Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Minu makett

Idee ja teostus, küsimused, soovitused, kommentaarid, maketiehitaja päevik.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Kadunud raudtee. 19.06.2024 19:38 #2650

• pets.kramm
  • pets.kramm avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Sind on tänatud: 0
Esimene moodul on valmis, mõned pisiasjad on lõpetamata aga näidatav ja ka sõidetav. Alustasin sellega, et panin rööpad plaadile ja mõõtsin plaadi välja ning tegin mooduli. Kui tegu oli poolepeal avastasin siinse foorumi. Vaadates siinseid mooduleid on minu oma erinev: S-kujuline ja mõõtmed on nagu on. Edaspidi püüan siinse stiiliga ehitada. Siin on Lihula maantee vana sild üle raudtee Haapsalu linnas, praegu on selle kohapeal standartne betoon kärakas.

www.muis.ee/museaalview/1058498

Reljeef on valgest penost, paksu tüki lõikasin lintsaega 10mm paksusteks lehtedeks. Sellised on kipsinoaga lõigatavad ja ei aja erilist puru. Vajalik kuju välja lõigata ja üksteise peale liimida nagu kihilist torti. kui liim kuivada ei jõua ja asi libisema hakkab saab kasutada nööpnõelu. Silumiseks kasutasin PERFIX kinnituskipsi, on vedel umbes pool tundi enne kui kivistuma hakkab.

Muru ja puudega läksin kergema vastupanu teed nimelt Aliexpress, seal on kõike mida pakub Hobimaailm ja palju muudki veel . isegi liblikad lillede peale. Majade ja ehitistega võib tünga saada, on mõõtkavast välas, mul tuli murukangas tumedam kui Aliexpressi pildil, miskipärast on ka minu digipildil murukangas heledam kui silmaga vaadata.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas pets.kramm.

Kadunud raudtee. 22.06.2024 08:21 #2652

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Sind on tänatud: 53
Väga lahe. Muru kohapealt lisaolemasolevale teistvärvi muru laikudena lisaks ja saad hea tulemuse. Võid mitmeid kordi kasvatada erinevate kõrguste ja värvidegs. Lisa murule väikeseid kivikesi, mingit olmeprahti (pudeleud ja taarakaste olemas täitsa), mingid inimeste käigirajsd muru sisse( enne muru külvamist jätad need osab liimiga katmata).
GE ja EMD veeremi fänn
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: pets.kramm

Kadunud raudtee. 22.06.2024 08:29 #2653

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
Midagi sellist näiteks.⁸
GE ja EMD veeremi fänn
Lisatud failid:

Kadunud raudtee. 22.06.2024 18:37 #2655

• pets.kramm
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
Tänan.

Algul katsetasin nõlvast väljaulatuva rändrahnu nurgaga, millegipärast ei olnud eriti head muljet. Ehituslikult on see raudtee jaoks läbikaevatud oos, millele on silla kõrguseni kuhjatud maanteetamm.
Muru ilmestamiseks olen otsustanud kasutada sellist kaupa:

www.aliexpress.com/item/1005005764192677.html

www.aliexpress.com/item/1005006325306680.html

www.aliexpress.com/item/1005005571577880.html

www.aliexpress.com/item/1005005296882942.html

www.aliexpress.com/item/1005003748555296.html

Vabandan, et pilte ei pane sest neid oleks liiga palju.
Küsimus: kas keegi on selliseid muruelemente kasutanud ja Flok muru külvata enne või saab ka pärast kui muruelemendid on kohale liimitud?
Alist ostes on ühesuguseid liiga palju ühele moodulile.
Ostan erinevaid rohkem ja kui on valmis kaks või kolm moodulit siis jagan neid moodulite vahel.
See ehitus kunagi lõplikult valmis ei saa, ikka leiad mingi detaili kasvõi lillekese mida moodulile liimida.

Viimane muutmine: lisas pets.kramm. Põhjus: Küsimus jäi algul esitamata.

Kadunud raudtee. 23.06.2024 12:49 #2656

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
See ali muru on ok aga värvid liiga minuarust liiga kontrastsed. Lilleklumbid on head, kasutan ise ka.
Võta küpsetuspaber ja tilguta sinna erinevaid PVA kujundid ja külava esimene kiht 2,5 mm, kuivab 20 min, siis pihusta uuesti liimi ja kanna teine kiht mis teist tooni ja samuti 2,5mm muruga. Ei pea täpselt teine kiht sama kattuvusega olema vaid liimi kanna suvalt . Kui lilleklumbid tulevad, jäta külvamata või äärmisel juhul lisad esimesele külvekihile. Kui muru pikk siis jääb lilleklump õhku rippuma. Mina kasutan ka pika kuivamisega kipsi reljeefide väljatoomiseks taimestikust.
GE ja EMD veeremi fänn

Kadunud raudtee. 25.06.2024 22:37 #2657

• pets.kramm
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
Tänan juhendamast.

Kõigepealt teen proovitüki nii 5X5 cm. Muruga tegelemise lükkan edasi, sain valmis kaks mooduli ja nurga moodulite toorikud.
Praegu tahan Haapsalu raudteejaamaga valmis saada. Moodulitele midagi ehitada ja siis kui need on samas valmiduses mis silla moodul, maastik, tähtsamad ehitised paigas ja murukangaga kaetud hakkan viimistlusega tegelema.

Moodulite ehitamisel võtsin eeskuju Soobeli moodulraudteest. Algul plaanisin mooduli mõõtmeteks 500X1500 mm aga 600X1200 mm on inimlikum ja mahub auto tagaistmele, 1500 ei mahu. 1200 mm moodulile kui korralikult pressida saab mahutada väiksemad raudteejaamad mis plaanis, nagu Taebla.

Raudteetammiks kasutan parketi alusplaati, on veidi kõvem kui korgist kuid parajalt pehme ja noaga lõigatav. Silla all on sellest materjalist.
Ostan kohalikust Ehituse ABC-st ja on odav. Kui 7 mm plaadile panna rööpad siis on kõrgus võrdne PIKO A-Gleis plaststist ballastiga rööbastega.

pood.tervemaja.ee/toode/parketi-ja-lamin...nderfloor-ecosilent/

Praegu tegelen Haapsalu raudteejaamaga, mis on kahes tükis ja koos silla mooduliga annab kaks mooduli pikkust, saan esimese ringi jooksma panna.

Raudteejaama plaadi katsin tervenisti alusplaadiga, üleliigse lõikan pärast ära. Panna Mehano ja LIMA pöörangud vastastikku saab rööbaste vaheks 62 mm. Ehitisteks on Umbum kraam - depoo, kaubaladu ja veetorn. Sarnasus on suur, ma ei taotlegi üksühele vastavust. Perroon tuleb teisele osale ja on poolik 60 cm. Jaamahoone taustamajana ja ka poolik kuid jääb moodulina võimalus edasi jätkata. Originaali pikkus on 216 meetrit mis teeb mõõtkavas 1/87 2,5 meetrit ja on kergelt üle mõistuse.
Perrooniga läheb aega sest varikatuse sambad on veel teel Hiinast siiapoole.
Lisatud failid:

Viimane muutmine: lisas pets.kramm. Põhjus: Pildi sisestamise eksimus.

Kadunud raudtee. 28.06.2024 11:13 #2658

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 62
Mis puutub Lima ja Mehano pöörangutesse ja rööbastesse, siis sellest natuke alumiiniumi moodi hõbehallidest rööbastest tuleb hoiduda nagu katkust. Need tekitavad mingit isoleerivat mustust. Ühel näitusel oli mul kord otsakurv Lima ja Bachmani rööbastest laotud ja sellest aitas, muud ei saandki teha, kui puhastusvaguniga ringi lasta, vedurite rattaid puhastada ja vanduda. Kaks Mehano pöörangut on mul veel maketil tees, aga neilgi vahetasin kõik rööpad, mis küljest ära sain, mingite Life-Like messingrööbaste vastu.
Ja 1200mm mooduli peale ikka jaama naljalt ei mahuta. Mul Ponyville on ühe mooduli peal. Masendavalt lühike on, kõrvalteele normaalne rong ei mahu, ainult vedur ja paar-kolm väikest provintsiraudtee vagunit.

Kadunud raudtee. 29.06.2024 21:39 #2659

• pets.kramm
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
Tänan.

Olen mudelraudtee maailmas täiesti roheline, mida rohkem sellega tegelen seda rohelisemana ennast tunnen. Rööbaste kvaliteedist ei tea tuhkagi. Praegu on rööpad kinnitatud nii et vajaduse korral saab välja vahetada. Tean ainult PIKO, Märklin, Mehano. Oleks tore saada juhatust: kust saab, mis kvaliteediga, mis hinnaga.
Proovisin Taeblat laduda 1200 mm moodulile ei tule välja, väheks jääb. Proovisin kaardi pealt mõõta, kaardil pole enam midagi, aerofotolt aimatavaid jaama osasi mõõtes sain mõõtkavasse 1/87 kaks 1200 mm moodulit. Natuke kokkusuruda ja lisada 600 mm moodul sain perrooni pikkuseks ca 800 mm ja kõrvaltee ühte otsa tupiku 300mm. Sellel on laadimiperroon kaubakuuriga, mis praeguseks lammutatud.
Praegu jaamad valmis teha niikaugele. et on rööpad, raudteeehitised ja perroonid. Muu garneering jääb pärastiseks. Lisada nurgamoodulid siis saab esimese ringi sõitma. Analoog raudtee. Veeremi kogumine ei ole eesmärk.
Maketiehitus on mulle nostalgia. Haapsalu raudteed korra lubatakse taastada, siis võetakse lubadus tagasi. Jupiti on projekteeritud, projektidest vägevad multikad, igati moodne värk. Kuid see pole enam see, minu lapsepõlve raudtee, sellest ka nimi: kadunud raudtee.

Kadunud raudtee. 01.07.2024 13:20 #2660

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 62
Ise kasutan pea ainult pikot. Aga kui on jälle vaja teha ümberpöörde kurv, kust hargnevad sirged otse välja ja pöörangu kurv peab üleni kurv olema, siis vaataksin code 100 värki, mis ameerikas moes. näiteks LifeLike oma:
www.walthers.com/remote-controlled-18-qu...el-silver-right-hand
Pikot ostan siitsamast Hobimaailmast, netipoodidest rööpaid pole eriti ostnud.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.079 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum