Viimased uudised ja tähelepanekud

Einar 2.4Kell on 00 30 ja kalender 16 märts 2017. Viimasel ajal olen oma üleslaadimiste ja avalehe jutluste kirjutamisega siis eriti aktiivne - tervelt 2 korda aastas. Pole hullu, üksjagu aastaid elanud inimesena tean, et ajad ju muutuvad.

Seekord laadisin üles siia samasse avalehele loo "Aasta 2017 mudelraudteedel".  See on päris kena iga-aastane kohustus. Klõbistan läbi kõik olulised aadressid ja pildike tänasest päevast on jällegi värske. Algas see seekord aga paraja ehmatusega. Esimeses otsas ei leidnud arvuti salvestatud aadressi järgi objekti üle.  Õnneks polnud midagi hullu, lihtsalt firmad olid oma aadresse veidi muutnud. Paar kummalist kohta aga jäi silma küll. leht avanes, aga rõõmsa ja värvilise avalehe asemel olid hallides toonides põhjad ja tekstid edasiviivate linkide juurde. Ülanurgas oli aga ettepanek "Buy this site" ehk osta veebileht ära. Aitäh, mul on juba olema. paar küsimust aga tekkis küll. Mida hakatakse pakkuma endise nimega ja uue omanikuga lehel ning kus hakkab oma tooteid reklaamima firma, mis oma lehe on just ära müünud.

Täna panin üles siis loo aastast 2017 aga nädala jooksul loodan veelkord üleslaadimise ette võtta. Häid klippe, mille aadresse jagada on väga vähe, aga see-eest on need ka head filmid. Kaks filmi, mida kiita tahaks, kannavad pealkirju "Päev Aegviidus" ja Päev Tartus". Mees on oma objektiiviga ilusasti üles võtnud kõik sisse-, välja- ja läbisõitvad rongid. Parim lugu on aga täispikk dokfilm Ungari diiselrongidest. Materjali kogumiseks on tehtud tohutu töö ja alustatakse sõjajärgsete aegade DP- tüüpi rongidest ning lõpetatakse tänases päevas, kus Moldaavias tiirutavad remondi käigus tundmatuseni muutunud välimuse ja sisuga D1-tüüpi veeremid. Tasub vaadata.

Kodulehe uuendamine ja artiklite korrastamine hetkel seisab (hästi ja kindlalt). Uute teadmiste valguses võin öelda, et mõnes mõttes on see isegi hea. Kui ma oleks sügisel need tööd ära teinud, siis nüüd, 2017 aasta kevad peaks mitu asja uuesti üle kirjutama. Asi selles, et Euroopa mudelraudteede alusdokumentides (NEM) on tehtud viimasel ajal rida olulisi muudatusi, aga nendest loete juba lähemalt, kui avate loo "Aasta 2017 mudelraudteedel".  

Kirjutamiseni. 

Rongimees Einar