Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongimees Einari jutunurk
Kui rongimees.ee on raamat, siis minu jutunurk foorumis on nädalakiri. Seda raamatut täiendan mõned korrad aastas ja uudiste edastamiseks jääb sellest väheks. Palju väikseid aga huvitavaid asju jääb hoopiski kirja panemata. Foorumisse postitamine on kordades lihtsam artikli üleslaadimisest veebilehele. Kasutan selle uue võimaluse rõõmuga ära. Loomulikult on jutunurk kommentaatoritele avatud, aga uusi alateemasid kasutajad siia lisada ei saa.

Rongimees Einar
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: 8 september 2016 - vaikus enne tormi.

8 september 2016 - vaikus enne tormi. 07.09.2016 21:27 #742

• admin
  • admin avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 32
Vaikus enne tormi - ma vähemalt loodan nii. Suve hakul lootsin ka, et hakkame koos tehnilise abimehega veebilehe uuendust tegema, aga aeg kadus käest. Puude tegemine, maja remont ja siis tulid vihm koos olümpiamängudega, nii et isegi muruniitmine, mida ekslikult aktiivseks puhkuseks peetakse, jäi ära. Tegelikult kulus see puhkuse natuke täiesti marjaks ära - nüüd on jälle vaim virge ja tööisu tagasi. Selle tõenduseks on ka üks foorumi uuematest teemadest "3D versus 2D". Kõigepealt hakkas endal mõte jooksma ja käsi tõusis hiire järele ja nüüd annavad teema arengule vürsti Soobeli tehtud üllatused.

Koduka uuendamise teema püüame abimehega ette võtta veel sel kuul (nii on esialgu kokku lepitud) ja eks siis saab pikapeale sellest asja ka. Tänu foorumile on lehel ikka alati eluvaim sees. Siinkohal teen kummarduse Tunturile, kelle liitumine tegi elu palju huvitavamaks.

Videoklippe ja uudiste kilde olen püüdnud ikka kogu suve. Mõned huvipakkuvamad lood tahan veel sel kuul ka üles panna (lingid muidugi). Eile laadisin alla järjekordse Ameerika pdf-almanahhi numbri ja seekord oli isegi, mida lugeda. Kõigepealt lihtne uus versioon Ameerika veeremi gabariitidest (3 ajajärku) ning heade piltidega lugu Ameerikale iseloomuliku puitsilla ehitamisest maketil.

Mänguasjamuuseumi maketi veduritele tegin augustis suurema õlitamise. Täpsemalt käis käe alt läbi kolm kõige uuemat, mis kõik on Roco tooted (?!?) Vanemad Piko omad töötavad probleemideta. Tegin kõigi alates 2004 aastast kasutusel olnud vedurite kohta ülevaatliku tabeli ja tulemused on tähelepanuväärsed. Oma vastupidavuselt ja konstruktsioonilt on kõige kehvemad Roco ja Fleischmanni tooted. Piko omad (sh tõelised lastekad) peavad aga hästi vastu. Fleischmanni vedurite nõrk koht on mootor ja üldkonstruktsioon (jootest lahti minevad otsad, kummiga rataste puudumine). Roco veduritel tundub olema probleeme ülekande hammasratastega (kehvavõitu plastist). Kaks Roco oma siiski sõidavad, kolmanda jaoks aga peab vist üritama varuosi hankida.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.219 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum