Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongide mudelid

Mudel ja prototüüp, tehnilised küsimused, dekoodrid, soundi- ja aurugeneraatorid, dekoodrite seadistamine ehk CV, kollektsioon.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Võrdlus: Piko ja Roco ballaströöpaga digistardikad. 30.08.2021 20:35 #2114

• Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 28

Olemuselt on need kaks stardikomplekti enamvähem samaväärsed. 
Sisaldavad mõlemad karbid  (dekoodriga varustatud, aga soundita) vedurit ja vaguneid, plastikballastiga rööpaid,  juhtme otsas oleva puldiga digitaalset juhtimiskeskust ja kasutusjuhendeid.

Piko karp on Roco omast umbes sentimeetri jagu pikem ja samapalju laiem, samas aga umbes viis sentimeetrit madalam (mis karpide ülestikku ladustamisel võib olla oluline eelis).
Piko karbil on ka plastikust sang.

Piko komplekt on organiseeritud paremini, see rööbas mis ei ole mahtunud penoplasti sisse, on pandud õhukesse pappkarpi, millest rööpa vaevata kätte saab.

Roco komplektis on kaks kihti pesadega penoplasti ja ballastiga rööbast nendest pesadest välja koukida on - pehmelt öeldes - tülikas.

Piko komplektis on rongi juhtimiseks SmartControl light (ehk tegelikult Uhlenbrocki "Daisy II") juhtimiskeskus, Roco omas aga Z21 Start + Multimaus juhtpult.
Isikliku arvamusena ütlen siinkohal et Roco seade on tunduvalt kasutajasõbralikum. Kui SmartControl lightiga läks mul kõvasti aega ja instruktsioonist näpuga järjevedamist et sisestada uut aadressi, siis Z21-l käis see kuidagi väga lihtsalt ja instruktsiooni pole ma tegelikult veel vaadanudki.

Roco komplekti kasutuselevõtmine tööriistu ei vaja - kõik käib pistikutega ja need on juba tehases külge pandud.
Piko puhul läheb tarvis väikest kruvikeerajat - see juhe mis rööbast toidab, kinnitub juhtimiskeskuse külge kruviklemmidega. 

Rööpast - Piko komplektis on ainult ovaal. Roco komplektis on lisaks veel pöörang (kusjuures ajamiga varustatud) ja tupikuprisma.
Roco karbiga kaasasolev rööpakomplekt oleks justkui etem? Aga... 

... kui Piko paneb enamiku stardikatega kaasa R2 kurvid (raadiusega 422mm) siis
Roco puhul (vähemalt selles karbis; kas teistes ka - ausalt, ei tea) on kurviraadiuseks 358mm. 

Ja hindadest (tootjate kodulehtedel olevad hinnad) - Piko sedalaadi stardikate hinnad jäävad 230 ja 250 euro vahele, Roco omade hinnad aga 300 ja 310 euro vahele.

PS. Fotode kvaliteet on nagu on - telefonikaamerad on head katastroofipiltide tegemiseks, muul ajal kipub pilt ise katastroof olema :)

Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Võrdlus: Piko ja Roco ballaströöpaga digistardikad. 31.08.2021 21:40 #2115

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 39
Ülevaade on väga põhjalik, ainult üks asi on jäänud nimetamata - paralleelsete rööbaste standard-vahekaugus (nii jamas kui kõveral). Mulle tundub, et see on kõvasti suurem, kui ballastita rööbastel ja seetõttu on ka prototüübile iseloomulike vahekaugusega makettide tegemine võimatu.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Võrdlus: Piko ja Roco ballaströöpaga digistardikad. 01.09.2021 06:15 #2116

• Ivar S.
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija

Ülevaade on väga põhjalik, ainult üks asi on jäänud nimetamata - paralleelsete rööbaste standard-vahekaugus...

Piko puhul on rööpasüsteemiks ballastiga A-Gleis, mille rööbaste standardvahekaugus on 62 mm, Rocol aga ballastiga RocoLine, standardvahekaugusega 61,6 mm.
Ehk siis mõlemal juhul on võetud standardrööbas, ning plastikballast lihtsalt sinna külge poogitud.
Ma ei ole viitsinud süveneda kuidas Roco rööbas ballasti pealt ära käib, Piko rööbas kinnitub ballasti külge väikeste kruvidega ja ballast on ka eraldi saadaval (jällegi, ei ole viitsinud süveneda aga minu meelest kõikide tükkide jaoks, va. flex).

Ballastiga rööbas on iseenesest väga hea põrandal mängimiseks - tavalist rööbast kasutades kipub veerem (eriti veel kui on vaipkate vms.) põrandalt päris ohtralt tolmu ja karvu koguma. Ballaströöpaga on see suhteliselt olematu probleem.

Plastikballastiga rööbas maketil - ise ma seda ei kasutaks, näeb ausalt öelda üsna jõle välja. Aga see viimane on ainult minu arvamus mis ei kohusta kedagi millekski.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Võrdlus: Piko ja Roco ballaströöpaga digistardikad. 01.09.2021 14:54 #2117

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 47
Iseenesest võiks olla võimalik ballast aerograafiga üsna efektseks värvida ja vanandada. Iseasi, kas on mõtet...

Võrdlus: Piko ja Roco ballaströöpaga digistardikad. 01.09.2021 16:27 #2118

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 39
Mänguasjamuuseumi maketil on ka ballastiga rööpad - Fleischmann Profi. Need on natuke kitsavõitu, võrreldes prototüübiga ja et katte välimus polnud ka suurem asi, siis katsin ja ühtlasi tegin ka laiemaks PVA ja ballasti seguga. Ise arvan, et tegin õieti ja hästi.

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Võrdlus: Piko ja Roco ballaströöpaga digistardikad. 09.09.2021 16:16 #2134

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 49
z21 osta kood ja ruuter juurde, wiFi kontroller ka, mis päästab su juhtmeotsas olemisest, võid muidugi äpi tahvlisse või telefoni panna ja sealt uhada.
GE ja EMD veeremi fänn

Võrdlus: Piko ja Roco ballaströöpaga digistardikad. 10.09.2021 08:05 #2141

• Ivar S.
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija

z21 osta kood ja ruuter juurde, wiFi kontroller ka, mis päästab su juhtmeotsas olemisest, võid muidugi äpi tahvlisse või telefoni panna ja sealt uhada.

Mul on hetkel põhiseadmeks Piko SmartControl ja tulemas on ESU ECoS 2.1, mul vist ei ole erilist vajadust WLanMausi järele.
Need kaks seadet on omavahel (kuivõrd mõlemad on ESU toodang ja kasutavad sama protokolli) suht probleemivabalt ühilduvad. Mobiiliäpp on ka olemas, tõsi, siis on ka ruuterit vaja sest ECoS 2.1 ise Wifit ei anna ja SmartControli mul ei õnnestunud millegipärast panna koostööd tegema ECoSControl äpiga.

Mis nüüd puutub neisse kahesse digistardikasse, mõlemad on ostetud erinevatel eesmärkidel - Piko komplekt sellepärast et saada digijuhtimist selleks ajaks kui SmartControli pult garantiiremondis oli (kolm kuud läks lõppkokkuvõttes) ja Roco komplekt sellepärast et saada seda komplektisolevat vedurit (Tšehhoslovakkia värvides M62; eraldi ei müüda).

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.154 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum