Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Käed külge

Ehitamine, ümberehitamine, detailide lisamine, vanandamine, sidurite vahetamine, uued pardakirjed jm.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Piko AC veduri konverteerimine DC-ks T669 (ČME3) näitel. 19.06.2022 09:08 #2403

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52
Ilus tüdruk,

aga...

vahelduvvooluga töötab!

Piko ČME3 puhul vahelduvvoolu (AC) vedurist alalisvooluveduri (DC) tegemine teab mis raketiteadus ei ole.
Esimene samm: paigaldame veduri kõhu all olevasse pesasse kõlari ja keerame lahti korpust raami küljes hoidvad kruvid.
(Ma ise läksin lihtsa vastupanu, ehk siis näpuga õige asja pealt järjeajamise teed, ehk võtsin DC ČME3-lt korpuse maha ja vaatasin sealt kuskohas juhtmed käima peavad)
Korpus maha ja mfx dekooder välja.

Näpuga järge ajades juhtmed õigetesse kohtadesse joodetud, uus dekooder paika ja korpus peale tagasi

Seejärel võtame maha suusa ja vahetame AC rattapaarid DC rattapaaride vastu.

Siis asetame veduri rullpukkidele (või rööpale) ja teeme sõiduproovi.

Rahulikult nokitsedes - umbes tund aega läheb.

Piko vedurite puhul üldjoontes see konverteerimine umbes nii lihtne ongi. Aga mul pole õrna aimugi, kuidas (või kas üldse) saab konverteerida Roco või Brawa või Märklini jne. vedureid.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Piko AC veduri konverteerimine DC-ks 19.06.2022 09:18 #2404

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52
Vastupidine tegevus, ehk siis DC konverteerimine AC-ks on antud veduri puhul veelgi lihtsam - ära jääb rattapaaride vahetus.
Ehk siis suusk alla, juhtmed õigetesse kohtadesse ja mfx-dekooder peale.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Piko AC veduri konverteerimine DC-ks 19.06.2022 09:30 #2405

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52
Päris nii lihtne see muidugi nüüd ka ei olnud, probleem seisnes selles et Piko ČME3-l on kolme sorti rattapaarid: rehviga ja hammasrattaga, rehvita ja hammasrattaga ning rehvita ja hammasrattata. Võib-olla praegu on, aga sel hetkel kui ma rattapaaride hankimisega tegelesin, ei olnud saadaval rehvita ja hammasrattaga rattapaare. Tuli lisaks osta kaks rehvita ja hammasrattata rattapaari. Ja siis rehviga rattad tavaliste vastu välja vahetada. Selleks et seda teha mugavalt, ostsin ma rattapoest ketipressi ja modifitseerisin seda väheke. Nüüd on mul selline tööriist:

Kuigi, tuleb tõdeda et ketipressi modifitseerimine, kui ei ole kasutada rellakat ja drelli, on suht lootusetu ettevõtmine. Asi on valmistatud mingist eriterasest ja viilid sellele eriti peale ei hakka.
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"
Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..

Piko AC veduri konverteerimine DC-ks 19.06.2022 16:23 #2406

  • mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 168
  • Sind on tänatud: 23


mul on selline vahetatavate otstega press...peenemad l2hevad k6veraks suht lihtsasti aga siiani on k6ik ylesanded lahenduse saanud...

roco ac/dc konversioon on kogemuste p6hjal samalihtne, brawa keerulisem ja m2rklini on pea v6imatu teisendada kuna dc telgi pole saada...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Piko AC veduri konverteerimine DC-ks 19.06.2022 18:19 #2407

  • Ivar S.
  • Ivar S. avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Postitusi: 278
  • Sind on tänatud: 52

mul on selline vahetatavate otstega press...
Paistab täitsa asjalik vigur olema, kui suure läbimõõduga ratas sellele harude vahele mahub?
Koledad ja veel koledamad h0 elektrivedurid; ČSD; Piko SmartControl, ESU ECoS2.1
Pühakirjas seisab: "Palehigis pead sina oma igapäevase mudelraudtee nimel rügama!"

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas Ivar S..
  • Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.080 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum