Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Raam, maastik ja taristu

Raami ehitamine, materjalid, alusmaastik, maastik, kattematerjalid, teed ja tänavad, linn ja küla, hooned, ehitised, rajatised, tehnoseadmed, lisavidinad.
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3

TEEMA:

Muru tegemine 20.01.2017 05:31 #904

  • tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 366
  • Sind on tänatud: 50
Kas põõsaste puhul ka 1:6 lahjendatud PVA seguga pritsid üle? Ehk on kellelgi kogemusi nn BONDER-i kasutamisegakuigi arvan et need kinnitid vist värvide ja vesipiltide kinnistamiseks. Hetkel on makett igati bro aga kui nüüd transportima hakata siis algavad jamad.
GE ja EMD veeremi fänn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 20.01.2017 22:20 #905

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 55
Ma ei ole kunagi ei põõsaid, muru ega ka isetehtud (puruga kaetud) puid millegagi üle pritsinud. PVA korral pole see ju vajalik. Ilmselt ongi need ülepritsimis-segud mõeldud lahja liimiga värkidele täiendava tugevuse andmiseks. Kogu see liimi-fikseeri värk lõhnab klientidelt raha väljapetmise järele.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 22.01.2017 14:23 #916

  • Soobel
  • Soobel avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 312
  • Sind on tänatud: 59
Aerosool-liim unustage ära, proovisin teist üht puud tehes. Liimimisomaduste kohta väga ei kurda, aga: liimil on gaas sees, sellest moodustuvad mullid ja need kuivavvadki niimoodi ära. Päris vahuks see asi ei jää, aga sellise nohu tati moodi on küll. Järgmised pud teen PVA-ga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 03.03.2017 15:58 #983

  • Soobel
  • Soobel avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 312
  • Sind on tänatud: 59

Katsetatud ja töötab. Oomipoe kärbsereket, selle reketi asemele läks koduextra metallist sõel, üks kõrgepinge ots sõela külge, teisele pikem juhe ja nõel otsa. Nõel pinnasesse, muru sõela sisse, nupp alla ja raputama. Ja täitsa töötab, katselapil ei näinud erinevust, võrreldes omal ajal laenatud 100- eurose Nochi Grassmasteriga.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: admin

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Soobel.

Muru tegemine 24.03.2018 06:24 #1327

  • strohher
  • strohher avatar
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Postitusi: 7
  • Sind on tänatud: 0
Tegin ka selle agregaadi valmis. Motonetist kärbsepiits ja Koduekstrast sõel. Tekkis küsimus, et kas sinna tasub 9v patareid külge aretada? Googel leidis vastakaid vastuseid. Kes väitis, et 9v töötab kenasti, teine mainis, et 6v elustas kärbsepiitsas elutseva sinise suitsu...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 24.03.2018 16:44 #1328

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 55
Milleks tõsta tööpinget? Muru langeb õieti staatilise elektrivälja tingimustes ja kärbsepiitsa enda ettenähtud tööpingest piisab täiesti. Pinge tõstmine võib aga mingi "sinise suitsu" elama panna küll (olenevalt sisse topitud elektroonikast).

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 25.03.2018 09:07 #1329

  • Soobel
  • Soobel avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 312
  • Sind on tänatud: 59
Mina ei teinud mitte midagi muud kui võtsin selle kärbsereketi käepideme küljest ära ja panin selle sõela asemele (oli veidi saagimist, viilimist ja muud lukksepatööd) Ühe elektriskeemist tuleva juhtme panin maanõela taha ja teise teesõela külge. Muus osas ei täiendanud seda absoluutselt mitte, kõik käepide, nupp patareide pesa ja möll jäi täpselt nii, nagu ta tehases kokku on pandud (Ei mäleta hetkel, kas ta käis mul 9V koroona patarei või niisama kahe ümmarguse pleieripatareiga)
Igatahes töötab väga hästi ja ehitamiseks kulus vähem kui tund.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 27.03.2018 06:32 #1335

  • strohher
  • strohher avatar
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Postitusi: 7
  • Sind on tänatud: 0
Ma sellepärast uurisin, et minul see muru püsti ei jää. Kasutasin 6mm staatilist muru. Särakas on sees, kuna juhe ja sõel kokkupuutes paraja litaka teevad. Ei teagi, mis ma siis valesti teen :(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 27.03.2018 22:03 #1339

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 55
Murumeistrist väljuva juhtme ots tuleb kinnitada nööpnõelaga muru aluspinna (penoplast, vineer jne..) sisse. Kuhu sina selle otsa pistsid?

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 28.03.2018 05:06 #1340

  • strohher
  • strohher avatar
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Postitusi: 7
  • Sind on tänatud: 0
Nii lähedale kui vähegi võimalik. Lugesin siit, et selle muru staatilised omadused muutuvad, kui püüda näiteks kohe peale säraka andmist uuesti kasutada. Äkki liiga kaua pakis vedelenud. Valan täna kuhugi anumasse ümber ja proovin hiljem uuesti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 28.03.2018 12:47 #1343

  • Soobel
  • Soobel avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 312
  • Sind on tänatud: 59
Pole proovinud, aga sellest aitab kindlasti küll, kui see nõel on vähemalt selle värske PVA sees. Oluline tunnus on veel see, et muru peab kõikuma ja kiskuma liimist selle sõela poole, osad muruebemed hüppavad veel teineteise otsa, et sõelale lähemale pürgida. Vist oli seda staatilisele elektrile omast sahinat kah kuulda. Umbes nii nagu käitub rauapuru põhikooli füüsikatunnis paberi peal, kui U-magnet alla panna, et vaadata rauapuru liikumise järgi magnetvälja jõujooni.

Veel mäletan soovitust panna PVA veega pooleks - minu jaoks osutus valeks, muru jäi püsti halvemini, kuna liim oli vedel.

Rongimehe kogemusest ei tõusnud püsti just see muru, mida hiljuti oli läbi staatilise elektri lastud, ehk et kui liim ära kuivas, koristas ta liimi sisse mittekinnitunud liigse murupuru kokku ja püüdis kohe uuesti kasutada järgmise platsi peal, kus see aga püsti ei jäänud. Siit tõusis oletus, et murupuru saab kasutada vaid üks kord.

Mul oli see hoiatus meeles, aga proovisin ikka korra läbi aparaadi pudistatud murupuru ja see jäi püsti! Ilmselt tulenes erinevus sellest, et rongimees püüdis seda muru kasutada kohe pärast eelmist ringi, mul aga jõudis see pruugitud muru vedeleda karbis mitu nädalat kui mitte kuud enne, kui teda teist korda kasutasin. Küllap jõudis siis staatiliselt stabiliseeruda või miskit...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Soobel.

Muru tegemine 01.04.2018 05:14 #1356

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 168
  • Sind on tänatud: 23
mul ei tule see muru kuidagi s6elast l2bi - veereb yhtlase pallina seal sees ringi...ostsin ka 3mm muru 6mm asemel, seis sama...

kas on s6el liiga tihe v6i milles asi?...hetkel sain asjad aetud kui puistasin muru k2sitsi ja siis staatikaga 'paika vedasin'...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 01.04.2018 10:12 #1357

  • tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 366
  • Sind on tänatud: 50
Miks te selle liimiga jandate? USA maketimeistrid kannavad pinnale alusvärvi ja kohe sellele kõlvavad muru ning see kuivab koos värviga. Saad aluspinnale ka erinevaid toone variatsioone kujundada. Aga jah, Grassmasterile vedasin keskpunktist veel lisatraadi mis sõelale toetub ja tõde on see et lased hästi lähedale pinnale ning staatika mõjul kiud keeravad end ise üles ja ka üksteise otsa nagui Soobel kirjeldas. Peale natukest kuivamist tupsuta otsasid liimiga ja tee veelkord külvamist- saad erineva kõrgusega murukünkad.12mm pikkune on suht raske ja vajub longu - avaldub ristirästi mahavajunud niitidena. Proovige esiteks alusvärviga ja teine kiht (kolmas) liimiga.
P.S. Batarei(element) peab olema etteantud pinge lähedal, näiteks Grassmasteril juba 7,5-8 voldiga tekivad jamad. Mina ei kasuta mingit nõela, mul nael 5cm klemmi otsas ja lohistan seda niisama edasi, peno ei juhi mingit elektrit. On ka tutvustuses kirjas et ühendage krokodill naabruses asuva rööpaniidi külge, see toimib ka.
GE ja EMD veeremi fänn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 02.04.2018 21:31 #1360

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 55
Oot-oot, ... muru veereb pallina ja ei tule sõelast läbi?!? Ega sa mees ometi tavalist muru ei kasuta? Selle sõela ja juhtmetega agregaadi jaoks sobib vaid spetsiaalne elktrostaatiline muru.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 03.04.2018 03:33 #1361

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 168
  • Sind on tänatud: 23
ugh...ega ma loll pole...6mm ja 3mm peaksid piisavad vihjed olema, et ikka 6iget asja kasutan ju...


aga vist sain probleemile jaole - hoidsin s6ela liiga k6rgel ja peksin liiga lahjalt...nyyd mingil m22ral toimib aga vaja ilmselt suurema avaga s6el muretseda...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas mty.

Muru tegemine 03.04.2018 05:11 #1362

  • tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 366
  • Sind on tänatud: 50
Oot oot, 3mm ja 6mm ei anna mingit vihjet sest ka olemas mittestaatilised murud mida kleebitakse. Ise kasutan Noch kama ja seal pakenditel pilt pael- kas grassmasteriga vōi ilma. Aliexpress müüb 22€ väikeseid “külvikuid”, tundub norm olevat ja meeldiv see et oma kompaktsusevpoolest sobib pisikedte pindade katmiseks.
GE ja EMD veeremi fänn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 03.04.2018 05:15 #1363

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 168
  • Sind on tänatud: 23
n2ita m6ni mittestaatiline muru, t2itsa huvitab mis otstarbel selline asi yldse kasutust leiab...

aga yhel pakil on veel silt alles(6mm noch siis), sellel on grassmaster koos muu juraga peale joonistatud...endiselt - ma pole loll...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas mty.

Muru tegemine 03.04.2018 06:49 #1365

  • tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Postitusi: 366
  • Sind on tänatud: 50
Mty, naljakas- otsid siin enda probleemile lahendust kuid samal ajal on Sinu tüüplause “ ega ma loll pole”. Keegi pole seda öelnud siin foorumis. Aga ilmselt tuleb tulevikus Sinu postitustel kaasfoorumlaste poolt suu kinni hoida.
GE ja EMD veeremi fänn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 03.04.2018 07:02 #1366

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 168
  • Sind on tänatud: 23
kui m6isted arusaamatud on siis olen ilmselt abiga hiljaks j22nud, kuid - loll(rumal, taipamatu, lihtsameelne) ja kogemuseta on kaks t2iesti eri asja...mul puudub kogemus staatilise muruga, samas olen ennast piisavalt harinud TEOORIA kohta, kuidas selle kasutamine k2ib...kui aga teooria ja tulemus kokku ei l2he kysingi abi...ja kuna ka mitte-staatiline muru mu jaoks t2iesti uus asi on siis kysisin ka selle olemuse ja kasutusvaldkonna kohta(kuugel seda asja ei tunnista, n2iteks)...

ja t6epoolest pole keegi mind lolliks nimetanud kuid kysimused 'tavalise muru', mis minuteada on see kilekotis ground cover, kasutamise kohta staatilise asemel ei j2ta palju valikuid...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Muru tegemine 03.04.2018 21:11 #1368

  • Soobel
  • Soobel avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 312
  • Sind on tänatud: 59
Kas mittestaatilisel murul üldse ongi pikkusi? Minu arust on see kõik ühesugune krussis mistrapuru, ainult värvus on erinev. Staatiline on aga sirge ja erineva pikkusega.

Jah kaugus, kui kõrgelt raputada, on kah oluline, poole väiksemal kaugusel on elektriväli neli korda tugevam. Ma laenasin esimesel korral hobipoe grassmasterit ja pärast ise ehitades valisin sõela pärast originaali järgi mitmemillimeetriste avadega. Tehase aparaadil oli veel mitu eraldi suurusega sõela kaasas, väikseimgi neist oli vist oma kahemillimeetriste avadega. Ehk et avad peavad küllaltki suured olema, alla millimeetrise restiga teesõelaga ei tee siin midagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
  • 3
Lehe loomiseks kulus: 0.133 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum