Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Kogukond Eestis
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

Uustulnuka tervitus 28.01.2024 21:11 #2569

• olevtoom
  • olevtoom avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Sind on tänatud: 0
Saksa makifoorumis, kus ma olen aktiivne lugeja ja märksa passiivsem kirjutaja, on kena komme, et tulnuk end mõne lausega tutvustab. Teen seda siis siingi.

Mu nimi on kasutajanimest hõlpsasti tuletatav, valmistamisaasta aga on 1955. Elu jooksul olen mudelraudteendusega kokku puutunud ainult ühe korra -- aga sellest järgmises postituses.
Veerand sajandit teenisin leiba programmeerijana, 20 aasta eest aga pakuti autoajakirjaniku ametit, mida pidasin 19. aastani. Siis tuli penskaripõlv ja autod olid ka nii ratastega mobladeks ära läinud, et ei osanud neist enam midagi kirjutada.

Praegu teenin pensionilisa tehnilise teksti tõlkimisega saksa ja inglise keelest. (Vene keelest võiks kah, aga keegi ei taha -- huvitav, miks? ;)). Mis tähendab, et kui Rongimehe suurepärase võrgulehe jaoks miskeid tekstijuppe oleks vaja tõlkida, siis püüaksin abiks olla.
Hobid: autod (eelistatavalt vanad), amatöörelektroonika, retroarvutid. Kuhu jäi raudteemudelism, küsite? Vastan järgmises postituses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas olevtoom.

Uustulnuka tervitus 28.01.2024 21:29 #2570

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 57
Tere uuele tulijale. Vanuse järgi oled minust aastakese vanem, mudelrongide praktika on seevastu minul jupp maad pikem, aga hea pilguga vaatamine saksa mudelraudtee foorumite traditsioonide peale täiesti ühine. Nende endi tutvustuse juurde käib ka hirmsuure ja mahuka ankeedi täitmine, mida meil küll mõtet omaks võtta ei ole. See tõlgete tegemine saksa keelest on tegelikult väga vajalik asi, sest põhiline praktiline info ongi Euroopas saksakeelne. Ise ma seda koolis õppinud ei ole aga loen silmadega selgeks saanud märksõnade abil, samas olen ikkagi üht-teist ka kodulehe jaoks tõlkida.

Ka amatöörelektroonika (minu kodulehel tähistab seda termin "pühapäevaelektrik") saab kindlasti ühiseks jututeemaks olema. Sügisel alustasin oma maketile ühe elektrooniliste lisade lisamine värki ja selle aasta jaanuaris on plaanid ka praktilise kuju võtnud. Mina kirjutan oma okkalisest teest pühade tõdede juurde varsti rubriigis "Minu makett"

Kirjutamiseni!

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Uustulnuka tervitus 07.06.2024 21:03 #2648

• pets.kramm
  • pets.kramm avatar
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Sind on tänatud: 0
Tere, ka mina olen uustulnuk.
Praegu elan Haapsalus, vanust 64 aastat. Sündisin Tallinnas, lapsepõlves olin pidevalt Haapsalus vanavanemate juures Haapsalus.
Pool elu elasin Tallinnas ja siis elukaar tõi mind Haapsallu. Nii et terve see aeg pendeldasin Tallinna ja Haapsalu vahel niikaua kuni raudteed jagus.
Nooruses, sügavsinisel sotsialismiajal õnnestus mõnda aega töötada Keila TERKO ( teraviljakombinaat ) elevaatoris. Kombinaadis oli
raudteed väikese jaama mahtu ja oma vedur, tüüpi ei mäleta, kutsuti mandavoskaks. Toimus pidev vagunite tühjendamine ja laadimine. Sai selgeks tolleaegne ütlus: kus lõpeb mõistus sealt algab raudtee. Sealsetest juhtumistest võin terve õhtu kõneleda. Mis praegu raudteel toimub seda ei tea, Haapsallu raudtee enam ei tule.
Pool aastat tagasi leidsin internetist vanad fotod raudteest, lapsepõlve mälestused tulid meelde, otsustasin unistuse täide viia,
see ka lapsepõlve ja hakkasin maketti ehitama. Koostada moodulitest kohad kus mälestused ja midagi pajatada on. Alustasin enne kui siia foorumisse sattusin, selega on maketil midagi sarnast ja midagi täiesti erinevat, tahan mõnda kogemust jagada ja mõnda head nõu ning teadmisi saada. Soov on teha teema: Minu makett - Kadunud raudtee.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.048 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum