Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

9. juuli 2017 - 1001 on kah ilus number 08.07.2017 21:39 #1171

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Just nii. Ausalt öeldes pole ma neid postitusi kokku lugenud ja massina pakutud arvudesse suhtun ettevaatlikult. Seega on minu teha sümboolne postitus numbriga 1001.

Loodetud puhkusega on siis sel aastal sedamoodi, et lootuseks see vist jääbki. Talvepuude tegemine, hädapärased remondid ja ämma ärakukkunud tervis on asendustegevuseks puhkamisele. Proovin hakkama saada. Interneti abil hoian end ikka mudelimaailmaga kursis ja teen plaane edaspidiseks. Muuseumi maketi sisemisel ringil on varsti SOS - sobivad vedurid on oma ressursi ää raisanud ja kohe tuleb osta korraga kaks (erinevat muidugi) Bo-Bo mootorvedurit. See, et Piko oma väsima hakkab, on loomulik (sõidab maist 2011). Seevastu Roco oma väsis nagu varavõitu (maketil alates oktoobrist 2013). Uued kavatsengi osta Piko omad - peavad valule kõige paremini vastu.

Sügisel said alumiste ringide rongid jäikade sidurite asemel Kadee sidurid. Kaubavagunite puhul (lühemad kui 200mm) asi õigustab. Pikkade reisivagunitega aga tekkisid probleemid. Vaatamata suurele kõvera raadiusele (R3, 484mm), murrab siduri pead pesadest välja. Proovin suvel asendada #18 pikematega, ehk hakkab pidama.

Tegelikult tahaks ise ka mõneks ajaks võimalikult palju mingi maketi nokitsemisele pühenduda. Selleni läheb veel aega, praegu aga kadestan Tunturit. Ma ei jõua õieti selgagi sügada, kui Temal juba mingi oluline asi juurde tehtud. Siinkohal sügeleb keelel küsimus, et kuidas Ellakul läheb? Kas on mingi raamistik valmis ja mingi rong juba sõidab?

Tartu Ahhaa meistrid plaanivad (ja juba teevadki) üht Targa Tartu nimelist maketti. Peaeesmärk on arvutitehnikal toimivad innovaatilised lahendused ja HO mõõtkavas makett on nende rakenduste ettenäitamise polügon. Peale mõõtkavades majade ja tänavate peaks seal sõitma hakkama ka Faller-Car süsteemi autod ja tramm. Olen konsultandina nõu andnud ja ka mõningaid trükitud materjale kasutamiseks andnud. Loodan, et see asi neil ka õnnestub.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

9. juuli 2017 - 1001 on kah ilus number 31.07.2017 09:44 #1182

• ellak
  • ellak avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 3
Terv
Kuidas läheb? Nagu ikka, tegelik elu teeb korrektiive, et vaatamata tahtmisele läheb tavaliselt või oluliselt aeglasemalt.
Algul tõmbasin maketi kallal nokitsemisele pidurit, enne ei tee kui hobituba pole valmis, et kolimisel "maavärinaid" vältida. Paraku venis toa valmimine plaanitust aasta võrra pikemaks.
Tuba valmis, alusraamid paigas - hakkasin siis rööpaid naelutama. Paraku tekkisid kohe probleemid. Kuna ma ei salli põhimõtteliselt hilisemaid ringitegemisi, siis hetkel seisab areng järgmiste probleemide tehnilise lahendamise taga:
- ei suuda falleri juhtraja autot raudtee ülesõidust üle sõitma panna
- laotasin maketile päris suured ringid auto juhtsoont maha. katsin paberiga ja sõidutasin autot. oli OK. pahteldasin siis tee ära, paigaldasin mõningate tunnelite seined - _ _ _ _, auto ei võta paaris kohas kurve välja. tuleb ikagi midagi ringi teha, enne kui edasi saab minna

Ja muidugi häda mõistuse pärast. Olen kogu see aeg uurinud kõikvõimaliku teavet elektrivärginduse kohta. Igast üksikust sõlmest justkui saaks aru, aga kuidas see kõik kokku peab haakuma - ikka ei saa aru. Aga siin ongi see kõige suurem hilisema ringitegemise vältimise koer maetud.
Igatahes, praegu on suvi ja intensiivsem tegutsemine algab niikuinii sügise poole. Siis saan vast ka mingeid pilte postitada. Seniks ilusat suve jätku kõigile.
Ellak
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: admin

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.184 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum