Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

22 november 2014 - foorum ja koostöö pakkumine 21.11.2014 22:43 #40

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 33
Foorumi töö on esialgu kahe mehe kirjavahetus, millest teadmisi saavad paljud. Ei midagi uut siin päikese all. Kuuekümnendate lõpus tõlgiti eesti keelde 4-osaline raamatusari "Raadio - see on imelihtne", "Televiisor - see on imelihtne", "Värviteleviisor - see on lihtne" ja "Transistor - see on lihtne". Raamat oli kõigi teiste raadioelektroonika õpikutega võrreldes omapärane - see oli kogenud raadiotehniku kirjavahetus algajaga. Üksikosade ja nende toimemehhanismide seletamine, esimesed töötavad skeemid, algaja katsetused oma skeemi väljatöötamisel ning rakendamisel jne. Täpselt sama, mis toimub praegu teema "Minu makett" all nii sellel kui paljudel teistel foorumitel Euroopas.

Minu kirjutatud lugu "Railway Modellerist" juhtus lugema üks mudelrongide huviline, kes töötab ettevõttes, mis pakub ka 3D-printimise teenust. On ainult aja küsimus, millal ka Eesti makettidel võib näha 3D-printimise tehnikas tehtud asju (veeremi korpused, hoonete detailid, lisavidinad jm). Kui kellelgi tekib soov, siis olge hea võtke ühendust - kontaktandmed on siin:

Pavel Tukrejev
Protoprint OÜ
3D-printimine
www.protoprint.ee
www.facebook.com/protoprintestonia
555 19 730

Digitehnika areneb kiiremini kui mõte järele jõuab. Digivedurite seadistamine tsentraalide ja pultidega on jäämas eilsesse päeva, sest uusi tarkvarasid, mis arvuti maketi taha lülitavad, tuleb juurde. Ühe sellise kasutusjuhendi tutvumisega (199 lk) tegin algust mõned päevad tagasi. Jõudsin oma uurimisega vaevalt poole peale, siis sai palju. Asjad ei olegi niivõrd keerulised, kuivõrd koormab see meeletu seadistamine (hullem kui bürokraatia mõnes riigiasutuses). Massina juhtimiseks peab inimesel ikka looma kannatus olema.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.197 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum