Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

7 juuni 2018 - mõni asi sai jälle selgeks 06.06.2018 21:19 #1451

  • admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 56
Jututeemaks on siis Jiri Indra kodulehega (750mm-punkt-ru) toimuv. Mind, kui veebilehe ja foorumi administraatorit huvitavad sellised lood elust enesest väga ja arvan, et väikesed teadmised selle maailma probleemide kohta ei tee paha kellelegi.

Jiri Indra uue kujundusega veebileht nägi siis ilmavalgust aasta lõpus - peale vaadata oli ilus, aga paljud lingid ei avanenud. Lisaks oli natuke imelik ka sisselogimise viis, sest uue konto loomise kohta lihtsalt ei olnud. Nüüd on siis tõde teada, sest avalehel on menüü ja artiklite asemel suur selgitav tekst toimuva kohta.


Koos kujundusega otsustati viia kogu koduleht ka uuele platvormile ehk siis vahetada välja sisuhaldustarkvara. See osutus oodatust keerulisemaks. Paljud asjad lihtsalt ei ühildu ja nii need artiklid avanemata jäidki. Mingi aja jooksul saadakse see veebilehe osa siiski korda, aga foorumiga on lood päris halvad, sest selle üleviimine pole tehniliselt võimalik. Jääb üle ainuke lahendus - alustada foorumit nullist ning vana jätta üles vaid lugemismaterjalina.


Konto loomisega on ka omad lood (mitte sellised, nagu mina eelmises jutunurgas arvasin). Probleemiks on osutunud piltide, jooniste ja artiklite vargus. Copy-Paste mingile oma kodulehele ilma algallikatele viitamata on muutunud nii massiliseks, et osa pildimaterjale jääbki tulevikus ainult registreeritud kasutajate ehk sõprade ringile vaatamiseks. Kes tahab sõprade ringiga liituda, peab sellest isiklikult Jiri Indrale kirjutama (täpselt sama moodi on nüüd kord ka selles foorumis).


Eelnimetatud loo moraal on siis selles, et uute asjadega peab ettevaatlik olema ja esialgne vaimustus võib muutuda tõsiseks peavaluks. Eks see käi siis minu enda kohta ka, sest tarkvara ja ülesehituse uuendamine on möödapääsmatu ning vaid aja küsimus.


Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.057 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum