Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

11 detsember 2014 - sponsoritest. 11.12.2014 21:51 #103

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Tere.

Eelmise nädalal jätsin kirjutamise vahele, sest uudist, mida kuulutada, ei olnud. Nüüd on. Aastaid tagasi külastasin vähemalt korra nädalas saksa mudelraudteeportaali modellbahn-portal.de. Oli sisukas ja huvitav, ning uudiseid sai kergesti kätte. Siis tegid nad oma lehele kapitaalse uuenduse ning minu jaoks polnud see koht enam sugugi huvitav. Tundub, et paljud sakslased ise arvavad samamoodi. Üle pika aja käisin eile taas sellel portaalil ja .... ma ei uskunud oma silmi. Ekraani parempoolses ääres olid noorte naiste pildid koos väikese tutvustusega. Selle all aga kaks veergu valikute tegemiseks. Esimeses et "olen mees" või "olen naine" ning teises vastavalt "otsin meest" või "otsin naist". Sorry, kui mudelraudtee portaal hakkab juba sihukese jamaga tegevuseks vajalikku raha kokku ajama, siis on ka need õiged sponsorid (tootjad ja edasimüüjad) selja keeranud.

Sponsori teema on valus ka minu jaoks. Fie-na pean arvutama veebilehe ülalpidamiskulude hulka ka kohustusliku sotsmaksu (töötundide ulatuses). Hetkel on keskmine kulu kuus (kõik kulud kokku) 75 eurot, mis aastas annab numbriks 900 eurot. Sellele aastal sponsoreid seni leida pole õnnestunud (ka Tartu Kultuurkapital sel aastal toetust ei eraldanud). Lähen homme uuele katsele, sest päris oma kulu ja kirjadega hakkama ei saa. Kui keegi foorumi lugejatest oskab head nõu anda, või ise veidi toetada, olge hea, andke teada. Tegelikult on terves maailmas nii, et suurema mahuga mudelraudteealased veebilehed on sponseeritud.

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

11 detsember 2014 - sponsoritest. 11.12.2014 23:35 #104

• ellak
  • ellak avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 3
Terv
Kurb kuulda, kui finantside puudumise pärast tuleks leht kinni panna. Ei ole nende internetivärkidega kursis, siis ei tahaks summade suuruse võie erinevate võimaluste teemal sõna võtta.
Kuna amet on selline, et ka päeval töö ajal on paariminutilisi pause, kus olen mõtete mujale juhtimiseks foorumi avanud, et äkki on vahepeal mõni postitus. Silma on hakanud, et lehel on küllalt tihti arvestatav hulk külalisi, kuid kasutajaid, kes oma nime all kirjutavad on ju vähe. Mind on juba tükk aega huvitanud küsimus, kas Eestis ongi nii vähe mudeliehitajaid, kas ei tihka nad sõna võtta (et peetakse imelikuks, kui täiskasvanu mängib), või on külalised juhuslikult lehele eksinud ja õiged entusiastid pole lehte üles leidnud.
Ellak

11 detsember 2014 - sponsoritest. 12.12.2014 09:05 #109

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 45
Mõlemat pakun. Palju mudelimeistreid on kapis ja hoiduvad suhtlemast. Ja mujal foorumites kipuvad ka paljud arvama, et soliidne vaitolemine on intelligentsuse tunnus. Eriti intelligentsetena loodetakse paista siis, kui paar korda aastas tihedamalt lobisejate kallal tähte näritakse või niisama paika püütakse panna. Siin ehk sellist probleemi ei kerki, kuna mudelistid kipuvad kõik arvestatava väikese poisi sisaldusega olema ja teemad on samad ja pakuvad vastastikku huvi.
Valehäbi võib muidugi ka teemaks olla, aga see on ilmselt individuaalne. Mina näiteks ei karda sõpradega baaris jõmiseda, Muumi või My Little Pony särk seljas ja luftwaffe ehitamata jäänud superrelvadest või mudelraudteest rääkida.

11 detsember 2014 - sponsoritest. 12.12.2014 16:34 #112

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Tere.

Kõigepealt ütlen vastuseks Ellakule, et lehe kinnipanemist küll plaanis ei ole. Lihtsalt kulude katmine üksi koormab pere rahakotti ja kitsikus hakkab paistma välja just jõulude ja aastavahetuse ajal. Minu sissetulek on kujunenud sõiduks Ameerika mägedes - mõni aasta üleval, teine aasta all. Igal asjal on põhjus, ka selliselt väljakujunenud töökorraldusel. Samas julgen väita, et kitsikus on varasemalt tehtud ÕIGETE OTSUSTE tulemus. Tundub imelik? Aga just nii õnnestus olla toeks abi vajavale pereliikmele, kes nüüd saab juba iseseisvalt hakkama. Tervist alati raha eest ei osta, õigel ajal antud abikäsi aga võib muuta palju.

Soobel on oma kirjatükiga teinud täistabamuse. "Ära tee ise midagi, las teised teevad" oli minu noorusaegadel üks kasvatusega tegelevate inimeste loosungeid. Tõde on muidugi teistsugune - tegijad eksivad vahel, kõrvalseisjad sageli (tihti on vaikiv kõrvalseimine ka eksimus).

Inimese individuaalse vabaduseni läheb veel kümmekond aastat. Seni püüame nautida, kui kusagil keegi natukehaaval valehäbist vabaneb (julgeb näidata oma eripära ja tunnustab teise eripärasid).

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.062 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum