Terv
Väga õpetlik jälgida siin arutelu igasugu mõõtude üle. Aga kas see arutelu pole valest otsast peale alanud. Tahaks ju ka oma panuse anda, moodulmaketi ehitammisse, ma mõtlen. Aga ennem, kui otsustada, kas osaleda, sooviks vastuseid mõningatele küsimustele.
Mulle on jäänud mulje, et idee on selline: iga soovija teeb mooduli ja siis pannakse erinevad moodulid kokku, niipalju kui just parajsati üritusel osaleb inimesi, sirgeid või pööranguid.
Kui võtta aluseks eelmisel aastal kokkutulekul osalenute arv; + liitujad; - lahkujad; - teiste mõõtkavadega tegelejad; - käesoleval üritusel mitteosalejad; palju mooduleid ühele üritusele koguneb? Ma kardan et vastus on kaks-kolm. Loodame, et eksin, tuleb 6-7. Aga kui kohale tulevad ainult sirgete moodulite omanikud, või ainult pöördemoodulid?
Missuguses ruumis seda kokku panna, mitu korda aastas on seda võimalik kuskil eksponeerida, kas lisaks mooduliehitusele tuleb iga osaleja ka oma veerevkoosseisuga, kuidas toimub nende jooksutamine....?
OK, räägime nüüd esteetilise poole pealt. Oli omalgi mõte, et seda moodulit saaks kasutada oma kodumaketi osana. Kui teiste moodulitega ühitamine on mm teema, siis kodus ikka saab hakkkama, saab sättida, et küll ta oma "pessa" ikka sobib. Ainult ei suuda välja mõelda kandvat ideed, miks "raisata" 0,72m2 kallist põrandapinda suhteliselt igava lahendusega maketi osale (ainult üks rööbas). Ja kui peale paari strateegilise mõõdu kõik vabaks anda: materjal, vormistus... Mis nägu sel jääb? Eks igaühel on oma maketist peas tuhat mõtet, kuidas miski välja võiks näha. Soobel soovib, et loodavad moodulid ühilduksid tema maketiga. Ma ei ütle, et see paha idee on, agu kuna minul ei ole peas sellest kujutluspilti, siis väga raske on ette kujutada, kuidas tema makett laienema hakkab?
Aga kui ehitaks päris oma ühismaketi, mis on lahendatud moodulitena?
Ja siis mingitel üritustel, kuhu maketiga kohale minna, saab siis kordamööda oma ronge jooksutada, ülejäänud aja võivad nad olla lihtsalt seisvatena eksponeeritud.
Sellisel juhul ei ole probleemi, kui keegi mõnikord puudub, maket on terviklik ja toimiv.
Kuipaljud on nõus antud projektis osalema, sest kõige suurem puudus on ilmselt ühisettevõtmisse paigutatavatest töötundidest. Loomulikult on ka veidi raha vaja.
Vot sellise ettevõtmisega ma liituks. Algul võiks kujundada min mõõtudega maketi, kus oleks mingi ring jooksutamiseks, igale osalejale oma harutee rongikoosseisu eksponeerimiseks. Kui püsivust ja tahtmist on, siis saaks seda edaspidi laiendama hakata.
Käin välja järgmise tegevuskava:
- otsustame, kes osaleb (vähemalt stardipaketi loomises)
- projekteerime maketi, määrame moodulite suurused ja arvu
- ehitame maketi moodulid (puitosa)
- hakkame mooduleid kujundama
Selge ja lihtne tegevuskava. Kui osalejate arv teada, siis asume järgmise etapi juurde. Projketeerida võiks suurimat kogemust omav inimene, esimesena kargab pähe Einari nimi, isegi kui sa ei osale maketi ehitamises, oma abi sa ilmselt ikka pakud. Kui nüüd maketi suurus paigas, siis kui teisi pretendente ei ole, siis puitosa valmisklopsimise võin küll enda peale võtta, ehitaja ikkagi. Kõik moodulid ühes kohas tehtud ja kokkupanekul probleeme ei tohiks tulla. Ja siis saab iga soovija mooduli omale koju tassida ning seda kujundama hakata, või leiame ruumi, kus seda koos teha. Ehki suureks takistuseks sellele lahendusele saavad pikad vahemaad, seda küll ainult Eesti mõistes.
KES ON KÄSI?
1.
2. Ellak
3....
Ellak