Tere, Külaline
Kasutajanimi: Parool: Pea meeles
Käed külge

Ehitamine, ümberehitamine, detailide lisamine, vanandamine, sidurite vahetamine, uued pardakirjed jm.
  • Lehekülg:
  • 1

TEEMA:

vana fleischmanni kaasajastamine... 21.11.2018 06:10 #1545

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Pole saidil
  • Spetsialistist foorumlane
  • Sind on tänatud: 15
isikliku arengu nimel ei taha enam lihtsalt plastiku liimimise ja rataste vahetusega piirduda, seega v6tsin midagi suuremat ette - nimelt vana fleischmanni vt614 mootorvaguni digitaliseerimise...olen yhega juba hakkama saanud, lisades dekoodri, kahe vaguni vahelise elaktriyhenduse ja t88deldes veidi trykkplaate aga seekord otsustasin asja t6sisemalt ette v6tta...

kes teab, misasi on vana lima-mootor, teab, et tegu on yhe v2ga eba6nnestunud disainiga nurisynnitisega - mootor on lapik, kolme pooliga millest igayhe kollektor on kolmandik umbes 10mm kettast, harjad on piki mootori telge, madalad p88rded puuduvad t2ielikult, k6rgetel teeb lennuki h22lt jne...mootori nimetus tuleb itaalia tootjalt lima, kelle veduritel see veel yheksakymnendatelgi tavaliselt kasutuses oli, teised tootjad kes seda porri harrastasid, on veel n2iteks jouef, hornby ja, nagu juuresolevalt pildilt n2ha, ka fleischmann...t2naseks on see disain 6nneks prygikastis oma koha leidnud, mis aga ei t2henda, et kunagi sellega toodetud veerem seda samuti on...

tavaliselt asendatakse nimetet mootor 300-seeria dc harjamootoriga(nagu cd-m2ngijatel jne) aga ei suutnud mina sobiva pinge JA v6lli l2bim66duga isendit leida...kuna 25mm teljevahega vankrid on ka ikaldus siis tuli ise nullist veovanker ehitada...

teljed on walthers proto2000 omad, ylekanne tigu ja vana autostereo hammakad...kyljed 2mm messing, sisu styreen, raam on originaalisendi oma ja pisut t88deldud...

hetkeseisuga on puudu veel mootorikinnitus, elekter ja ylekanne vankrini...ilmselt tuleb mitu varianti j2lle 2ra testida kuniks 6iged kiirused k2tte saab...v2ga palju ruumi ka pole ehk suure diameeteiga hammakaid kasutada ei saa...

kui selle projektiga k6ik 6nnestub, saavad j2rgmisteks kaks paari vt98 'schienenbuse', millel sama asi k6hus...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Viimane muutmine: lisas mty.

vana fleischmanni kaasajastamine... 24.11.2018 14:05 #1546

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 45
Kust teo said?

Muidu on idee sarnane minu senise praktikaga. Ainult et ülekande juures mootorilt tiguvõllile olen seni veorihmu kasutanud.

vana fleischmanni kaasajastamine... 24.11.2018 15:10 #1547

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Pole saidil
teod on kahest 7.99€ rongikomplektist(p2rit toy cityst) aga see oli ka h2datapp, kuna ebayst pole veel kymnene komplekt kohale j6udnud...

veorihmu pole sellises m66dus leidnud, k6ik kassetikad jms omavad hulka pikemaid...jagad infot, kust neid leida?...ebays on ka 6mm hammasrihmasid saada aga antud projektiks on need liiga laiad...

aga ylekande peab vist ringi tegema - l2rmakas ja aeglane...viimase p6hjuseks on vist liig aeglane mootor(6000rpm @ 12v) aga yle 9000 ikka ei leia sinna sellises m66dus...

vana fleischmanni kaasajastamine... 24.11.2018 21:23 #1548

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
Ma nüüd ei tea, kas sellist kummi leiab enam kuskilt, millest mina neid teinud olen. Mul on veneaegse võidusõiduratta Start Sosse tubular rehvi sisekummi, mis on tavalise jalgratta omast poole õhem. Ja ma ei lõika lihtsalt selle lohvi otsast rõngakujulist viilu, vaid lõikan lahti, laotan kummi lauale nagu paberi, arvutan vajaliku pikkuse järgi ringi läbimõõdu ja siis mõõdan ja lõikan välja vajaliku läbimõõduga peenikese rõnga.
Selle pingsus peab üsna täpne olema, liigse pingsusega poob laagrid kinni, kui on lõdva, siis jälle libiseb.

Viimane muutmine: lisas Soobel.

vana fleischmanni kaasajastamine... 28.11.2018 18:10 #1553

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
Kuulub teemasse: minu D1 vedav vanker aastast 1992. Just sai talle uut veorihma tehtud, kuna tahavad raudteed reedel Hommikutelevisioonis näidata.

vana fleischmanni kaasajastamine... 04.12.2018 16:53 #1558

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Pole saidil
huvitav m6te, samas on kummiylekanne minu peas rohkem piko juniori sinine susla ja 70ndate athearnid - kuidagi tagurlik tundub seda lahendust lima mootori "upgrade" p2he endale maha myya yritada...aga kes teab, ehk 6nnestub ja tuleb paremgi veel, peab proovima...

l6hkusin enda oma laiali, konkreetselt karjus s6ites...ei saanudki aru, milles asi - ilmselt vibratsioon liiga suure l6tkuga vahehammaka liikumisel v6i mootori vibratsioon l2bi korpuse...

selle "rihma" tekitamiseks peab parem moodus olema...haarasin oma varudest 1mm(selgus, et 1.5mm oli hoopis) ristl6ikega r6ngastihendi lootuses, et see sobib...ilmselt j22b liiga paksuks, liiga lyhike on konkreetne isend kindlasti...homme vaatab hydroscandist, kas nad pakuvad peenemat ja suuremat...

e: sellised sain prooviks - 1mm paksused 10, 12, 13, 15 ja 16mm l2bim66duga...37 senti tk koos km-iga...

vana fleischmanni kaasajastamine... 05.12.2018 21:12 #1559

• tunturi
  • tunturi avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija
  • Sind on tänatud: 48
Nagu näha oli, on rihmülekanne mõttetult ebakindel- tegid küll uue rihama ja said isegi paar ringi sõita kuid tema (D1) eksponererimise ajaks oli rihm juba katki.
GE veeremi fänn

vana fleischmanni kaasajastamine... 06.12.2018 06:14 #1560

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Pole saidil
nii, esimene disain l2ks, nagu ikka, aia taha...tegin 3mm diameetriga rihmarattad aga kummi jaoks oli see liiga v2ike, harrastas libisemist haardumisele...vol. 2 - lasen cncs peot2ie erineva m66duga, ilmselt 4-6mm rattaid, saab vajadusel ka ylekandearvuga veidi m2ngida...

e: midagi sai valmis, alates 6mm on v6imeline juba nii k6vasti teov6lli ringi vedama, et rattaid kinni hoides j22b mootor seisma, mitte ei hakka rihm libisema...korralikult pingul on ka muidugi, kinni midagi veel ei poo...

vana fleischmanni kaasajastamine... 06.12.2018 20:54 #1564

• Soobel
  • Soobel avatar
  • Pole saidil
  • Vana tegija
  • Vana tegija

tunturi kirjutas: Nagu näha oli, on rihmülekanne mõttetult ebakindel

Sita koha pealt sai lõigatud see rihm. Üks rihm on kestnud mitu aastat Minimaailmasid, kus see D1 pole sõitnud kaugeltki vähe.

vana fleischmanni kaasajastamine... 12.12.2018 18:11 #1565

• mty
  • mty avatar Teema autor
  • Pole saidil
uut mootorit oodates ei saa ju niisama, k2ed teki peal, oodata...

vol.2. sai esimese assembly ja istub oma kohale nagu valatult - teljek6rgused ja -vahe on paigas, p6rand tuleb k6igest 8mm k6rgem kui raam ehk salongi j22b veel rohkesti ruumi istmete ja inimeste tarvis...

tagumine vagun on juba l6pusirgel, vaja vaid v2rvida, sisustada ja elekter vedada...

6nneks on mul teine samasugune 'tramm' veel, selle peal saab siis juba vigadeta versiooni proovida - kogu tuledesysteem smd ledide peale ja selle suure kobakata, mis praegu kabiini/juhi asemel on...

• Lehekülg:
  • 1
Lehe loomiseks kulus: 0.237 sekundit
Kasutatav tarkvara Kunena Foorum