Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongide mudelid

Mudel ja prototüüp, tehnilised küsimused, dekoodrid, soundi- ja aurugeneraatorid, dekoodrite seadistamine ehk CV, kollektsioon.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Hornby rongimudelitest ja briti rongidest 09.09.2018 07:33 #1476

• toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 16

Algaja rongimudelite huviline nagu ma olen, sain eile jälle tublisti targemaks :)

Nagu kindlasti paljud siin foorumis teavad, olen briti rongide suur fänn. Põhjuseks see, et olen palju olnud nii Inglismaal, kui Šotimaal. Ja mulle lihtsalt meeldib see kant.

Hakkasin huvist ja sümpaatiast selle maa vastu ka briti rongimudeleid koguma. Kuna ma olen ajaloohuviline, siis huvi pakuvad just aururongid. Peamiselt 1940ndate aastateni. Hilisemad aururongid, diiselrongid ja elektrirongid nii suurt huvi ei paku.

Olen nüüdseks juba kolme briti rongimudeli omanik aga hiljuti tekkis mul huvi ka Ameerika esimeste aururongide vastu ja kohe tellisin ka ühe. Kui ma olin tolliformaalsused ära teinud ja rongi tollilaost kätte saanud, siis panin selle ameeriklase koju jõudes kohe ka raudtee peal sõitma. Nii kui rong sõitma hakkas põles veduril ees ülal asetsev tuli. Kui ma aga Hornby ronge sõidutan, ei ole neil mingit lambikest ees põlemas. Mõtlesin siis, et mis jama see on? Miks Hornby rongidel ei ole lampi ees? Ometi on Hornby kohta öeldud igal pool, et tegemist on juhtiva briti rongimudeleid tootva firmaga Suurbritannias. Hornby kodulehel on öeldud, et nad toodavad täpseid koopiaid briti rongidest. Hornby toodab küll üksikuid rongide komplekte, mille kohta on öeldud, et nad on lastele. Enamik rongikomplektidest ja veduritest on aga mõeldud kollektsionääridele vanuses 14+.

Mõtlesin, et googeldan. Panin teksti: Miks Hornby mudelrongidel ei ole esituld ehk pealampi (headlamp)?

Ma ei leidnud selle teksti peale mitte ühtegi viidet, et kusagil oleks sellist teemat arutatud. Leidsin aga hoopis küsimusi selle kohta, miks briti aururongidel puudub esilamp? Keegi, kes samuti sellise küsimuse oli mingis foorumis esitanud, mainis, et Kanadas, Euroopas, Austraalias ja mujal on aururongidel olnud alati esilamp. Ja küsimuse esitaja mainib, et tal on mitu raamatut briti rongidest ja on märganud fotodel, et briti aururongidel seda millegipärast ei ole.

Ja siis talle vastati, et tõepoolest, briti aururongid on olnud ilma ees asetseva lambita, kuna:
1. kogu briti raudtee on olnud tarastatud
2. aururongide ajastul oli kogu raudtee tihedalt täis rööpaseadjaid ja need teadsid iga rongi kohta, mis liikus

Selline lugu.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: admin, Traatsaba

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.
  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.192 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum