Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Kogukond Eestis
 • Lehekülg:
 • 1

TEEMA:

Unista suurelt 03.11.2014 22:02 #9

 • admin
 • admin avatar Teema autor
 • Pole saidil
 • Administraator
 • Administraator
 • Postitusi: 451
 • Sind on tänatud: 36
"Unista suurelt" - nii kirjutas Barack Obama oma Eesti visiidil ühele koolipoisile antud autogrammi juurde. Lootus, et ka Eestis saab mudelraudtee huvilistel mingi katusorganisatsioon olema, on minu poolt vaadates sama vana, kui praegune Eesti Vabariik.

Esimene katse sai teoks kohe 90-ndate algul, kui hakkasime kolmekesi vastloodud Tartu Mänguasjamuuseumile maketti ehitama. Registreerisime siis ka ametlikult Mudelraudteeklubi "Miniekspress". Lootus, et meid saab olema seal kokku rohkem kui kolm, paraku ei täitunud. Aeg oli valitud valesti - inimestel olid hoopis teised huvid. Üks Saksamaalt taas Eestisse elama asunud vanahärra tundis küll huvi, aga pidi pettuma. Meie makett ja kogud olid TT-mõõtkavas, mida tol ajal endine Lääne-Saksamaa ei tundnud. Vanahärra kogu oli HO-mõõtkavas, millest jälle meie midagi ei teadnud.

Teine katse sai võetud ette paarkümmend aastat hiljem, kui olukord Eestis oli kapitaalselt muutunud. Meil oli juba 3 mudelraudtee värki müüvat e-poodi, raudteehuviliste foorum, veebileht rongimees.ee, mitu kodumaketti, igaaastane näitus "Minimaailm" ja paras hulk huvilisi. Jutt käib siis Eesti rongimeeste listist rongimees.ee juures. See polnud katse organisatsiooni luua, vaid saada ülevaade Eestis tegutsevate hobilaste hulgast. Põhimõtteliselt asi õnnestus, kuigi registreerijate nimekiri sai lühem, kui nende oma, kes endast avalikku märki jätta ei tahtnud (on kirjas kui "Sala-Jane" ja "Sala-Jaan").

Käesolevat foorumit võib võtta ka kui kolmandat katset mudelraudteega tegelevaid inimesi liita. Organisatsiooni (klubi, selts, ühing) loomiseni on siit veel pikk tee. Meil ei ole vaja mingit juhtivat organit pelgalt linnukese pärast. Organisatsioon tekib siis, kui tuleb vajadus selle järele. Pigem saabki see teoks paljude väiksemate gruppide (mõõtkavade või sõpruskondade kaupa) ühisel ettevõtmisel. Foorum on võimalus endast teada anda ja mõttekaaslasi leida.

Mida siis selle teema alla postitada? Kõigepealt teateid ürituste kohta, kus huvilised võivad hobikaaslastega kohtuda. Siis muidugi üleskutsed koostööle mõne projekti arendamisel. Üks näost-näkku kokkusaamine kord aastas kuluks ka ära. See teema oli kõneaineks kevadel ja nüüd tasuks uuesti üles võtta. Aeg, koht, teema, sponsor, eestvedajad ja kohaletulijad - asju mille üle mõelda on üksjagu. Ehk saame tehtud.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas admin. Põhjus: ikooni lisamine
 • Lehekülg:
 • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.191 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum