Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

30 november 2014 - Epoksüliim 2014 jm. 29.11.2014 22:15 #68

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Foorum kosub vähehaaval ja nädalaga on meil kolm uut registreeritud kasutajat. Seekord kaasnesid nende tulekuga ka tarkvara probleemid - nii mõnigi asi tuli ümber teha (muuta vaikeseadet) ja uusi õpetussõnu tuli juurde kirjutada kah. Samas - iga selline probleemike teeb peale lahenduse leidmist foorumi kasutamise ainult paremaks.

Nagu näete, käib postituste tegemine periooditi - vahel tuleb ka tööl käia, võtta ette midagi suuremat oma majapidamises või siis uut postitust pikalt ja korralikult ette valmistada. Artiklite kirjutamine veebilehele käib mul endal samamoodi. Sel nädalal oli sobiv aeg ja tuli ka energiapuhang - kaua vindunud artikkel "Takistid" on praktiliselt valmis ja lähipäevil saab ka üles laetud. "Pühapäevaelektriku" all asuva sarja "Baasteadmised" järgmine osa tuled dioodide ja LED-tulede teemal ning mustandit hakkan praeguse plaani järgi kokku panema järgmise nädala lõpus.

Õpetlik stoori kolmes osas kannab seekord nime "Epoksüliim 2014"

I osa - suvi 2014. Aeg-ajalt on vaja Mänguasjamuuseumi vagunite ja nende pöördvankrite kulunud teljeaukusid plommida. Selleks korraks oli kogunenud neli 4-teljelist ja üks 2-teljeline vagun. Eelmisel korral kasutasin Henkeli toodet nimega "Epoxylin". Sel suvel ostsin samanimelise kuid Hiinas tehtud toote ühest Tartu turul asuvast putkast. Seekord oli saatus minu poolt. Enne, kui jõudsin vaguneid parandama hakata, murdust ämma majapidamises ära portselanist kraaninupu nurk. Et asenduseks sobivat poes saada ei olnud, jäi üle teha uus nurk sellest samast õnnetust Hiina "Epoxylin"-ist. See juhusliku koostisega segu hakkas kivistuma enne, kui sõrmede vahel läbimuditud sai (kivistumine oleks pidanud hakkama alles 5-e minuti möödumisel segamise lõpust).

II osa - november 2014. Uus auruvedur oli juba kohale jõudnud ja viimane aeg oli selle taha haagitavad reisivagunid korda teha. Läksin siis "Decorasse" õiget Epoxylin-i ostma. Henkeli toodete hulgast ma sellenimelist ei leidnud. Küll oli kahtlaselt sarnase pakendiga toode, mille nimeks "Moment - Repair Express". Tagaküljel olid tekstid Eesti, Läti ja Leedu keeles ja muu hulgas ka nimetus "Epoksüliim". See oli seesama vana hea Henkeli Epoxylin, aga hoopis uue nimega.

II osa - juurdlust viivad läbi asjatundjad. Sündmuste käik pannakse kirja tagantjärele ikka killukeste kaupa. Viimasel ajal on palju juttu olnud Hiina päritolu piraattoodetest. Asju tehakse ilma igasuguse litsentsita (sageli kopeeritakse järele) ja kvaliteet on pea olematu. Kodukootud Epoxylin-i tootjaid on Hiinas ilmselt rohkem kui üks ja Euroopa turg on odavast sodist üleujutatud. Miks siis muidu pidi soliidne suurfirma muutma oma toote nime? Minu arust oligi see ainus võimalus eristada kvaliteetkaup juhuslikult kokkusegatud segust.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.209 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum