Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Kogukond Eestis
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2

TEEMA: 2016 kokkutulek

2016 kokkutulek 28.12.2015 00:07 #461

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 42
Ma pean vist veel vaatama seda asja, kas on võimalik miskit ümber teha.

Ühenduspoltide augud sai peaaegu suvaliselt tulistatud, aluseks võetud vaid laua äär ja telgjoon ja need 150mm vahed. Selle peale üldse ei mõelnud, kuidas need augud raudteega suhtestuvad. Probleemiks on see äärmine auk kaugusega tee teljest 3mm. See võiks olla hoopistükkis paaristee telgede keskel ehk kummastki teest 31mm kaugusel ehk et praegusest asukohast 34mm ääre poole. Et augud ja teede teljed paiknekisd sümmeetriliselt. See võimaldaks mooduleid suvalist pidi teineteise otsa liita (elektripistikutega võib vaid probleeme tulla) ja näiteks oletatavat kurvimoodulit sinna otsa suvalist pidi panna, kuhu aga süsteemi keerata on vaja.
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 28.12.2015 10:43 #462

• Traatsaba
  • Traatsaba avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 5
Elektriühenduste jaoks võib näiteks panna sellisele moodulile mõlemasse otsa pesad ja teha siis sellised ühendusjuhtmed, millel mõlemas otsas pistikud et saab torgata kumbasse otsa vaja.
Lihtne BTTB rööbastega TT mõõtkavas DC analoogmakett. Lisaks "karbiraudtee" samade tunnustega. Jõudumööda WinTrack 8.0 planeerimiseks
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 28.12.2015 10:47 #463

• Traatsaba
  • Traatsaba avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
Tundub et teema on tõsiselt huvitav ja adminn võiks tõesti kaaluda eraldi teema loomist ja siit kokkutuleku alt eraldamist.
Lihtne BTTB rööbastega TT mõõtkavas DC analoogmakett. Lisaks "karbiraudtee" samade tunnustega. Jõudumööda WinTrack 8.0 planeerimiseks
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 28.12.2015 22:18 #464

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 31
Tegelikult tahakski teema pooleks teha sellelt kohalt, kus Reisisaatja küsib erinevate meistrite tehtud moodulite sobivuse kohta (1 lehel). Paraku ei näe ma hetkel sobivaid nuppe selle tegemiseks. Pean oma tehnilise abimehega nõu pidama ja siis tegutsema vastavalt võimalustele. Traatsabal on õigus - kokkutuleku teema juba upub moodulite sisse ära ja moodulite arutelu jätkub väga pikaks ajaks.

Sisu järgi peaks moodulite teema asuma maketiehituse alla, aga seal on vaid "Minu makett". Ühislooming istub sisult Kogukonna alla. Vaatan, kuidas paremini poolitamine sujub.

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 29.12.2015 10:32 #465

• Traatsaba
  • Traatsaba avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
Sinna "Minu maketi" kõrvale sobiks ju "Meie makett" hästi või miks ka mitte "Minu maketi" alamteemaks?
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 29.12.2015 21:33 #469

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Nii teengi. Kui homseks minu tehniliselt abimehelt mõistlikku nõu teema poolitamiseks ei tule, siis panen selle loo hoopis lukku ja avan 2 uut teemat: kokkutulek 2016 ja HO-moodulmakett.

Oma jõulumõtiskluses arutlesin hobikaaslaste kaasamise teemal. Eile liituski meiega DrStro80 ja tänasest on üleval ka tema 3 esimest postitust. Kõige olulisem on aga see, et Ta on üks neist, kes on huvitatud liitumisest mooduliehitajate grupiga.

Rongimees Einar.
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 30.12.2015 16:16 #471

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
Ei leidnud siit seda teemat ega kohta, kus sai seda skeemi arutatud - ju siis toimus see hingusele läinud raudteefoorumis. Igatahes oli selle skeemi ümber ka vaidlus, misasi see selline on, tehti selgeks, et ei ole moodulmakett. Mina aga omateada loopisin lihtsalt enda väljamõeldud üheteelise moodulisüsteemi elemendid paberile ja joonistasin neile mõned erinevat tüüpi jaamalahendused ja jupi kaheteelist piirkonda.

Nüüd sai erinevad moodulitüübid ära ka värvitud.

Roheline on tavaline eesmise asetusega sirge 1200mm pikk moodul.

Roosa on järsk kurv, 600x600mm nurgamoodul.

Oranžid osad on süsteemi sisenurga komplekt: põhiosad on kaks 1200mm sirget S - moodulit, kus tee poolt vahetab ja kaks lühikest 600mm pikka sirget moodulit, mis tasandavad ära 600mm nihke, mille tekitab sisekurvi lisamine. 600x600mm sisenurga moodul pole ilmtingimata eraldi vajalik, sama koha peale on võimalik panna ka tavalist nurgamoodulit, aga sel juhul jäävad selle vitriiniklaasid keset maketisüsteemi püsti. Õige oleks ikka eraldi teistpidine nurgamoodul, millel neid klaase ei ole.

Lilla on tavaline 1200mm sirge, tagumise asetusega moodul. Pole ilmtingimata vajalik - selle asemel võib S - moodul olla kohe kurvi järel, mis tee taas "õigele poole" eesmisele servale toob.

Sinised on lauge kurviga nurgamoodulid, arvestusega, et täisnurk moodustub 1200mm sees. Kui selliseid kurve on ainult üks, siis teistesse nurkadesse on vaja lisaks järksudele nurgamoodulitele 600mm sirgeid mooduleid lisaks. Samas nulliks see sisenurga olemasolu korral vajaduse 600mm sirgete moodulite järele. Jooniseltki on näha, et süsteem ei kaotaks tasakaalu, kui mõlemad lühikesed sirged moodulid vahelt ära võtta.
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 30.12.2015 21:40 #473

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Eesti keele häda on vahel sõnade mitmel tähendusel (moodul - lahtikäiv maketiosa või universaalse liitmisvõimalustega rööbastega maketiosa). Sellel joonisel on segmentidest koostatav näitusemakett. Ringina asetatud süsteem on omane vaid näitusemakettidele ja moodulmaketil asuvad rööpad alati keskel. Mõned segmendid toimivad nagu moodulid - pööra üht-või teistpidi, ikka toimib. Ilmselt on silme ees olnud ka Lätlaste tehtud jooksulauad. Klassikaline moodulmakett on ikkagi pöördesilmustega soolikas.

Mulle tundub, et selle nurgaga ringi võiks ehitamata jätta ja esialgu suurendada lisanduvate moodulite abil praegust kuju. Hea edenemise korral kujuneb aja jooksul ka sellest õige soolikas. Olemasolevad moodulid jääksid ka käiku ja rõhutaks Eesti moodulraudtee juhuslikult väljakujunenud omapära - kasutusel on nii äärmise- kui keskmise asetusega moodulid.

Mis puutub Soobeli insenerimõttesse, siis sellele pole mitte vähimatki etteheita.

Rongimees Einar
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 31.12.2015 13:12 #474

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
Et siis üheteelist moodulmaketti pole olemas? Silmuses otstega soolikas eeldab ju kaheteelisi ehk kahesuunalisi mooduleid vahepeale.
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 31.12.2015 14:50 #477

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Pöördesilmused on kasutusel ühtemoodi nii ühe- kui kaherajaliste moodulite juures. Üherajalistel süsteemidel on hargnemiskohad reeglina mängitud välja väikeste sõlmjaamadena ning silmuslõikude rööpavool ühendatud üle silmusemoodulite (kindlustavad peatuseta läbisõidu ja välistavad lühise tekkimise).

Rongimees Einar.
Teema on lukustatud.

2016 kokkutulek 01.01.2016 13:14 #481

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
Panen nüüd siis selle teema lukku. Kokkutulekust saama rääkida uue teema "Kokkutulek märts 2016" alt ja mooduliehitamine jätkub rubriigis "Minu makett" pealkirjaga "HO-moodulraudtee".

Rongimees Einar
Teema on lukustatud.
  • Lehekülg:
  • 1
  • 2
Lehe loomiseks kulus: 0.225 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum