Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rongide mudelid

Mudel ja prototüüp, tehnilised küsimused, dekoodrid, soundi- ja aurugeneraatorid, dekoodrite seadistamine ehk CV, kollektsioon.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Rongimudel hobiga alustamiseks 26.02.2017 17:14 #978

• toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 16
Olen nüüd mõnda aega internetiavarustes sõudnud, et end erinevate rongimudelitega kurssi viia. Ühe asja olen enese jaoks kindlaks määranud, et mul hakkaksid olema vaid mudelid vanadest auruveduritest ja nende järel olevatest vagunitest. Milles ma veel 100% protsenti kindel ei ole, oleks see kas need hakkaks olema 19. sajandile tüüpilised või pigem 20. sajandi algusele (kuni 1930-ndad). Hilisemate vastu mul väga suurt huvi ei ole. Juhul kui Elron muidugi telliks mõnelt tuntud tootjalt oma rongide koopiaid, mida on võimalik kodusel raudteel sõidutada, siis sellise ostaks küll.

Praegu olen veel dilemma ees. Osad mudelid on TTS soundiga, osad on täpselt samasugused rongid, aga ilma selleta. Nii palju kui ma nüüd neid ronge uurinud olen küll tootjate kodulehekülgedelt, samuti edasimüüjate omi, olen vaadanud videoid neist TTS heli omavatest rongidest ja see rongi sõiduga kaasaskäiv rongimüra ja -vile teevad asja veel vahvamaks. Need rongid on muidugi kallimad kui ilma helita rongid. Samas aga enamus näiteks UK tootjate rongimudeleid ei oma seda heli. Vaid mõned üksikud. Samas vaatasin USA mõningate tootjate lehekülgi, siis seal on sagedasti suurem enamus rongimudelitest heliga. Vaatasin näiteks www.broadway-limited.com , kus mulle huvipakkuva ajastu mudelid olid kõik heliga. Näiteks: www.broadway-limited.com/2-8-0consolidation.aspx
Muidugi, kui on parasjagu tahtmine ronge vaikselt sõidutada, siis saab heli ka väljalülitada.

Sellised mõtted on mul.

Aga selle broadway-limited ma leidsin ajakirjast Model Railroader.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.

Rongimudel hobiga alustamiseks 26.02.2017 18:10 #979

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 48
On DC tavaline ilma millegita kuid kui on DCC Ready või DCC Quick-Plug Equipped ,siis on mudelil sees pistik mille külge saad hiljem kas DCC või DCC Sound dekoodri ühendada. Saksast DCC Sound tellida on 100EUR,USAst 70-80 USD ringis (pead arvestama võimaliku lisanduva tollimaksuga 20%). Isegi saad põristada DC sound mudeliga , millele saad hiljem DCC juhtimise lisada paarikümne EUR eest. Ise olen aru saanud et 8 pin pesa on juba nõrk ja perspektiivis pead maksimaalse efektide saamiseks ikka mingi alates 12-16 jalga vähemalt dekoodreid vaatama. Sinu vaadatud 449USD vedur paragon2 saundekoodriga on äärmine kirves-USAst ostmisel vaja oksjonitel hoopis ringi hiilida ja pakkumisi teha.
www.ebay.com/itm/HO-MTH-2-8-0-STEAM-ENGI...5:g:58oAAOSw~AVYp6h~ siin mudel omab veel lisaks tossugeneraatorit ka,Proto3 sound, lisaks MTH on tootjatest väga kvaliteetne ja rohkete pisilisadega- ainult 320 USD Muuseas, teeb häält ka DC reziimis kui juhul veel digijuhtimist pole.
GE veeremi fänn

Rongimudel hobiga alustamiseks 07.06.2017 19:34 #1113

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 48
Kas Toomas on endale veduri leidnud? Praegu ülikõva pakkumine 297USD eest Paragn3 heli+ suits mis toimib koosähkimisega sünkroonis. Norm hind 449USD.
GE veeremi fänn
Lisatud failid:

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.196 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum