Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Rööpad maketil

Teedeplaanid, rööpasüsteemid ja - koodid, kinnitamine, ühildamine, tõusud, kurvid, teedevahed, teede otstarve, kasulikud mõõdud, trikid ja nipid, vanandamine.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Rööpa otsad 14.07.2016 18:18 #634

• tunturi
  • tunturi avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 48
Teatavasti on rööbaste otstes silmusekujuline aas-kas makettidel tuleb silmuse osa lõigata maha ja panna relsside alla lihtsalt 2 liiprit et originaalne välja näeks?
GE ja EMD veeremi fänn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Rööpa otsad 14.07.2016 18:34 #635

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 46
Kuidas paremaks pead. Ma kasutasin flex rööpaid ja neile küll pakuti neid otsajuppe, kus oli mingi 4-5 liiprit ilma rööbasteta ja need U-kujulised augud, mille vahele siis mahtus rööpaühendamise klemm. Ei kasutanud neid. Aga ega see klemm muidugi tavalise liipri peale ära ei mahu - neid kohti hõõrusin muukviiliga seni, kuni klemm ära mahtus. Ma veel tinutasin ju rööpad kokku ja lõikasin neid klemme pooleks, et vähem kuluks ja vähem liipreid lihvida oleks vaja, tinutatud ühendus jäi niikuinii piisavalt kõva.

Kui aga need U-d niikuinii maketile jäävad, siis mina prooviks neid kuidagi killustiku alla peita ja katsuks liiprite vahel nähtavaid U ühendusi ballastiga sama värvi värvida, et silma ei torkaks.

Siin on üsna ilmekalt minu stiil näha, eriti see koht, kus pöörangu kõige viimast, nürinurkselt ühendatud liipripaaril olen poldipead maha lihvinud ja relsialuse madalamaks ajanud.

Aga ka teine stiil: kõrvalteel uue heleda ballastiga liipritest vasakul on pikem vahe - seal ma liipreid maha ei lihvinud, poldipead on kõik alles, liiprite vahe on nii palju, kui pikk see poolik ühendusklemm oli, millega rööpad kokku sai tinutatud.

Võimalik, et Kiltsi jaamas on mul mõni selline tüüpiline U koht veel sees, eriti Mehano pöörangute juures. Aga ei hakka praegu neid mooduleid välja harutama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.068 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum