Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

25. detsember 2017 - teemad jätkuvad. 25.12.2017 16:44 #1277

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Eelmisest pealkirjast on möödunud siiski 1 kuu ja 6 päeva, aga eelmine eksitav pealkiri olgu hoiatuseks - väsinud peaga ära kirjutama tiku!

Nüüd jätkan sealt, kus eelmised lood pooleli jäid.

1) Karlova raamatukogus suutsin ühe laupäevaga ära vahetada kolmveerandringi jagu rööpaid ja aluskonstruktsiooni. Tegijatel oli omal ajal juhtunud pisike äpardus - täites teetammi ääri makrofleksiga, panid nad seda ka tee alla (plaadi ja vineerist trassi vahele). Paraku jäi neil kahe-silma-vahele, et makrofleks paisub....

Kui tee valmis, võtsin pakendist tutika veduri ja tegin proovisõite. Paar ringi sooloveduriga - korras. Vagunitega hakkas aga vigurdama ja 3-ndal ringil jäi üldse kohapeale (mootor töötas, mõned rattad ka). Selgus, et üks ülekandevõllidest oli veduri seest lausa rööbastele kukkunud!?! Vedur läks otseteed Hobimaailma poole tagasi, sest vea põhjus võis vajada ka tõsisemat garantiiremonti või väljavahetamist. Mõne päeva pärast oli vedur tervena tagasi ja sõidab edukalt.

Ühel teisel töisel päeval panin veel lisatoed teises maketiääres asuvatele tõusudele ja asi toimib. Igatahes esimesel avalikul näitamise päeval (16 detsember 2017) oli huvi olla ülisuur. Et lastega kaasas olevad isad on kasvult üksjagu suuremad, siis oli nende huvi maketi vastu ka selle võrra suurem.

2) tartu.postimees.ee/4352517/video-ahhaa-t...us-soidab-juba-tramm

Niisiis on ka AHHAA makett valmis ja vaatamiseks avatud. Ise pole veel vaatamas käinud aga ka selle väga kehva video järgi võib üht-teist öelda. Olen näinud selle maketi plaane alates esialgsetest visanditest ja lõplik variant erineb natuke küll. Üks hoone, mis pidi raud-polt-kindlat maketile tulema, sinna siiski ei jõudnud. Minu meelest mõistlik otsus - spetsiifilisi ja eriliselt keeruka ehitusega hooneid oli planeeritud natuke paljuvõitu. Kuna Mudelraudtee makett oli neile võõras teemadering, siis lähtusid nemad oma plaane kavandades arhidektide ehitatud maketi loogikast - hoonete mehhaaniline vähendamine väiksemasse mõõtkavasse. Mudelraudtee mõistes täpse ja arhidektuuriliselt täpse hoone erinevuste selgitamine oli üks põhiasjadest, millega tegelesin. Mina seletasin hästi ja nemad said aru ka hästi - igatahes Ülikooli peahoone, raekoja ja AHHAA-keskuse hooned on täitsa "okey".

Need olid need kaks asja, millest ma juttu teha tahtsin. Midagi on muidugi veel, aga need jutud jätan koduka avalehel asuva jutunurga jaoks (võtan toksimise ette veel sel aastal).

Ilusat ja mõnusat jõuluaega ning lõbusat aastavahetust!

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.080 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum