Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Minu makett

Idee ja teostus, küsimused, soovitused, kommentaarid, maketiehitaja päevik.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: Minu Šotimaa teemaline makett

Minu Šotimaa teemaline makett 13.08.2019 13:03 #1620

• toomasherp
  • toomasherp avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 13

Jõudsin Bauhofist vineerplaatidega koju.

Saen ja kruvin plaatidele servi külge.

Tegin sel kevadel oma maketi arendamises "otsa lahti" ning tõin Bauhofist kaenlas 6 vineerplaati. iga plaadi pikkus on 1 m, laius 75 cm ja paksus 6,5 mm. Maketi pikkus hakkaks olema 3 m ja laius 1,5 m. Maketi keskele ma auku ei tekita, kõik vineerplaadid lähevad servapidi polte kasutades kokku. Kuna maketi teemaks hakkab olema Šotimaa 1930ndad ja 1940ndad, siis plaanin teha maketile mäed, mis imiteeriks Šotimaa piirkonda, mida kutsutakse nime all West Highland. Mäed hakkavad asetsema esialgse plaani järgi maketi äärtes ning on paigaldatud nii, et neid oleks võimalik maketi transportimise korral maketilt eemaldada. See teema on küll plaaniks, aga maketi ehitamise käigus võib muidugi üht-teist muutuda, ehkki teemaks jääb Šotimaa ikka. Üks variante on ka Šotimaa Lowland`ilt Highland`i.

Šotimaa on mul teemaks seetõttu, kuna olen Šotimaal palju olnud ning mulle meeldib see maa ja seetõttu olen kogunud just ronge ja vedureid, mis on seotud Šotimaaga. Kuna olen aga auruvedurite ajastu fänn, siis olen valinud perioodiks 1930ndad ja 1940ndad aastad, kuna selle perioodi vedurid tunduvad kõige huvitavamad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas toomasherp.
  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.057 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum