Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Minu makett

Idee ja teostus, küsimused, soovitused, kommentaarid, maketiehitaja päevik.
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2

TEEMA:

Ivar S. moodulmakett 04.06.2022 14:01 #2390

  • Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 312
  • Sind on tänatud: 59
Mulle meeldis ikka see, et makettide ühendamine ei jäänud soiku sellest, et sul augud poltide jaoks puurimata olid. Panime need tuimalt kõrvuti, G62-d vahele ja go. Isegi ei mingit sõiduvoolue lisa-elektriühendust. Ja ma ei mäleta, et üleminekukoha peal mingeid lahtihaakimisi või muud jura oleks juhtunud. Julgeks teised kah täpselt mõõta ja millimeetreid lõhki ajada...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Ivar S. moodulmakett 04.06.2022 18:21 #2391

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52

Mulle meeldis ikka see, et makettide ühendamine ei jäänud soiku sellest, et sul augud poltide jaoks puurimata olid. Panime need tuimalt kõrvuti, G62-d vahele ja go. Isegi ei mingit sõiduvoolue lisa-elektriühendust. Ja ma ei mäleta, et üleminekukoha peal mingeid lahtihaakimisi või muud jura oleks juhtunud. Julgeks teised kah täpselt mõõta ja millimeetreid lõhki ajada...
Siinkohal sa mõnevõrra eksid, nende otsesõidurööbaste paigaldamisel kasutasin ma ainult oma kalibreeritud silmamõõtu :)
Tegelikult ma natuke kartsin et nendest otsesõidu S-idest hakkab veeremit vähegi suuremal kiirusel teelt välja viskama. Õnneks ei hakanud.
Kuigi, midagi päris kiiret seal ju ei sõidutanud ka - kõige kiirem asi mis sealt läbi sõitis oli "Le Capitole," 164 (h0)km/h. BR103-ga T.E.E. on tegelt kiirem, aga see käis suurel ringil umbes 2/3 kiirusega.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Ivar S. moodulmakett 11.06.2022 22:10 #2395

  • admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Postitusi: 621
  • Sind on tänatud: 55
Mulle on jäänud silma, et Euroopas on soovituslik kõrgus 900 - 1100mm. Enda maketile ma ühe komplekti ka 900 kanti tõstvaid jalgu tegin - paljuvõitu sai. Samas tundub Minimaailma laua/maketi kõrgus veidi vähevõitu olema küll. Hea küsimus - kas ikka peavad kõik maketid asuma ühel kõrgusel, kui tegu pole moodulitega, mis ka teiste töödega peaks kokku sobima?

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Ivar S. moodulmakett 13.06.2022 13:37 #2398

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52
Euroopa makettide soovituslikul kõrgusel on pigem praktiline põhjus - pikkade fremo-soolikate või suuremate, aatriumiga laudade puhul tuleb aegajalt ikka pääseda teisele poole. Kõrgema maketi alt on oluliselt lihtsam läbi pugeda.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
Lehe loomiseks kulus: 0.064 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum