendamist uue versiooni jaoks (esialgu asuvad need veel minu arvutis). See on siis suurim lootus järgmise, 2019 aasta, jaoks. Karta on, et automaatne sisuhaldustarkvara uuendamine siiski ei õnnestu ja siis läheb käiku plaan B ehk ülesehitamine nullist (aga uuele platvormile). Eelmise uuendamise ma just nii tegingi, sest rongimehe materjalide maht on joomla jaoks liiga suur. Eks ma siis annan ette teada, kui sulgemisi või muid asju veebilehega teha tuleb.

Seniks soovin aga kõigile hobikaaslastele mõnusat aastalõppu ja edukat uut rongiaastat!

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.047 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum