Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Minu makett

Idee ja teostus, küsimused, soovitused, kommentaarid, maketiehitaja päevik.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: mty diivanilaud...

mty diivanilaud... 04.09.2017 19:15 #1208

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Eemal
  • Spetsialistist foorumlane
  • Sind on tänatud: 15
olen j6udnud oma diivani/kohvilaua-maketiga niikaugele, et v6ib seda ka teistele tutvustada...

kuna mul 6nnestub alati asjad enda jaoks v6imalikult raskeks teha siis sai maketti tegema hakatud isegi n-skaala jaoks liiga kitsastes tingimustes - lauaplaadi m66tmed on 550x900mm ja k6rguses on ruumi k6igest 120mm...see seadis omad piirangud tunneli ja sildade tolerantsidele, t6usunurkadele ja ka ehitistele, millest enamuse pidin ise tegema...kindel plaan oli teha "twice around" makett(elik maakeeli topeltovaal?) haruteega, see oli ka ainus plaan mille paberile viskasin, k6ik muu on ehituse k2igus arenenu ja ringi m6eldu tulemus...hetkeseisuga on lisamata veel peot2is lilli-loomi-inimesi-autosid ja v2lja ehitamata elektroonika(juhtimine, foorid jne)...

niisiis - struktuur on penoplast ja makroflex, kaetud enamuses pahtliga, r88pad on fleischmann piccolo, hooned papist ja m6ned piko karbikad...veeremist on hetkel piko reisirongikomplekt, kaubarongikomplekt, mootorvagunipaar ja sett roco usa kaubavaguneid...

aga k6ige p6nevam osa minu jaoks saab olema kogu maketi liikumise automatiseerimine - arduino+ mootorikontroller+ 3 infrapunasensorit peaks l6puks hakkama juhtima rongi liikumist teatud arv ringe, aeglustust, peatumist, p88rangu muutmist servoga, tagurdamist jaama ja seal teatud hulk aega ootamist; rohelise tule syttides uuesti liikuma hakkamist jne...ei ole veel otsustanud, kas t2navavalgustus tuleb ka automaatselt lylituv vastavalt toa valgustatusele v6i manuaalselt, foorid(ka yles6idu oma) peaksid siis kindlasti automaatsed saama...

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas mty.

mty diivanilaud... 04.09.2017 21:03 #1209

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 31
Paganama hästi väljamõeldud linnaplaan. Seni nähtud kohvilaua-makettidest üks parimaid.

See Arduino-värk on üpris intrigeeriv, aga et robootikast teadmised puuduvad, siis jääb esialgu üksjagu palju segaseks. Äkki võtad harimise ette, kui enda süsteemid tööle saad?

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

mty diivanilaud... 05.09.2017 04:34 #1210

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Eemal
selle harimisega on nii, et ega ma isegi programmeerimiskeeltega v2ga sinapeal ole - lihtsamate programmidega saan hakkama aga mitmeid erinevaid kokku pannes tekivad erroroid mida minu pea enam lahendada ei m6ista...lasen kolleegil koodi kirjutada ning mugandan seda vastavalt oma vajadustele jooksvalt...

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Viimane muutmine: lisas mty.

mty diivanilaud... 27.03.2018 15:16 #1337

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Eemal
asjad nyyd sealmaal, et l2hiajal hakatakse ilmselt arduinole koodi kirjutama, siis m6ningane testperiood ja kui k6ik h2sti l2heb saan ehk maketi isegi minimaailmal tiksuma panna...

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.179 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum