Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Kogukond Eestis
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA: Minimaailm 2018

Minimaailm 2018 26.11.2017 16:12 #1250

• Vilom
  • Vilom avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 9
Tere

Minimaailm toimub 26-27 mai 2018
Ettepanek: teeme 26 mai õhtul peale üritust ühise rongimudelistide koosviibimise.
Veel üks ettepanek, et siin teema all ei hakka arutama mingeid muid teemasid.
N DC analoog

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Minimaailm 2018 27.11.2017 17:05 #1251

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 48
2017 Minimaailma raames pidime ka kokku õhtul saama. Kuna eelmine kord oli ruumi nibin-nabin, siis ma ei tea kuidas seekord asjad peaksid minema ja kuidas lastes huvi raudteemudelismi vastu tõsta. Nägin Riias, kuidas lapsi kaasati ja kõiksugu nänni selleks oli. Seal oli ka LDZ tugevalt õla alla pannud koos raudteemuuseumiga. Müüdi värvimist ja kokkupanemist vajavat kartongist suslat, mis läks hästi kaubaks. Lisaks õpetati lastele puude tegemist ja värvimist- igalöe anti peno tükk, millel oli jõesäng süvistatud- nüüd paar puud, põõsaid, kive ja jõgi siniseks ning hiljem pandi rööpad peale ja tehti üks suur ring millel sai sõita. Näituse lõppedes said lapsed oma personaalse maketijupi endale koju. Ma ei tea, kas see nyyd siia sobib aga kuidagi nukker oli eelmine kord see elu-olu. 4,35 meetrit on ovaali kuhu otsa panen 2x 1,5 m üherajalist, mille laotuse üle pole miskit kindlat kas 1+1 või 1 ja 1. Kuna mul pole seisuteesid siis võimalik et teen teise külge 4 rajalise jaama, st veel 1,5 meetrit lisapikkust + Ponyland. Eelmise korra lõpus oli teema et teine korrus ka vaba, nüüd mõtlemisainet meile kõigile.

GE veeremi fänn
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: admin

Viimane muutmine: lisas tunturi.

Minimaailm 2018 27.11.2017 18:11 #1252

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 42
Rääkisin Robotexil Minimaailma korraldajatega, sai ka hoiatatud, et sel korral võib makett omada teistsugust suurusjärku. Ruumi pidi leitama nii palju, kui vaja. Eelmise aasta kokkutuleku koha pealt tuli meelde, et ainsad raudteemudelistid, keda nägin, olid vaid need, kes näitusel osalesid...

Minimaailm 2018 10.03.2018 08:41 #1302

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
Mis meil siin siis toimuma saab, on tulijaid ka raudtee mudelismist? Aega juba õige vähe jäänud.
GE veeremi fänn

Minimaailm 2018 10.03.2018 11:52 #1303

• Vilom
  • Vilom avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 9
Tere
See aasta on plaanis näidata N skaala diivanilaua maketi

N DC analoog
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Minimaailm 2018 11.04.2018 19:21 #1384

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 42
Potentsiaalne Vabadussõja soomusrong Minimaailmal tekitab siin-seal elevust.

Aga on üks mure: puudub digijuhtimisega Ov auruvedur.

Seega oleks vaja laenata väikest neljateljelist tendervedurit Minimaailmale koletist liigutama.
Endal on mul BR55 olemas, aga see on analoog ja kui tahta saata seda Tunturi maketile, kaasneks sellega üksjagu segadust ja tarbetut rongide peale-maha tõstmist.

Minimaailm 2018 12.04.2018 03:46 #1385

• mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Sind on tänatud: 15
mul on br86, digi ja v2rki aga ootan m6ningaid hoobasid pikost, siis saab ka visuaalselt okei...

Minimaailm 2018 22.05.2018 21:49 #1430

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 31
Mõned päevad on veel aega, ja viimane võimalus plaanidest rääkida. Üritan teha ajalugu ja laupäeval ka Tallinna sõita. Mis on saanud väikese kokkusaamise ideest pärast päeva lõppu? Kõige rohkem huvitavad mind kellaajad, sest tahan õhtul Tartusse tagasi jõuda - pühapäev ju tööpäev.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).

Minimaailm 2018 24.05.2018 12:12 #1432

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
Näitus avatud külastajatele kuni 17:00, vüib kindlasti istuda tunniks-paariks kusagil pubis/kohvikus.Aga eks esimesel päeval näha palju meid üldse tuleb kohale, ise loodan et rohkem kui eelmisel aastal.
GE veeremi fänn
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Traatsaba

Minimaailm 2018 25.05.2018 17:51 #1433

• Traatsaba
  • Traatsaba avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 5
Ise üritan seekord mitte hilineda nagu eelmisel aastal. Paraku maketil erilisi arenguid seekord pole, isiklius plaanis oli keeruline aasta :(
Lihtne BTTB rööbastega TT mõõtkavas DC analoogmakett. Lisaks "karbiraudtee" samade tunnustega. Jõudumööda WinTrack 8.0 planeerimiseks

Minimaailm 2018 26.05.2018 10:18 #1434

• toomasherp
  • toomasherp avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Sind on tänatud: 13
Tulen ka Minimaailm 2018-le mudelraudteid vaatama. Näidata mul veel midagi ei ole, aga huvitav on näha, kuidas teistel on tehtud. Saab häid mõtteid. Osalen ka kokkutulekul.

Minimaailm 2018 26.05.2018 21:12 #1435

• dmmedia
  • dmmedia avatar
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Sind on tänatud: 3
Oli väga meeldiv kõiki näha, kes oli tulnud ja tõi oma maketid, ning samuti reaalelus tutvuda.

Elus vaadates pean tunnistama, et tunturil on moodulid väga korralikult ja tasemel tehtud. Igasugused peendetailid panevad vaatama tähelepanelikult ja huviga. Olen mitu korda ringi käinud ja igakord avastasin veel midagi uut.

Endal kahjuks ei õnnestunud sel aastal midagi näidata. Loodan, et järgmiseks jõuan.
Minu kogemus - HO, HOm - DC analoog - stardikomplekt - Lima, Fleishmann, Tillig - arvutiprogramm SCARM, ehitan Jaapani moodulmaketi

Minimaailm 2018 29.05.2018 22:20 #1436

• admin
  • admin avatar
  • Pole saidil
  • Administraator
  • Administraator
  • Sind on tänatud: 31
Tahtsin oma sõnad Minimaailma kohta eile kirja panna, aga keegi oli lapi ja tolmuimejaga serveris (kiri ütles et hooldamine) ning nii ma oma administraatori paneeli ei pääsenudki. Kirjutan siis praegu.

Muljed on suurepärased. Kui teised müüsid, siis rongimehed näitasid, mida ostetud asjadega kokku teha saab. Maketid kasvavad nii suuruselt kui koguarvult. See moodulivärk on päris kõva sõna ja usun, et ajapikku tuleb ka nokitsevaid käsi juurde. Kuhu edasi areneda, kui palju ümber teha - eks need asjad tuleb muidugi läbi mõelda ja arutada ning praktilised kogemused on ikka need kõige paremad nõuandjad. Omalt poolt võin saata meestele portsu pdf-dokumente erinevate moodulite parameetrite kohta. Praktikas on nii, et iga klubi või sõpruskond kehtestab omad mõõdud ja süsteemid. Seega on teiste koostatud materjalide uurimine vaid võimalus otsida omale sobivaid lahendusi.

Vilomi diivanilaua N esindab siis seda suunda, kus maketil on palju igatsugu täiendavaid töötavaid ja toimivaid vidiniaid. Väga hea. Traatsaba Kannuvere TT ei kannata sugugi uuenduste puudumise all. Reeglina näevadki hästi tehtud maketid ühesugusena välja palju aastaid.

Põrandaraudtee näitamine on hea idee. Seekord tuli sellega välja meile täiesti tundmatu (seega uus) hobikaaslane. Tema eesnimi on Kai, aga koduriiki ma seekord ei küsinud. Võimalik, et Taani, sest tema Roco rööbastel sõitis ka diiselveduriga reisirong, mis toodetud Taanis (Heiljan). Juttu rääkisime eesti keeles ja elukoht on tal Tallinnas. Rongimehe nimelisest kodulehest ja foorumist ei olnud ta midagi kuulnud aga lubas uurida lähemalt. On lootust, et saame ühe foorumlase juurde. Muide, selliseid väljamaalt koos oma rongide ja maketiga tulnud mehi on teisigi. Tihedamate kontaktide loomine on aja küsimus.

Kas teha ka väike koosistumine, oli mõtlemise koht ka peale näituse sulgmist. Mõtlesime vist õieti, sest koosistumine ikka toimus. Järgmine kord jätame selle kõhkluse osa vahele ja võtame kui päeva loomulikku osa. Väikesed jutud õllekannu taga on mõnusad ja rääkida saab ka asjadest, mida foorumis kõigile ei kuuluta. Tuleb välja, et paljudel on huvitavad hobid (mudelraudtee - see pole enam hobi, see on juba sõltuvus).

Koosistumiselt lahkusin peale 19, et minna viimasele Tartu rongile. See sõit oli tõeliselt rongipäeva vääriline ja seda kohe ei saa ära kirjutamata jätta. Niisiis, oli kell 19.55 perroon rahvast täis, valjuhääldi teatas, et Tartu rongi väljumiseni on jäänud 2 minutit, aga rongi veel ei olnud ja ei paistnud ka, et hakkaks kohe nurga tagant välja voolama. Mingi 10 minuti pärast rong siiski jõudis, rahvas tuli maha, teised peale ja jäigi siis niimoodi seisma. Nutikas telefon leidis Elroni kodulehelt teate rongide hilinemise kohta. Lõpuks rong väljus 36 minutit hiljem. Kohe tuli salongi ka klienditeenindaja. Ta teatas, et kuna rong on hilinenud üle 30 minuti, siis on kõigile sõit tasuta ja internetist ostetud piletite raha antakse tagasi.

Selline päev siis. Tänud kõigile, kes makettide kallal vaeva nägid, oma kogud kohale tõid ja head seltskonda pakkusid.

Rongimees Einar
Minu kogemus - HO, TT - DC analoog - makett - BTTB rööpad, Fleischmann-Profi rööpad - arvutiprogramm Anyrail (teedeplaani ja skeemide joonistamiseks).
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Soobel, Traatsaba

Minimaailm 2018 30.05.2018 06:32 #1437

• mty
  • mty avatar
  • Pole saidil
  • Sind on tänatud: 15

admin kirjutas: ...Tema eesnimi on Kai, aga koduriiki ma seekord ei küsinud. Võimalik, et Taani, sest tema Roco rööbastel sõitis ka diiselveduriga reisirong, mis toodetud Taanis (Heiljan). Juttu rääkisime eesti keeles ja elukoht on tal Tallinnas...

:blink: :huh: olin kindel, et tegu on eestlasega :ohmy:

Minimaailm 2018 01.06.2018 05:05 #1440

• strohher
  • strohher avatar
  • Pole saidil
  • Uus foorumlane
  • Uus foorumlane
  • Sind on tänatud: 0

mty kirjutas:

admin kirjutas: ...Tema eesnimi on Kai, aga koduriiki ma seekord ei küsinud. Võimalik, et Taani, sest tema Roco rööbastel sõitis ka diiselveduriga reisirong, mis toodetud Taanis (Heiljan). Juttu rääkisime eesti keeles ja elukoht on tal Tallinnas...

:blink: :huh: olin kindel, et tegu on eestlasega :ohmy:

Sama siin :P Jättis sellise tagasihoidliku mulje.

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.331 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum