Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Minu makett

Idee ja teostus, küsimused, soovitused, kommentaarid, maketiehitaja päevik.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: Tervitus

Tervitus 03.11.2019 13:07 #1702

• Pernau
  • Pernau avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Sind on tänatud: 2
Uue foorumiliikmena tervitan kogukonda ja tänan Rongimees.ee tegijaid, et selline kasulik leht on internetiavarustesse üles seatud! Olen selles valdkonnas alles "maailma avastamas", alustasin umbes aasta tagasi ja seetõttu on sellest lehest palju abi olnud. Minu tee mudelraudtee juurde on olnud okkaline ja lünklik - lapsepõlves kingiti mulle PIKO komplekt (kolmeteljeline auruvedur+2 reisivagunit) mida sai aastaid põrandal sõidutatud. Kolimiste käigus kadus lapsepõlverong ja teatud vanusega huvi selle hobi vastu lahtus. Seda siis kuni eelmise aasta suveni, kui Saksamaal nägin ühes elektroonikakaupluses jälle mudelronge sõitmas. Alguses tekkis plaan osta oma kirjutuslauale lihtsalt üks auruvedur standup ile, aga kui ostmiseks läks, siis sai ostetud juba Märklini HO stardikomplekt. Alguses sai sellest kirjutuslaual ajutine mudel, aga lisarõõpad-pöörangud (hetkel 12), valgustid, hooned, foorid ja uued vagunikoosseisud muutsid asja kiiresti põrandaraudteeks. Kuna kodus ruumi on, siis tänaseks on ühes toas nüüd midagi maketilaadset - 120x250 cm (koosneb kahest eraldi plaadist, mis mahuvad ka autosse). Ajajärk on eelmise sajandi 30...40ndad aastad Saksamaal. Maketil kaubajaam ja reisijaam ovaalis, maastiku ja elamute-raudtee taristuga. Mitmed asjad on viimasel ajal maketil ka juba ümber tehtud, sest alustasin ehitamist nagu eestlane ikka - "algul ehita oma tarkusest, kui ummikusse jääd, siis uuri targematelt" :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Pernau.

Tervitus 03.11.2019 22:46 #1704

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 31
Tervitan omalt poolt uut foorumlast. Nüüd on siis Eesti mudelraudteemaailm Märklini-süsteemi võrra rikkam (arvestan ainult neid formaate, mille kohta kindlad tõendid olemas).

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Pernau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.288 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum