Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Minu makett

Idee ja teostus, küsimused, soovitused, kommentaarid, maketiehitaja päevik.
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2

TEEMA:

Algaja AB. 27.12.2021 18:46 #2283

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 57
Mina ise teen kõik värvimised pintsliga ja hädakorral ka hambatiku otsaga. aerograafil on kahtlemata teistsugused võimalused ja arvan, et kogemustega kaasfoorumlased annavad head nõu.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Algaja AB. 27.12.2021 21:15 #2286

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Sind on tänatud: 50
Miks ma küsisin z21 (Z21samuti) kohta on see et neil kõik vedurite, fooride, pöörangute juhtimisvõimalused olemas, lausa mobiiltelefoni pealt samuti, arvutist rääkimata, 9999 aadressi.

Mis puudutab ehitisi ja hooneid, siis neen nn "läigivad" uuena, vaja matistada ja vanandada.(sama ka veeremiga).
GE ja EMD veeremi fänn

Viimane muutmine: lisas tunturi.

Algaja AB. 14.03.2022 19:31 #2333

• tiba
  • tiba avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
  • Sind on tänatud: 1
Tere.
Sai algus tehtud. Kasutasin laupäeva, töökojas koos pojaga maketti luues. Algne plaan lauast 2,5m pikk ja 1,25 lai sai 3m pikk ja 1,20 lai. Pikkkuse oluliseks muutjaks osutus liist. mida polnud vajalikus pikkuses Puumarketis olemas.
Mõõt 3m oli olemas, mille lõiksime pooleks ja osutuski mooduli mõõduks 1,5m. Ei ole kindel kas kõik sai päris nii nagu vaja aga ise jäime rahule, mis asja juures vast kõige olulisem. Täidetud said ka kriteerjumid nagu kergus ja hilisem transport. proovin lisada ka pildid poolikust tööst ja töö käigust, hiljem kui lauale soetatud jalad, saab ka tervikust pildi. kokku sai proovitud ja toimis kenasti. Rääkida et plaanin teha on ikka väga lihtne, plaan keerleski peas mitmed aastad ja ikka ja jälle tuli midagi vahele. lõpuks otsustasime, aitab ja võtsime ette. nagu ütlesin algus tehtud ja nüüd vaid edasi minna ning katsetada.

Algaja AB. 26.03.2022 13:48 #2334

• tiba
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
Sai laud tuppa üles seatud ja looditud. Keskelt vajub 7-8 mm läbi, pikkusele 3m ka loogilne. Seega plaanin teha keskele ääri toestama lisajalad. Jalad hetkel liimitud ja kuivamas, hiljem lõikan alt lühemaks ning lisan reguleeritavad jalased.Käega tõstes toimis väga hästi.
Ootan praegu ka raja pikendust ja hooneid. soovisin teadjamatelt küsida kustkohast oleks võimalik tellida rööbastele ballasti suuremas koguses? Eesti lehtedel vaid väikesed kogused ja juurde polevat võimalik saada. Youtube videodest lähtudes võimalik roco geoline ballastiga kenasti katta.
Lisatud failid:

Viimane muutmine: lisas tiba.

Algaja AB. 26.03.2022 15:01 #2335

• mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 25

...kustkohast oleks võimalik tellida rööbastele ballasti suuremas koguses? Eesti lehtedel vaid väikesed kogused ja juurde polevat võimalik saada...

mine hobimaailma, anna piko ballastidele t2pselt nii suur tellimus sisse kui tahad, oota...

v6i saksa e-poed 18-eurose transaga...

Algaja AB. 26.03.2022 15:16 #2336

• tiba
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
Hobimaailmaga kirjavahetuses vastati, et laost pole saadaval. Oskate ehk anda nõu, kui palju seda mingi teatud lõigu peale kulub, et oleks mingi oletatavgi ettekujutus vajalikust kogusest? Netist otsides leidsin mingi lehe aga kuna ei tea täpset kogust ei julge tellida. Pärast ehk lisa soovides pole sama fraktsiooni ja värvi jne.

Algaja AB. 27.03.2022 08:29 #2337

• Ivar S.
  • Ivar S. avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 54
Pakuks et Modellbahnshop Lippe võiks olla see koht kust ballastikillustikku saab. Hinnad on seal suht mõistlikud ja transport, kui tellimus jääb alla 100 euro, on 7.90; kui üle 100 euro, siis 3.90.
Vedajaks on DPD ja pakk tuuakse koju kätte.
Teelepanekust kättesaamiseni läheb umbes nädal.

Kui palju võib ballastikillustikku kuluda, seda ma öelda ei oska.

Näide: www.modellbahnshop-lippe.com/Landscape+%...b/modell_246536.html
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: tiba

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Algaja AB. 30.03.2022 21:49 #2338

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Pildilt vaatavad vastu juba ballastiga rööpad, seega eeldan, et tahad ballastiga selle aluse veidi laiemaks teha (ise ma nii Mänguasjamuuseumi maketil tegin). Kui võimalik, osta esialgu Hobimaailmas 1 pakike ballasti ja katseta kodus ära, et kui palju välja annab. Siis võid arvutada juba vajaduse kogu rööbaste pikkuse jaoks.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Algaja AB. 31.03.2022 14:37 #2339

• tiba
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
See plastist ballast veits imelik, youtubes tundus videos päris reaalseks võimalik saada. Eks proovin ja otsustan siis.

Algaja AB. 17.04.2022 16:08 #2350

• tiba
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
Sai vahepeal nokitseda hoonete kallal ja proovitud ballastimist. Roco geoline rööbastele on see ballasti panek päris hea väljakutse. Ega sinna vist see tegelikult mõeldud polegi, aga peale ta sain ja tulemus kordades teine.
Ballasti kulu oli Roco geoline 200 mm rööbasteele 5 grammi. Teen seda kahes etapis, lisan algul lihtsalt liimiga külge ja hiljem kui on maketil püsivalt kinni, panen veel teist korda juurde laienduseks.
Kõik rõõbasteed pole kohale jõudnud, ning seetõttu ma midagi püsivalt kinnitanud pole. Tegin tutvust ka värvide ja vanandamis puudritega. Küsimus ka maastiku kujundamise kohta, nimelt kui pikka staatilist muru te kasutate? Neid paistis päris mitut mõõtu olema.
Lisatud failid:

Algaja AB. 23.04.2022 22:25 #2356

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Kõigepealt sõnake ballastist - mõõtühik grammides ei ütle mitte kui midagi, sest erinevad materjalid on erineva kaaluga - pigem pigem ikka siis juba mingi mahumõõt.

Hetkel on Noch´i toodetud murud pikkusega 1,5 - 2,5 - 4,0 - 6,0 - 9,0 ja 12,0mm. Olen kasutanud neid kõiki ja need kõige pikemad just soovitud tulemust ei anna. Metsiku rohumaa jaoks on parimad 4,0 ja 6,0 ning niidetud muru jaoks 1,5 (värskelt pügatud) ja 2,5mm. Tegelikult kasutasin neid lühemaid ka pikkade kiududega kaetud lapikestel nö aluskihi tihendamiseks. Värvivalikul soovitan hoida keskmiste roheliste toonide poole ja lisaks natuke ka kollast. Ka tumepruun on hea, kui natuke aegajalt lisada - olen seda päris palju kasutanud nii muuseumi, kui ka enda maketil.

Rongimees Einar
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: tiba

Algaja AB. 08.11.2022 19:03 #2464

• tiba
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
Sai ostetud Roco geoline rajal pöörangute dekoodrid. Kõik ühendatud, sain ka multimausiga pöörangud tööle. Probleemiks aga veduriga pöörangut ületades ja jõudes teise pöörangu peale lühistab raja. Kas peabki nii olema? Samas teist pöörangut ringi seadistades lubab nagu sõita.

Algaja AB. 09.11.2022 17:53 #2465

• mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 25

Sai ostetud Roco geoline rajal pöörangute dekoodrid. Kõik ühendatud, sain ka multimausiga pöörangud tööle. Probleemiks aga veduriga pöörangut ületades ja jõudes teise pöörangu peale lühistab raja. Kas peabki nii olema? Samas teist pöörangut ringi seadistades lubab nagu sõita.

tundub 'frog polarization' teema olevat...

Lisatud failid:

Viimane muutmine: lisas mty.

Algaja AB. 10.11.2022 17:38 #2466

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • Sind on tänatud: 50
Tal pöörangud kahe ringi vahel, ainus lahendus et pöörangud peavad üheaegselt end ringi viskama et riströöpale sama polaarsus tuleb.
GE ja EMD veeremi fänn
Lisatud failid:

Viimane muutmine: lisas tunturi.

Algaja AB. 10.11.2022 21:39 #2467

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Minu arusaamist mööda peabki lühistama, kui üks pöörangutest on otse ja teine kõrvale. Sulgrööbaste paar ei ole isoleeritud, vaid ühe polaarsusega (vastavalt pöörangu asendile). Pead seadistama mõlemad pöörangud ühe lülituse alla (funktsiooni nimetus peaks siis olema track või midagi sarnast).

Rongimees Einar

Algaja AB. 11.11.2022 19:24 #2470

• k6ps
  • k6ps avatar
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
  • Sind on tänatud: 8
Lisan omalt poolt ka üldisemaid kogemusi ja tarkusi, mida olen omandanud algajana viimase paari aasta jooksul oma esimese maketiga tegeledes:
  • Iga arendus võtab mitu korda rohkem aega kui algul arvasin - või siis olen mina lihtsalt parandamatult optimistlik :)
  • Tee kõik asjad võimalusel lahti võetavaks, eemaldatavaks, asendatavaks. Liimi asjad permanentselt kinni viimasel võimalikul hetkel. Ma tegin alguses küll plaani, kus omateada mõõtsin ja arvutasin kõik välja. Tegin plaani veel 15 korda ümber ja sain lõpuks päris heaks, aga kui asju reaalsuses kokku laduma hakkasin, tuli ikka välja, et miski ei sobi nii nagu arvasin või ei näe piisavalt hea välja.
  • Head tööriistad on investeering - teevad töö ladusamaks ja kiiremaks, kestavad aastaid või isegi aastakümneid. Veel parem on kui neid saab mõne ustava sõbra- ja sugulasega jagada. Meil paari sõbraga on selline "tööriistakohloos". Aga kõige parem kui oleks oma raudteemudelistide klubi, millel oleks muuhulgas mingid jagatavad resursid.
  • Lastel võib tuhin üle minna. Tulevad uued huvid ja see on hea, et saavad noorena erinevaid tegevusi proovida. Aga siis jääb maketiehitus su isiklikuks järjekindluse harjutuseks, millega tegeleda kõige muu kõrvalt - mul läks nii.
Präänikuküla, A.D. 1935 (HO/HOe, DC analoog, Arduino)

Algaja AB. 12.11.2022 07:10 #2471

• k6ps
  • k6ps avatar
  • Pole saidil
  • Noor foorumlane
  • Noor foorumlane
  • Sind on tänatud: 8
Kõige olulisem punkt jäi miskipärast mainimata:
  • Kui midagi valmis saad, siis on äge tunne. Selliseid rõõmsaid hetki tuleb palju.
Präänikuküla, A.D. 1935 (HO/HOe, DC analoog, Arduino)

• Lehekülg:
  • 1
  • 2
Lehe loomiseks kulus: 0.102 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum